Strona 157 z 175 PierwszyPierwszy ... 57107147155156157158159167 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 561 do 1 570 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #1561

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Dzięki za szybką odpowiedź i przepraszam za durne pytanie, chciałem się upewnić czy dobrze to czaję. Pozdrawiam

  2. #1562

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Witam. Wybaczcie że pytam, ale dla mnie jest to problem.
    Mam 6d i 580exII i odpowiednik jej YN. Mam problem ze zdalnym ich wyzwalaniem. Posiadam coś takiego jak Photix strato II multi ale i tak kończy się na tym ze 580 mam na kablu i błyskiem wyzwalam drugą.
    Czy gdybym zakupił transmiter YN e3 rt i do tego spowiednik YN 600 rt to miałbym zdalną kontrolę nad tymi lampami?
    Czy może jest jakiś tańszy sposób na zapanowaniem nad dwoma lampami żeby ich nie mieć na kablu?

    Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje

  3. #1563
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Cytat Zamieszczone przez PanPan Zobacz posta
    Mam 6d i 580exII i odpowiednik jej YN. Mam problem ze zdalnym ich wyzwalaniem. Posiadam coś takiego jak Photix strato II multi ale i tak kończy się na tym ze 580 mam na kablu i błyskiem wyzwalam drugą.
    Ok, wiemy, że masz problem, ale czy możesz dokładnie opisać na czym polega ten problem? Napisz, co chcesz uzyskać, jakie możliwości, jak (według Ciebie) ma to działać.

  4. #1564

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Chciałbym wyzwalać lampy zdalnie (bez użycia kabla) i mieć nad lampami kontrolę (6 ma możliwość sterowania lampami z aparatu).
    Z użyciem Phottixa - nie wiem dlaczego ale nie chce mi to działać radiowo
    Jak wyzwalam na kablu (master) i odpalam inne lampy błyskiem to manualnie muszę nastawiać lampy przy każdej zmianie ekspozycji. - przy takich ustawieniach mam wrażenie że nie dziala ETTL.
    Może piszę dyrdymały - chciałbym sie pobawić lampami ale nie ogarniam.....

  5. #1565
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Nie używałem tego wyzwalacza, ale z tego co widzę, jest on chyba czymś w rodzaju "prostego radiowego przedłużacza kabla". Jeśli tak faktycznie jest, możesz spróbować np. 580ex II jako "master" przez radio (nadajnik na aparacie, odbiornik pod lampą), a druga lampa jako "slave" wyzwalany błyskiem tego mastera.
    Pomysł z YN-E3-RT jest dobry, tym bardziej, że YN zrobiło odbiorniki zgodne z tym nadajnikiem, wtedy Twoja 580exII i "jej odpowiednik" będą sterowane z tego nadajnika, i masz otwarta drogę do dalszej rozbudowy o lampy zgodne z 600RT. Nieco tańsze rozwiązanie to YN 622c-TX na aparat, i YN622c pod obecne lampy.

  6. #1566

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Używając YN E3 RT daje jako MASTER a lampy SLAVE? Czy może jakieś inne ustawienia? - ja jestem zielony w tym temacie

  7. #1567
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 050

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Cytat Zamieszczone przez PanPan Zobacz posta
    Używając YN E3 RT daje jako MASTER a lampy SLAVE? Czy może jakieś inne ustawienia? - ja jestem zielony w tym temacie
    Tak to wlasnie wyglada. Niestety 580exii nie odpali. Tam niestety nie ma radia.

  8. #1568
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    A, A
    Posty
    80

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Witam,
    w tym sezonie chciałbym po błyskać więcej niż jedną lampą na weselach i tu pojawia się problem, posiadam wyzwalacze pixel king zakupione około dwa lata temu. Chodzi o to, że mając wpięty w sankach aparatu nadajnik, a na nim lampę - lampa niestety nie błyska. Podłączyłem w takim razie nadajnik kablem pc-pc do aparatu, niestety ten sposób też nie działa.
    Ewentualnie czy kostka synchro z dwiema sankami dałaby radę czy macie na to jakiś inny sposób? Jak na razie nie chciałbym zmieniać tych wyzwalaczy )

  9. #1569

    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Cz Dz
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Witam Wszystkich!
    Szybkie pytanie.
    Czy body 7D MKII może wyzwalać zdalnie lampę 430 EXII, czy na body muszę mieć zapiętą lampę master?

    Z góry dzięki za pomoc.
    PZDR

  10. #1570
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    1 055

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Tak, za pomoca IR, nie radia

Strona 157 z 175 PierwszyPierwszy ... 57107147155156157158159167 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •