Strona 115 z 175 PierwszyPierwszy ... 1565105113114115116117125165 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 141 do 1 150 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #1141
    Dopiero zaczyna Awatar --RUMIANY--
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    24

    Domyślnie

    Wlasnie dostalem maila od sprzedawcy z informacja ze moge zwrocic urzadzenia jako, ze najbardziej zalezalo mi na funkcji doswietlania pierwszego planu z goracej stopki oprocz dwoch innch lamp na odbiornikach rozstawionych na statywie.

    Sprzedawca juz upgradowal opis iz goraca stopka na nadajniku sluzy tylko i wylacznie do przyszlosciowego N-Ettl kontrolera. Nie sluzy to do zamocowania lampy.

    Pozostaje w takim razie przy starszych kinghtach. Pzdr
    Ostatnio edytowane przez --RUMIANY-- ; 11-09-2011 o 13:01

  2. #1142
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    Czy można za pomocą 580 na korpusie odpalać zdalnie lampę 420EX umieszczoną w innym miejscu sali ? Czy można ustawić która z nich ma błyskać ? Czy w takim przypadku 420 musi być jakoś w polu widzenie 580 aby ją wyzwolić ?

  3. #1143
    Bywalec
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała/Ustroń
    Wiek
    44
    Posty
    160

    Domyślnie

    Można, ale raczej o sali zapomnij. Możesz się bawić w studio do max ok 10m i lampy muszą się widzieć. Możesz sterować lampami z poziomu lampy 580EX, oddzielnie każdą. Na sali każde przejście pomiędzy lampami może spowodować nie wyzwolenie 420ex.

    50D, EF-S 15-85 IS, 70-200 F4 L IS, Kenko 1,4x MC DG, Σ 20/1,8, EF 35/1,4 L, EF 85/1,8, Metz 58 AF-2, Metz 50 AF-1, pixel king 1+2

  4. #1144
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    Rozumiem. Czyli transmisja między nimi jest w podczerwieni i jak ktoś stanie w polu widzenia to ją przerwie. Można by próbować gdzieś ją ustawić wyżej. Ale jak to jest w praktyce to nie wiem. Myślałem już kiedyś o takim oświetlaniu bawiących się z dwóch różnych stron. Tylko czy jest możliwa prawidłowa komunikacja między lampami a jednocześnie takie ujęcie aby nie było jej w kadrze.

  5. #1145
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Miasto
    Posty
    380

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    Rozumiem. Czyli transmisja między nimi jest w podczerwieni i jak ktoś stanie w polu widzenia to ją przerwie. Można by próbować gdzieś ją ustawić wyżej. Ale jak to jest w praktyce to nie wiem. Myślałem już kiedyś o takim oświetlaniu bawiących się z dwóch różnych stron. Tylko czy jest możliwa prawidłowa komunikacja między lampami a jednocześnie takie ujęcie aby nie było jej w kadrze.
    W zasadzie wszystko zależy od sali - raz można postawić drugą lampę na stopce lub elastycznym rzepem do jakiejś kolumny, a innym razem nic nie zrobisz. Jeśli kamerzysta używa oświetlenia na kamerze, to można spróbować to wykorzystać..
    Smiena [Смена] + szklarnia i inne drobiazgi.

  6. #1146
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie

    Próbowałem wyzwolić 430Ex na sali i powiem Ci że średnio to wychodziło.. Niestety ani razu nie odpaliła na 5 zdjęć i dałem sobie spokój, mimo tego że lampa była dość wysoko i powinny się widzieć. Na sali weselnej tylko radiówki.

  7. #1147
    Bywalec Awatar jaceksw
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    53
    Posty
    152

    Domyślnie

    Jak będzie na sali to nie wiem. Ja bez problemu za pomocą 580EXII odpalam 430EX w pokoju całkiem sporym. Mniejszym niż dekarowany zasięg, 12m-15m w pomieszczeniach i 8m-10m na zewnątrz.

  8. #1148
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie

    Jacek ale pewnie w pokoju nie ma pełno ludzi Jak robiłem testowe foty czy lampa pali z bliska i bez ludzi to paliła normalnie, jednak testy testami a przy zdjęciach była kiszka.

  9. #1149
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wiktor2323 Zobacz posta
    Próbowałem wyzwolić 430Ex na sali i powiem Ci że średnio to wychodziło.. Niestety ani razu nie odpaliła na 5 zdjęć i dałem sobie spokój, mimo tego że lampa była dość wysoko i powinny się widzieć. Na sali weselnej tylko radiówki.
    Z radiówką jak to by wyglądało ? Zakładam radiowy wyzwalacz na stopce aparatu i odpalam lampę czy też dwie na sali tak ? A jak chcę żeby 580 był na aparacie a drugą radiowo odpalić to jak to zrobić co kupi i jak to zamontować ?

  10. #1150
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie

    Nowe rf 603 mają przeniesienie ttl dla lampy która jest" na aparacie", więc możesz sobie normalnie pracować w TTl, poza kontrą Ewentualnie, chyba można podpiąć nadajnik za pomocą kabla do gniazdka Pc w lampie, która będzie na aparacie

Strona 115 z 175 PierwszyPierwszy ... 1565105113114115116117125165 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •