Strona 73 z 175 PierwszyPierwszy ... 2363717273747583123173 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 721 do 730 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #721
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    naładowane akku maja okolo 1,5V a alkaiczne baterie roznie, niektore 1,65V,

    skąd masz informacje o mniejszym zasiegu na akku? bo jestem pewny ze to nie ma zadnego znaczenia, w tych wszystkich radiówkach pewnie siedzi układ, dioda zenera, która stabilizuje napięcie do 2V lub cos w tym stylu
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    no i nawet jakby żadnego układu stabilizacyjnego nie było to z akku ktore maja mniejsze napiecie po prostu pobierany byl by wiekszy prad, a moc to wlasnie iloczyn napiecia i pradu
    Ostatnio edytowane przez sebcio80 ; 23-08-2010 o 23:33 Powód: Automerged Doublepost
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  2. #722
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Przeznaczyć eneloopy na "do lampy" i co pół roku kupować alkaliczne?

  3. #723
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pank Zobacz posta
    Żartujesz, przecież te pixele przenoszą TTL i nawet HSS. Inna sprawa z jaką powtarzalnością.
    Zrobiłem jedną sesję pixelami, kilkadziesiąt klatek. Wszystko idealnie, zero problemów, odpala za każdym razem z HSS.

  4. #724
    Dopiero zaczyna Awatar KarolJ
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    31
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    naładowane akku maja okolo 1,5V a alkaiczne baterie roznie, niektore 1,65V,

    skąd masz informacje o mniejszym zasiegu na akku? bo jestem pewny ze to nie ma zadnego znaczenia, w tych wszystkich radiówkach pewnie siedzi układ, dioda zenera, która stabilizuje napięcie do 2V lub cos w tym stylu
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    no i nawet jakby żadnego układu stabilizacyjnego nie było to z akku ktore maja mniejsze napiecie po prostu pobierany byl by wiekszy prad, a moc to wlasnie iloczyn napiecia i pradu
    Stare baterie rozładowały się po kilku miesiącach. Kupiłem eneloopy specjalnie do tych radiówek tak żeby sobie podładować po każdym foceniu no i klops, napięcie jest za małe. Nie jestem jedyny zresztą... Masz tu taj dowód bo trochę przeszukałem net za jakimiś modami, itp.

    "Here they are, the finished article. You can see I'm using 2700 mAh batteries, these should be good enough to run the triggers for a while, but your best bet may be with 1.5v standard alkaline batteries, as NiMH batteries are only 1.2v, and could lead to misfires." - http://forums.skateperception.com/lo...p/t149021.html

    oraz:
    http://photography-on-the.net/forum/...d.php?t=800812
    http://www.flickr.com/groups/1004645...7623251377270/


    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Przeznaczyć eneloopy na "do lampy" i co pół roku kupować alkaliczne?
    Z chęcią ale do świecidełek wchodzą mi AA - no to akumulatorki trafią do pilotów w domu... :/
    pozdrawiam całe CB, a w szczególności całą ekipie admino-modów! <3 :rolleyes:

  5. #725
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    W pilotach też nie ma sensu na akumulatory. Znajdź coś, co szybciej zużywa te AAA. Sprzedaj komuś, kto ma mp3.

  6. #726
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    W pilotach też nie ma sensu na akumulatory. Znajdź coś, co szybciej zużywa te AAA. Sprzedaj komuś, kto ma mp3.
    enloopy i podobne to akurat do pilotow, myszek, klawiatur, zegarow itp czyli rzeczy ktore wolno zuzywaja baterie to sie akurat nadaja

    sam zamierzam zakupić do moich Pocketwizardow enloopy ale skoro moze byc cos nie tak to trzeba to sprawdzic, chociaz nie chce mi sie w to wierzyc
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  7. #727
    Bywalec Awatar KrzysiekT
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Kraków
    Posty
    141

    Domyślnie

    Ja mam eneloopy w pocketach i polecam, ładuje jakoś raz na miesiąc, bardziej profilaktycznie żeby mnie nie zawiodły w chwilach potrzeby.
    Pozdrawiam, Krzysztof

  8. #728
    Początki nałogu Awatar Maver
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    397

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez schabu Zobacz posta
    z tym że skyporty mogą wyzwalać wszystkie grupy naraz lub konkretnie jedną. dla mnie to zaleta nie do przeceniania.
    TO samo zrobisz na yongnuo. Masz do dyspozycji 15 kanalow + wyzwalanie wszystkich jednoczesnie.
    Wiec na upartego mozesz sobie zrobic 15 grup i wyzwalac kazda osobno, albo wsystkie razem.
    Niestety nie wywolasz np 2 grup jesli masz trzy. Mozesz wywolac albo poszczegolne albo wszystkie razem.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    A, i zeby byla jasnosc. Jak kogos stac albo czuje potrzebe posiadania czegos lepszego niz tani chinczyk to niech kupuje. Ale jesli mu te weszystkie super bajery sa niepotrzebne to z "tanich chinczykow" Yongnuo spisuja sie najlepiej. Zwlaszcza biorac pod uwage ich cene.
    Ostatnio edytowane przez Maver ; 25-08-2010 o 13:44 Powód: Automerged Doublepost
    --
    Pozdrawiam
    Krzysztof Zagórski

  9. #729
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    30
    Posty
    442

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maver Zobacz posta
    TO samo zrobisz na yongnuo. Masz do dyspozycji 15 kanalow + wyzwalanie wszystkich jednoczesnie.
    Wiec na upartego mozesz sobie zrobic 15 grup i wyzwalac kazda osobno, albo wsystkie razem.
    Niestety nie wywolasz np 2 grup jesli masz trzy. Mozesz wywolac albo poszczegolne albo wszystkie razem.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    A, i zeby byla jasnosc. Jak kogos stac albo czuje potrzebe posiadania czegos lepszego niz tani chinczyk to niech kupuje. Ale jesli mu te weszystkie super bajery sa niepotrzebne to z "tanich chinczykow" Yongnuo spisuja sie najlepiej. Zwlaszcza biorac pod uwage ich cene.
    To gdzie w moim RF-602 pochowali pozostałe 11 kanałów? Ja mam tylko 4...

  10. #730
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    99

    Domyślnie

    no i tu się kłaniają ładowalne baterie Pure Energy 1,5 V.
    Mam używam , ładuję na starej (bardzo) ładowarce - czasami 2-3 dni .
    Sprawdzają się super tam gdzie musowo musi być 1,5 V.
    C 5D, a100, trochę słoików , trochę lampionów, studio, stylistka ....

Strona 73 z 175 PierwszyPierwszy ... 2363717273747583123173 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •