Strona 11 z 51 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 507

Wątek: Kupował ktoś z Hong Kongu??

  1. #101
    Bywalec Awatar Dragunov
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    45
    Posty
    172

    Domyślnie

    W sklepie bezpośrednio.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    A tak przy okazji to w tym sklepie kupowałem pierścienie Kenko i było tak jak w opisie na stronie głównej http://www.onestop-digital.com/catalog/
    Ostatnio edytowane przez Dragunov ; 26-09-2007 o 18:13 Powód: Automerged Doublepost
    7D l EOS 30 Date l sure shot WP-1 l 40/2.8 l SPEEDLITE 580EXll l MAMIYA RB67 + SEKOR 90/3.8
    http://piotrplyszewski.pl/

  2. #102

    Domyślnie

    jeszcze jedno szybkie pytanko do tych, którzy płacili cło i podatek z HK w Polsce

    czy cło i vat był doliczane do wartości paczki czy do wartości paczki + kosztów przesyłki?

  3. #103
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cło od wartości paczki, VAT od wszystkiego (wartość+cło+koszty)
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  4. #104

    Domyślnie

    czyli podatek od cła - hehe wspaniały kraj. ;-)

  5. #105
    Uzależniony Awatar dentharg
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Tomaszów Maz/Łódź
    Posty
    867

    Domyślnie

    Od giftów to się chyba cła i podatków nie płaci, tak?
    Postprocessing: AfterShot Pro + pluginy

  6. #106

    Domyślnie

    Ale to nie będzie jako prezent dlatego interesuje mnie cło i podatek.

  7. #107
    Pełne uzależnienie Awatar schabu
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    1 349

    Domyślnie

    Albert z Kea-photo mi mówił że jak komuś puścił do Polski jako gift i nie zapłacił cła i podatku to dlatego że miał szczęście. Ja osobiście zrobiłem tak że mi wysłał do UK a stamtąd kumpela wysłała mi paczkę do Polski.
    Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?

    fotografia ślubna i eventowa

  8. #108
    Bywalec
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    U.K.
    Posty
    122

    Domyślnie

    Ale jak sie ma pecha, to i nawet w UK mozna duty tax zaplacic. Mnie to sie przydazylo ostatnio przy zakupie 135mm f2L (dzone) do zaplaty dostalem 34 funty. Napisalem do niego i gosc mi odpisal, ze dostane upust nastepnym razem, tylko, zebym mu napisal maila co chce i wysle mi poza ebay;em duuzo taniej
    Canon DSLR i "L"ki

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez schabu Zobacz posta
    Albert z Kea-photo mi mówił że jak komuś puścił do Polski jako gift i nie zapłacił cła i podatku to dlatego że miał szczęście. Ja osobiście zrobiłem tak że mi wysłał do UK a stamtąd kumpela wysłała mi paczkę do Polski.
    U mnie wyglądało tak - od stycznia do maja tego roku zrobiłem poza Unią (czy w USA czy w HK) 5 zakupów foto i raz zapłaciłem cło ze względu na fakt iż, sprzedający włożył do środka fakturę z Ebaya i zadeklarował wartość sprzętu.
    Generalnie sprzedający deklarowali mi sprzęt jako "Gift" warty 60$. Z reszty byłem zwolniony z cła czy z podatku VAT ze względu na fakt, iż sprzęt był do prywatnego użytku i jego wartość nie przekraczała 45 euro.
    We wrześniu zrobiłem 3 zakupy poza UE (2xUSA raz Japonia), metoda działania była ta sama (prezent warty 50$), jednak tym razem przy każdej paczce płaciłem 67 zł VAT'u. Urząd celny przyjmował wartość sprzętu wynoszącą 267 zł (mimo, że w deklaracji celnej było wpisane coś innego) od czego płaciłem VAT. Nie wiem co się stało, czy zmieniły się przepisy celne,VAT czy wcześniej miałem szczęście, ale teraz należy się liczyć z niewielkim cłem. Sprzedający w HK chętniej deklarują sprzęt jako "gift", natomiast ci w USA, nawet prywatni często nie chcą tego słyszeć.
    Polecam HK - paczki dochodzą naprawdę szybko, nawet ichnią pocztą.

  10. #110
    Uzależniony Awatar comatus
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Wybrzeże Pucyfiku
    Wiek
    40
    Posty
    725

    Domyślnie

    Mam pytanie do ludzi będącyh w HK lub dobrze sie orientujących. Chodzi mi o ceny za jakie można tam kupić sprzęt foto. Nie chodzi mi o zakuy w necie tylko w prawdziwym sklepie. Znajomi za tydzień jadą i może mi coś przywiozą. Tylko jak już kupią to raczej w "pierwszym lepszym" sklepie, bo nie jada tam po to żeby mi kupić jak najtaniej
    Chodzi mi głównie o ceny 400D, 30D, C 17-40 L, Tokina 12-24
    Dzięki za pomoc

Strona 11 z 51 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •