Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Canon 300V, Minolta Dynax 5?

  1. #1
    puciak
    Guest

    Domyślnie Canon 300V, Minolta Dynax 5?

    Mam problem z wyborem aparatu. Dotąd miałem PowershotaA80, jednak chcę kupić sobie lustrzankę dla lepszej jakości zdjęć i nie tylko. Jakieś tam doświadczenie niby mam, ale wielkiego po cyfraku nie można mieć.
    Ostatnio przeglądałem opinie, fora, testy nt. 300v i sam nie wiem czy byłby to dobry wybór. Niektórzy polecają Minoltę bo jest tańsza i lepsza. Tak rzeczywiście jest?
    Aparat mam zamiar kupić na Allegro (z obiektywem 28-80 albo 28-90) w cenie do 500zł. Znam już dobrze parametry techniczne. To by była pierwsza moja lustrzanka. Poradzicie coś?

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Myślenice
    Posty
    86

    Domyślnie

    ja bym chyba wzial minolte o ile ja dobrze kojarze to moj brat ja ma i jest na moje oko lepszymn porzytkiem. ma sterowanie okiem.

  3. #3
    Uzależniony Awatar Silent Planet
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Poznań / tu nie ma plenerów CB
    Posty
    832

    Domyślnie

    W cenie do 500 PLN z kitowym szkłem na Allegro 300v'ki nie kupisz choćbyś nie wiem jak bardzo, bardzo, ale to bardzo pragnął.

    Możesz wybrać Minoltę, nie wiem czy w tym modelu cokolwiek steruje się okiem ( jeśli patrzysz na kółka nastaw podczas pracy - to wtedy tak ), poza tym w tych aparatach wszystko jest "odwrotnie". Brrr....
    EOS is SILENCE
    "Enjoy the silence."
    ---
    Wróciłem...!
    analog & digital / black & white / calm & easy...

  4. #4
    Dopiero zaczyna Awatar darek-td
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    57
    Posty
    35

    Domyślnie

    A dlaczego upierasz się na model akurat 300v ? Jesli to ma być twoja pierwsza lustrzanka - popatrz łaskawym okiem na eosy 3000n . Można je kupić już za 400 zł i to w wyśmienitym stanie. Nie ma on takich "bajerków" jak podgląd głębi ostrości, flesz nie wyskakuje automatycznie ( ale to raczej jest na plus ). Szkło jest takie jak w eosach 300, a to jest chyba ....najważniejsze. Baterie starczają na dłużej ( są większej pojemności).
    Pozdrawiam

  5. #5
    puciak
    Guest

    Domyślnie

    Z tego co słyszałem minolta jest bardzo plastikowa. A co do 3000n to nie ma go w niskiej cenie na allegro. Eos300 który jest podobno droższy (?) od 3000n jest o wiele tańszy na allegro. Coś tak mi się wydaje.

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2004
    Wiek
    51
    Posty
    343

    Domyślnie

    Z wlasnego doswiadczenia moge poecic 300V, ma wszystko co amatorowi potrzebne, a cena w miare atrakcyjna, obowiazkowy tylko przynajmniej jak dla mnie jest do niego GRIP. Poniewaz rozmiary sa bardzo kompaktowe. Jednak z Gripem wszystko nabiera wlasciwych proporcji.

    Pozdrawiam Paweł
    EOS 5D | EOS 30+BP-300 | 17-40/4.0L | 24-105IS/4.0L | 50/1.8 | 85/1.8 | 90-300/4.5-5.6 | 420EX

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    43
    Posty
    595

    Domyślnie

    A dlaczego nie EOS 50? Używany na allegro ok 500 zł. Aparat o klasę lepszy. od 300. Co do Minolty - chore sterowanie IMHO. Zwłaszcza w trybie M.

  8. #8
    Uzależniony Awatar FOTOGRAF
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Holandia, Polska
    Wiek
    33
    Posty
    762

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Silent Planet
    W cenie do 500 PLN z kitowym szkłem na Allegro 300v'ki nie kupisz choćbyś nie wiem jak bardzo, bardzo, ale to bardzo pragnął.

    Możesz wybrać Minoltę, nie wiem czy w tym modelu cokolwiek steruje się okiem ( jeśli patrzysz na kółka nastaw podczas pracy - to wtedy tak ), poza tym w tych aparatach wszystko jest "odwrotnie". Brrr....
    jak to nei kupisz????? ostatnio widzialem za 480zl poszla

  9. #9
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Dynax. bez dwoch zdan
    www albo tez flickr

  10. #10

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •