Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Szeroki kąt - Tamron czy Canon

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar Ciepły
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    51
    Posty
    48

    Domyślnie Szeroki kąt - Tamron czy Canon

    Witam. Zamierzam w najbliższym czasie zakupić szeroki kąt do 10D i zastanawiam się nad dwoma obiektywami Tamron SP 17-35/f2,8-4 DI oraz nad Canonem 17-40/f4 L. Czy ktoś porównywał te dwa obiektywy, zwracam się z prośbą o radę do użytkowników tego sprzętu może coś poradzą. Jaka jest przewaga Canona jeżeli chodzi o jakoś zdjęć czy warta sporej różnicy w cenie. Pozdrawiam Paweł

  2. #2
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    czytaj forum uwaznie... a znajdziesz co cie interesuje

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    New York
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    czytaj forum uwaznie... a znajdziesz co cie interesuje
    i co to za odpowiedz ??? jak nie chcesz nie odpowiadaj, ale daj sobie siana z typowa owiedzia z grupy pl.rec.foto

    z regulaminu grupy:
    "8. Nie mile widziane jest odsyłanie za każdym razem gdy ktoś nowy napisze na forum - do archiwum bez podania linka do odpowiedniego posta." a co moderatora nie dotyczy ?

    wlasnie to byl jeden z powodow dla ktorego zapisalem sie na forum, ze moze zadam pare razy glupie, lub juz obgadane pytanie i nikt mnie nie zjedzie a najwyzej odesle w konkretne miejsca.

    Cieply - tu masz poare tematow gdzie problem sie przewina:

    Canon Board Strona Główna -> OSPRZET DEDYKOWANY -> Obiektywy i Lampy blyskowe -> nowy TAMRON 28-75 F2.8, alternatywa dla drogich szkieł?

    Canon Board Strona Główna -> OSPRZET DEDYKOWANY -> Obiektywy i Lampy blyskowe -> EF 200mm f/2.8L II USM czy 70-200/4L USM??

    no i oczywiscie to co Vitez zapodawal koledze Jarbas:

    http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.p...28&start=0

    ale i tak mysle ze to nie zaspokoi twojej ciekwasosci, a moze ...
    pozdrawiam
    piotrkula

    EOS A2E, Canon 50mm 1.8 Mk I,
    Canon 28-135mm 3.5-4.5 IS, Canon 100-300mm 5.6L,
    VG-10, SpeedLite 540EZ

  4. #4
    Dopiero zaczyna Awatar Ciepły
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    51
    Posty
    48

    Domyślnie

    Dzięki Piotrkula, forum oczywiście czytałem i to i inne też i przewertowałem dane techniczne, budowę itp, ale nie rozwiało to moich wątpliwości, wszyscy zachwycają się Tamronem 28-75/f2,8 i na to szkiełko się zdecydowałem bo właściwie żadnych negatywnych klimatów nie słyszałem, ale mało wiem na temat tego drugiego Tamrona SP 17-35/f2,8-4 czy jest on równie dobry jak ten powyższy, a potrzebuje też szerokiego kąta żeby przy 10D mieć ogniskową w granicach 28 mm. Znalazłem na jakiejś stronie japońskiej czy podobnej test niestety pisany tymi ich znaczkami i nic z tego nie zrozumiałem a fotki robione obiektywami porówynalne. Wiem że Canon to L-ka, napęd USM, FT-M, soczewki o niskiej dyspersji itp ale ja to się ma w praktyce. Zależy mi na jakości zdjęć więc stąd moje pytanie czy jest duża różnica w jakości fotek i jak Tamron zachowuje się przy przesłonie 2,8, bo jednak 2,8 to nie to samo co 4. A tak swoją drogą to w naszym pięknym kraju chyba brakuje dobrych testów sprzętu foto szczególnie obiektywów, jak człowiek chce coś kupić i się zoriętować w sprzęcie to musi szukać na zagranicznych stronach i też róznie z tym bywa. Pozdrawiam Ciepły

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar p13ka
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    56
    Posty
    1 013

    Domyślnie

    ale mało wiem na temat tego drugiego Tamrona SP 17-35/f2,8-4
    Nie znam tego szkła ale znalazłem w necie opinie jego użytkowników na: http://www.photographyreview.com/PRD...8_3128crx.aspx
    Niektórzy pokusili się nawet o porówanie tego Tamrona z Canonem 17-40 f/4 L a nawet z Canonem 35 f/1.4 L. Generalnie znajdziesz tam bardzo ciekawe spostrzeżenia.
    Nie są to fachowe recenzje (takich faktycznie nie znalazłem) ale zawsze coś
    Może to w czymś pomoże...
    Pozdrawiam!

  6. #6
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    za jakim kazdym razem piotrkula? pierwzy raz odeslalem.. wiec czep sie :P

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    New York
    Posty
    139

    Domyślnie

    widzisz takie dwa "" w mojej wypowiedzi, znaczy sie byl to cytat, z regulaminu tegoz forum, ktorego jestes jednym z moderatorow,
    co wedlug twojej interpretacji od czasu do czasu mozna kogos do diabla poslac, bo co mi tam...szoda slow .
    zwroc uwage ze kolega Cieply dolaczyl do nas 4 dni temu, jak mi Vitez napisla kiedys ze piec min googlowania i odpowiedz, to ogon pod sobie, bo mial calowita racje (lenistwo moje czasem wygrywa), ale juz poczytalem jakis czas forum poznalem pare osob i inaczej odbieram pewne wypowiedzi.
    pozdrawiam
    piotrkula

    EOS A2E, Canon 50mm 1.8 Mk I,
    Canon 28-135mm 3.5-4.5 IS, Canon 100-300mm 5.6L,
    VG-10, SpeedLite 540EZ

  8. #8
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    za jakim kazdym razem piotrkula? pierwzy raz odeslalem.. wiec czep sie :P
    Akurat ty Czacha powinienes najwiecej powiedziec na temat tego obiektywu. A jedyne co widzialem to ze jednak go oddajesz i sie przesiadasz, konkretnych powodow nie widzialem. Wiec prosze - masz tutaj, a nie gdzies indziej na forum dobry watek by napisac - dlaczego wg ciebie jednak NIE Tamron 17-35 ? (tylko konkretnie prosze, bo powod "bo to Tamron" nie jest przekonywujacy ).

    Ja sam z wielkimi bolami sie przekonuje do Canona 17-40 4L , wczesniej bylem uparty na Sigme 15-30 ale kolejne glosy znajomych i nieznajomych oraz kolejne przykladowe zdjecia coraz bardziej pograzaja ta Sigme . Zanim jednak nazbieram na 17-40 4L (pol roku? pewnie dluzej) to z powodzeniem bede sobie uzywal 18-55 EF-S do 10D spilowanego, bo jest znosny (przy przyslonie 8), tani a szeroki, a szerokiego kata rzadko potrzebuje wiec przezyje plastikowosc i srednia jakosc.

    Cytat Zamieszczone przez piotrkula
    ale juz poczytalem jakis czas forum poznalem pare osob i inaczej odbieram pewne wypowiedzi.
    A naumiales sie googlowac?

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    New York
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    A naumiales sie googlowac?
    kiedys babcia mi mowila zeby sie nie przyznawac ze cos umiem bo potem kaza mi to robic -poslucham sie babci - ja nie wiem co to "gugleeeee"

    tak na powaznie to "googiel" fajna rzecz, ale czasami jest latwiej, przyjemniej zapytac sie ludzi na forum, grupie, ja nie prosze nikogo zeby googlowal za mnie, po prostu moze ktos to wie, posiada juz ta wiedze i moze od razu sie tym podzielic, jak nie na pewno siegne po google.
    pozdrawiam
    piotrkula

    EOS A2E, Canon 50mm 1.8 Mk I,
    Canon 28-135mm 3.5-4.5 IS, Canon 100-300mm 5.6L,
    VG-10, SpeedLite 540EZ

  10. #10
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    panowie, OT.. OT.. :P

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •