Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: Serwis Tokina

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Sokółka
    Posty
    29

    Domyślnie Serwis Tokina

    Witam.

    Niestety w mojej Tokinie 12-24 zacina sie przyslona. Gwarancja sklepowa obejmowala rok, jednak znalazlem karte gwarancyjna producenta w srodku na 3 lata.

    W zwiazku z tym poszukuje autoryzowanego serwisu Tokina. Jednak chyba najblizszy znajduje sie az w niemczech. Mam nadzieje, ze naprawia mi szkielko szybko i bezplatnie.

    Moze mial ktos do czynienia z serwisem Tokiny?

    Bardzo prosze o szybka pomoc, poniewaz czas urlopowy sie zbliza a szerokiego kata w torbie brak.
    GG: 1643243 (niewidoczny)

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie

    Wiem, że nie odpowiadam na Twoje pytanie, ale może pomogę.

    Jeśli kupowałeś jako osoba fizyczna to skorzystaj z
    odpowiedzialności sprzedawcy za zgodność z umową ustawowo trwa ona dwa lata, a i warunki daje dla konsumenta lepsze niż większość gwarancji.
    Jeśli kupowałeś w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej to jest jeszcze rękojmia - też ustawowo dwa lata.
    Konkretne artykuły:
    http://canon-board.info/showthread.p...266#post331266

    Naprawdę warto korzystać.

    Zdarza się, że sprzedawcy udają, że nie wiedzą o co chodzi (raczej jednak wiedzą), wtedy pomaga przedstawienie roszczeń na piśmie, z powołaniem się na konkretne artykuły.

  3. #3
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Oficjalny serwis europejski:
    http://tokinaservice.nl/newtokina/
    Polski dystrybutor (posiada również własny serwis, niestety nie wiem w jaki sposób realizowane są tam gwarancje):
    http://www.migomex.com.pl/
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  4. #4
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Odświeżę temat.
    Obecnie obiektywy Tokiny serwisuje Fotoserwis A.B Kadeja, mieszczący sie w Krakowie, przy ul. Czapskich 1
    http://fotoserwis.krakow.pl/index.php

    Naprawa standardowej bolączki, czyli zacinającej się przysłony (mityczna "tasiemka" :-D), kosztuje 200 zl i trwa około tygodnia (plus wysyłka w dwie strony).
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  5. #5
    Uzależniony Awatar iktorn92
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Wiek
    32
    Posty
    605

    Domyślnie

    Trwa nawet krocej ale trzeba sie z chlopakami dogadac Naprawde polecam ten serwis rzeczowo i szybko !

    EDIT: MIgomex zawsze wysyłał na czapskich tokiny wiec to chyba oficjalny serwis od zawsze

  6. #6
    Coś już napisał Awatar Pawlo
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    43
    Posty
    57

    Domyślnie

    Odswieze temat. Tasemka mi padla w 2008 roku, wyminili w Fotoserwis i chulalo. Po roku zaczely sie znow dziac jaja, powyzej f5,6 body wywalalo blad Err99 i blokowala sie czasami przeslona... az do przedwczoraj. Znowu tasiemka

    Dzwonilem przed chwila do serwisu Kadeja i NIE MA tasiemek i nie wiadomo czy wogole beda. Mam dzwonic za miesiac i zapytac jak wyglada dalej sytuacja, ale nic nie obiecuja.

    Moze ktos z Was ma dostep do takich czesci, bo w tym momencie to najlepiej zmienic obiektyw jesli nie ma juz mozliwosci serwisowania Tokiny.

    Chyba ze ktos wie gdzie beda mieli takie tasemki w innym serwisie
    Ostatnio edytowane przez Pawlo ; 01-02-2010 o 12:16

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    71

    Domyślnie

    Miałem okazje niedawno kupić obiektyw tokiny 80-200/2.8 z uszkodzonym autofocusem Dzwoniłem o koszty naprawy i niestety nie ma części do niego...

  8. #8
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawlo Zobacz posta
    Chyba ze ktos wie gdzie beda mieli takie tasemki w innym serwisie
    Raczej nie. Zadzwoń do Migomexu, może oni pomogą (swego czasu mieli pojedyncze części do różnych szkieł)
    Cytat Zamieszczone przez lukaszlada Zobacz posta
    Miałem okazje niedawno kupić.....
    Noooo, prawdziwa okazja.... zachciało się Zosi jagódek, cie choroba ;-)
    .....obiektyw tokiny 80-200/2.8 z uszkodzonym autofocusem Dzwoniłem o koszty naprawy i niestety nie ma części do niego...
    Było najpierw poczytać forum. Cżęści do nieprodukowanych obiektywów Tokiny nie było, nie ma i nie będzie:
    http://canon-board.info/showthread.php?t=41211
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Jeśli kupowałeś jako osoba fizyczna to skorzystaj z
    odpowiedzialności sprzedawcy za zgodność z umową ustawowo trwa ona dwa lata, a i warunki daje dla konsumenta lepsze niż większość gwarancji.
    Jeśli kupowałeś w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej to jest jeszcze rękojmia - też ustawowo dwa lata.
    Konkretne artykuły:
    http://canon-board.info/showthread.p...266#post331266

    Naprawdę warto korzystać.
    Sprzedawca nie odpowiadał i nigdy nie będzie za awarię sprzętu która przydarzyła się po roku użytkowania. Nie wprowadzaj w błąd. Niezgodność towaru z umową - jeśli obiektyw posiadał wadę w dniu wydania towaru.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    189

    Domyślnie

    Poszukam fotek takiej T12-24 po wymianie w/w taśmy w tym serwisie w Krakowie. Strach pomyśleć jak wygląda w środku jeśli na zenątrz otwierali ją w tak "profesjinalny sposób"
    pozdrawiam Krzysiek

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •