Strona 51 z 55 PierwszyPierwszy ... 414950515253 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 550

Wątek: przeżycia zarabiających na zdjęciach;) (odnoga od wątka giganta)

  1. #501
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoaloja Zobacz posta
    hm, marketing chyba do bani jeśli chodzi o moje folio przynajmniej, bo dawno tam nie miałam DL, ostatnio chyba jakoś w święta, na szczęście było to moej pierwszy extented
    ale teraz kicha, cisza, doopa
    ja ostatnio na fotolii miałem nawet 2/3 dl/dzień... ale trochę przycichło... mam nadzieję że to wina weekendu
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  2. #502
    Uzależniony Awatar VanMurder
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    48
    Posty
    600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sielan Zobacz posta
    Taka mała rzecz, a cieszy. Dziś nie dość, że na iStocku przekroczyłem 100 USD, to jeszcze po raz pierwszy sprzedałem zdjęcie jako extended (na fotolii za 20 dolców).
    Panowie i Panie im dłużej czytam ten wątek tym bardziej dochodzę do wniosku: MicroStock = Mikro Zarobki !!!

    nakład inwestycyjny, czas spędzony na tym zajęciu jest niewspółmiernie mały do potencjalnych zysków.

    Pytanie do Asterixa:

    czy mógłbyś się pochwalić kwotą netto uzyskana w roku 2007 na działalności mikrostockowej, przez kwotę netto rozumiem ilość pieniędzy która pozostała ci po odjęciu kosztów uzyskania przychodu: wydatki na sprzęt, garze dla modeli (prezenty dla przyjaciół), koszty wynajmu sprzętu i pomieszczeń, koszt zakupionego oprogramowania itd.

    i jak ta kwota się ma do faktycznego czasu poświęconego na robienie zdjęć, post proces, czas spędzony przed kompem przy wklepywaniu k-wordów itd...

    jednym słowem ile Ci wychodzi średnia stawka godzinowa netto?
    czy da się z tego wyżyć?

    jeżeli boisz się fiskusa wal na priv

    pełen podziwu dla twojego zaangażowania w niniejszą gałąź fotografii i postępów jakie poczyniłeś...

    Van.

  3. #503
    Uzależniony Awatar asterix
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Londek.. UK
    Wiek
    44
    Posty
    793

    Domyślnie

    Van

    Ja to traktuje jako projekt, zmuszam sie do doskonalenia warsztatu i minimalizmu kosztow.

    Jako modeli uzywam dziewczyny, znajomych, wspolnika z firmy i jego dziewczyny + jego znajomych
    Umowilismy sie, ze nie dostana za to wynagrodzenia dopoki nie zaczne miec z tego godnych pieniedzy. Jedyne co to zawsze jest 1-2 wina siakies bardziejsze po sesji polaczone z przegladaniem zdjec i wyciaganiem wnioskow.

    Moj plan, ktorego sie scisle trzymam obejmuje:
    a) zakupy sprzetu tylko i wylacznie ponizej ceny rynkowej. Wiec czekam na okazje na ebayu i kupuje duperele takie jak odblysniki, dodatkowe statywy, ramiona do oblysnikow, tlo jakies, kawalki materialow na tlo, akcesoria.

    b) nie wynajmowac modeli/modelek platnych. Jedynie znajomych, rodzine lub osob do wymiany pare fot w studio dla mnie i pare dla modela/modelki

    c) Z sesji na sesje zwracac uwage na detale, czyli uczyc sie i wyciagac wnioski tak by spedzac coraz mniej czasu na retusz.

    d) Ograniczac sie do 15 - 25 zdjec na tydzien robionych tylko i wylacznie w niedziele.


    i tak moj plan wyglada

    W praktyce...

    Pierwsza sesja poszla wydawalo sie by sprawnie choc po niej, az sobie usiadlem przytloczony wizja spedzenia wiekow z PS. Spedzilem 3 dni retuszujac foty po jakies 6-7h dziennie.

    Druga i trzecia - bylo juz lepiej, choc i tak dalej mialem do bani swiatlo i sporo czasu zajelo doprowadzanie zdjec do porzadku (i tak nie wyszlo to zbyt dobrze)

    czwarta - maly sukces - spedzilem w PS jedynie 3h

    Pozniejsze to juz tylko drobne sprawy jak widoczne laczenie papierow na biurku (bialych) czy syfek na twarzy modelki


    Inwestycje:
    dla modelek/modeli - prasowalnica do wlosow za 18 funtow (RPB 30 - czyli cena rynkowa), kosmetyki 50 funtow zestaw (RPB 160 - wyjatkowo kupcy zaspali), Kostiumy biurowe rozne 150GBP (kupilem na roznych przecenach w wielkich marketach - zazwyczaj 70% obnizki)

    dla domowego studia: odblysnik 5in1 110cm - 10GBP (RPB 25), ramie nie chinskie 20GBP (55GBP), Statyw Air Dump 210cm ciezki - 17GBP (RPB 60),
    Tlo ChromaKey 3mx11m - 40GBP (RPB 60), Tlo vinylowe biale - za darmo, Pare materialow roznych wymiarow - 20GBP

    lacznie jakies 320 + inne drobne duperele +40 = 360 funtow = ~1800zl

    Lampy mialem, bo czesc mojej pracy obejmuje focenie lazienek i kuchni

    --------------------------------
    Filozofia i cel

    Tak jak juz wspomnialem... narazie nie przykladalem wiekszego znaczenia do czasu jaki mi to zajmuje. Cel jest taki by sesja co niedziela nie zajela wiecej niz 1,5 lacznie z rozlozeniem sprzetu (w domu jeden pokoj juz jest z na stale zamontowanym sprzetem) i nie wiecej niz 2h na retusz lacznie z keywordem(stad ograniczenie do 15-20 fot na tydzien w obrebie jednego tematu, tak by keywordy byly prawie identyko) + 1h na dodanie do serwisow (sam upload robie sobie w tle podczas np ogladania jakiegos filmu - upload speed mam 280kb/s wiec idzie migiem)

    Czyli idealna sesja nie zabierze mi tygodniowo wiecej niz 4,5-5h co w skali miesiaca zabierze mi lacznie 1 dzien.

    Ostatnie 2 sesje zmiescily sie idealnie w zalozeniach filozofii i celu!
    ---------------------------
    Zarobki i przewidywania

    Zarobki laczne do dnia dzisiejszego, czyli za okres 3miesiecy i 11 dni aktywnego dzialnia (z czego polowa pierwszego miesiaca to praktycznie odbyla sie z 5zdjeciami dodanymi do serwisow) to: 890 funtow = ~4400zł

    Biorac pod uwage wzrost jakosci zdjec + ich ilosc w bazach zakladam, ze nie do lata, czyli czerwca 2008 osiagne magiczne 500 funtow na miesiac. Wtedy zaczne inwestowac 100% w modeli. Nie potrzebuje tych pieniedzy do placenia rachunkow ani na sprzet, bo sprzetu mam juz mysle wystarczajaco duzo. Na to pracuje moja firma

    Do konca 2008 roku chcialbym osiagnac puap powyzej 1000GBP na miesiac i mysle, ze jest to realne i nie az tak trudne do osiagniecia bo obejmie to dodanie 1050 zdjec do bazy + dodatkowe wynikajace np ze zdjec z wakacji itp.


    ------------------------
    uff sorki Van za brak skladni i rozplanowania textu... ale jest 3:30 nad ranem a ja wlasnie skoczylem obrabiac 170 zdjec dokumentujacych nowo powstala nowoczesna szkole
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Apropos jeszcze nakladu pracy vs zyski. To na poczatku to jest wrecz krytycznie nieoplacalne. Pozwolic sobie mysle na takie cos moga ludzie co albo sie jeszcze ucza i nie musza zarabiac na czynsz albo ci co juz maja na czynsz.

    Myslenie o zysku przez pierwszy rok to moim skromnym zdaniem nieporozumienie. Stocki to jak fundusze Inwestuj przez 2-3 lata i zapomnij o ewentualnych stratach i zarobkach. Po tym okresie bedziesz mogl rzucic prace i czasem tylko cos docykac do galerii

    Pod warunkiem oczywiscie wyciagania wznioskow z sesji na sesje.
    Ostatnio edytowane przez asterix ; 12-01-2008 o 05:34 Powód: Automerged Doublepost
    Canon 5d II | Canon EF 85mm f/1.2L II USM | Canon TS-E 24mm f/3.5 L II Tilt-Shift | Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM | Follow Focus TrusMT NT4 | Gini's Shoulder Rig DSLR-17 | Zoom h4n + audiotechnika at875r | SmallHD DP6 | Glidecam 2000 PRO | Oswietlenie i duperele, baterie i bateryjki, kabliska i kabelki, plecaki i szkrzyneczki... ahh is statywy Libec'a.

  4. #504
    Uzależniony Awatar VanMurder
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    48
    Posty
    600

    Domyślnie

    Asterix!!!

    dzięki za wyczerpującą odpowiedź i wykład na temat twojej filozofii - bardzo inspirujące.
    Na podstawie progresu w twoich pracach, wróżę Ci duży sukces w tym biznesie! Trzymaj tak dalej !
    pozdrawiam

  5. #505
    Pełne uzależnienie Awatar gonzo44
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    był Kraków, był Gdańsk, jest Kraków :-)
    Wiek
    42
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Ja również podpinam się pod podziękowania za powyższy tekst; tchnął nadzieją :-)

  6. #506
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    tu i tam...
    Posty
    413

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asterix Zobacz posta
    Zarobki laczne do dnia dzisiejszego, czyli za okres 3miesiecy i 11 dni aktywnego dzialnia (z czego polowa pierwszego miesiaca to praktycznie odbyla sie z 5zdjeciami dodanymi do serwisow) to: 890 funtow = ~4400zł
    890 funciakow w pierwsze 3 miesiące???? Respect. Asterix czy możesz powiedzieć jak Ci sie rozłożyły te przychody na poszczególnych stockach??
    5DmkII, Canon 24-70 f/2.8, Canon 85 f/1.8, Canon 70-200 f/4, 430 EX
    :: Banki Zdjęć - sprzedaż zdjęć w agencjach microstock
    :: Motywy wordpress

  7. #507
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    bedzie kolejny yuri arcurs albo jeszcze lepiej chase jarvis
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  8. #508
    Uzależniony Awatar asterix
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Londek.. UK
    Wiek
    44
    Posty
    793

    Domyślnie

    taaa do nich brakuje mi tysiącapińcióset grafikow i czasu Choc moze pomoc to, ze chce sie wyprowadzic z UK na poludnie Francji.
    Bedzie latwiejszy dostep do ladnych modelek.
    W UK nie ma co liczyc na ladna angielke...

    Zapomnialem dodac, ze zakladam tez powolne przechodzenie z dzialalnosci reklamowej na bardziej foto pod stocki. Wspolnik juz dojzal do tego by sie zajac tym w wiekszym stopniu niz ja, wiec on bedzie robil interesy a ja bede focil

    Yurij ma ta przewage nad innymi, ze jak zfoci cos na bialym tle to mu to graficy potem szparuja i dokladaja rozne biura, budynki itp sprawy... Ogolnie chlopak sie rozwinal niesamowicie bo na wszystkich stronach widac jego modeli/modelki
    Canon 5d II | Canon EF 85mm f/1.2L II USM | Canon TS-E 24mm f/3.5 L II Tilt-Shift | Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM | Follow Focus TrusMT NT4 | Gini's Shoulder Rig DSLR-17 | Zoom h4n + audiotechnika at875r | SmallHD DP6 | Glidecam 2000 PRO | Oswietlenie i duperele, baterie i bateryjki, kabliska i kabelki, plecaki i szkrzyneczki... ahh is statywy Libec'a.

  9. #509
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    tu i tam...
    Posty
    413

    Domyślnie

    asterix możesz odpowiedzieć na moje pytanko z posta wyżej
    5DmkII, Canon 24-70 f/2.8, Canon 85 f/1.8, Canon 70-200 f/4, 430 EX
    :: Banki Zdjęć - sprzedaż zdjęć w agencjach microstock
    :: Motywy wordpress

  10. #510
    Uzależniony Awatar asterix
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Londek.. UK
    Wiek
    44
    Posty
    793

    Domyślnie

    jasne.. glowne zarobki generuje SS - do koncowej sumy dolozyly sie extended l. w fotolii, dreamstime, sx i dwie oferty z poza micro stocka odnoszace sie do zdjec w galerii. 70% to SS. Na IS dopiero startuje z powiekszaniem galerii.
    Canon 5d II | Canon EF 85mm f/1.2L II USM | Canon TS-E 24mm f/3.5 L II Tilt-Shift | Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM | Follow Focus TrusMT NT4 | Gini's Shoulder Rig DSLR-17 | Zoom h4n + audiotechnika at875r | SmallHD DP6 | Glidecam 2000 PRO | Oswietlenie i duperele, baterie i bateryjki, kabliska i kabelki, plecaki i szkrzyneczki... ahh is statywy Libec'a.

Strona 51 z 55 PierwszyPierwszy ... 414950515253 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •