Strona 50 z 150 PierwszyPierwszy ... 40484950515260100 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 1497

Wątek: Mój zestaw...

  1. #491
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    ...Upadła, bo wszystkie 6 szkieł z jedynką ostrzy w punkt. Oj, i to jak ostrzy
    Tak czułem Daniel, tak czułem

  2. #492
    Bywalec Awatar Duty
    Dołączył
    Apr 2005
    Wiek
    54
    Posty
    244

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Hmm, nie ukrywam, że AF już testowałem ;-) No i upadła moja teoria o walniętym 17-40 (dzialal idealnie z 10D, o którym wiedziałem, że wymaga kalibracji, a z 20D był trochę BF). Upadła, bo wszystkie 6 szkieł z jedynką ostrzy w punkt. Oj, i to jak ostrzy
    Mozesz zrobic maly eksperyment? Zrob zdjecie 1D z 17-40 z ustawieniem obiektywu na 17mm i zmierz ostrosc AF za pomocą automatycznego wyboru punktów- tak, zeby 2-4 sie zapalily. Moze byc zdjecie czyjejs twarzy. Ostrzy w punkt w takiej konfiguracji?
    Nieważne, jaki sprzęt posiadasz. Ważne, jak go potrafisz wykorzystać.

  3. #493
    Pełne uzależnienie Awatar Zielony
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    przystanek Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 928

    Domyślnie

    osz...k...

  4. #494
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Duty
    Mozesz zrobic maly eksperyment? Zrob zdjecie 1D z 17-40 z ustawieniem obiektywu na 17mm i zmierz ostrosc AF za pomocą automatycznego wyboru punktów- tak, zeby 2-4 sie zapalily. Moze byc zdjecie czyjejs twarzy. Ostrzy w punkt w takiej konfiguracji?
    No twarzy to teraz nie zrobię (cieeemno), ale z prób typu dywan, czy książki ze statywu+mirror lockup wychodzi dobrze. Zapala się powiedzmy grupka 4 punktów i w tym miejscu jest raczej OK. Oczywiście biorąc poprawkę na ISO800, f/4, 1/4s (czyli warunki do testowania precyzji AF takie sobie) i fakt, że "to miejsce" wypada czasem gdzieś z boku :-) Może jeszcze powtórzę w jakichś normalnych warunkach.

    A tak w ogóle to proszę mnie nie męczyć Focus chart powędrował ostatecznie do śmietnika (no bo to w końcu ostatni zakup, więc nie będzie więcej potrzebny, nooo nieee? ;-) ), i nawet jeśli coś jest nie do końca OK, to ja nie chcę o tym wiedzieć . A kolejne "testy" będą się sukcesywnie pokazywać w dziale "Galerie" :-)

  5. #495
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    50
    Posty
    928

    Domyślnie

    muflon - teraz ten podpisik w końcu ładnie wygląda
    aż mi się wytrzeszcz pojawił, co widać na załączonym obrazku

  6. #496
    Bywalec Awatar Duty
    Dołączył
    Apr 2005
    Wiek
    54
    Posty
    244

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    No twarzy to teraz nie zrobię (cieeemno), ale z prób typu dywan, czy książki ze statywu+mirror lockup wychodzi dobrze. Zapala się powiedzmy grupka 4 punktów i w tym miejscu jest raczej OK. Oczywiście biorąc poprawkę na ISO800, f/4, 1/4s (czyli warunki do testowania precyzji AF takie sobie) i fakt, że "to miejsce" wypada czasem gdzieś z boku :-) Może jeszcze powtórzę w jakichś normalnych warunkach.
    W lutym byłem na targach w UK - opisałem technikowi Canona na stoisku dziwne zachowanie 1DMKII wlaśnie w takiej konfiguracji. Wychodził zawsza BF na 100% -potężny. Przy ustawieniu środkowym punktem OK, przy innych ogniskowych - zawsze OK. Tylko te 17mm i wielopunktowy AF - zawsze BF. Sprawdzone na 2 puszkach 1DMKII i na 2 egzemplarzach 17-40. Więc sprawa bez kitu. A wyszło, jak chcialem komuś szybki portret zrobić. Nie na jakichś testach.
    Spec z serwisu się uśmiechnął, powiedzial, że to "kwestia matematyki" i że pracują nad tym.
    Widać dopracowali - tylko nie w firmware, ale w nowej wersji
    Nieważne, jaki sprzęt posiadasz. Ważne, jak go potrafisz wykorzystać.

  7. #497
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    No nie, jeśli to się ma rozchodzić o "potężny" BF, to zdecydowanie nic takiego nie ma.

  8. #498
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    no bo to w końcu ostatni zakup
    Hehehehe.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  9. #499
    Bywalec Awatar Robert P.
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Komorniki/wielkopolska
    Wiek
    50
    Posty
    240

    Domyślnie

    Muflon, gratulacje!!!
    350D+grip::EF 28-90/4-5,6::EF 50/1,8::EF 70-200/4 L
    www.pilaczynski.net

  10. #500
    jethro
    Guest

    Domyślnie Zestaw

    Witam,
    mam 10D od prawie roku, w ciągu tego czasu dokupiłem dwa obiektywy do stardardowej Sigmy 18-55 (taką dali w kompecie zamiast 18-55 Canona) - Canona 50mm/1.8 oraz Sigma 70-300/4,5-6,5 DG APO Macro. Niedwano kupiłem lampę (zbliża się zima i będę jej potrzebował) Canon Speedlight 580EX.

    Po ostatnim wypadzie przywiozłem pełno zdjęć krajobrazu, większość jest do d..., które były zrobione Sigmą 18-55, dlatego moje pytanie jest następujące:
    czy warto zmienić na Sigmę 10-24 DG? Czy ktoś z was ma lub miał z tym szkłem doczynienia. Jeśli nie warto kupić tego szkła proszę o podowiedź co warto kupić w cenie do 2200 PLN.

    Pozdrawiam.

Strona 50 z 150 PierwszyPierwszy ... 40484950515260100 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •