Strona 55 z 56 PierwszyPierwszy ... 54553545556 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 550 z 558

Wątek: Serwis Canona E-csi Warszawa na ul. Żytniej - ceny?

  1. #541
    Bywalec Awatar goobie
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    102

    Domyślnie

    kalibracja body (AF) do układu wzorcowego - 123,00 PLN
    kalibracja obiektywu 'canon' do body - 123,00 PLN
    wymiana przysłony w obiektywie Canon 100-300 USM - 360,00 PLN
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez niechcemisie Zobacz posta
    Panowie czy jest sens kalibracji body na "zero" w okresie gwarancyjnym?
    Moim zdaniem tak, bo później będziesz kalibrował swoje obiektywy do tego body. Jeśli więc twoje body ma znaczącą odchyłkę od normy, i jeśli skalibrujesz do niego obiektywy, to z tymi konkretnymi obiektywami twoje body będzie pracować poprawnie, ale:

    1. każdy następny obiektyw będzie odstawał od kompletu
    2. obiektywy kalibrowane pod ten aparat na innym body będą wykazywać FF lub BF

    więc... chyba należało by zacząć od tego aby body było ok... poprawcie mnie jeśli się mylę...
    moje body miało FF, a wyszło to podczas zakupu nowego szkiełka u 'Cichego', po kalibracji wszystkie szkła jakoś lepiej ostrzą
    Ostatnio edytowane przez goobie ; 03-05-2011 o 18:44 Powód: Automerged Doublepost
    Pozdrawiam! Adam

    kilka fotek...

  2. #542
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    77

    Domyślnie

    Z tą kalibracją z body to nie do końca tak jest. Ustawiając w puszce (50D, 7d, 5D mark II lub innej z taką możliwością) korektę dla szkła jest ona zapisywana W BODY i tylko w body - obiektyw pozostaje bez zmian, użyty na innym body będzie nadal taki jak fabrycznie go wyprodukowano. Nie wiem natomiast jak to robi serwis - oni faktycznie mogą przestawiać coś w elektronice obiektywu ;-)
    To że szkiełka lepiej chodzą po kalibracji to w 50% efekt kalibracji, a w 50% placebo, ale najważniejsze jest to, że jesteśmy zadowoleni :-D

  3. #543
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bruinen Zobacz posta
    Z tą kalibracją z body to nie do końca tak jest. Ustawiając w puszce (50D, 7d, 5D mark II lub innej z taką możliwością) korektę dla szkła jest ona zapisywana W BODY i tylko w body - obiektyw pozostaje bez zmian, użyty na innym body będzie nadal taki jak fabrycznie go wyprodukowano. Nie wiem natomiast jak to robi serwis - oni faktycznie mogą przestawiać coś w elektronice obiektywu ;-)
    To że szkiełka lepiej chodzą po kalibracji to w 50% efekt kalibracji, a w 50% placebo, ale najważniejsze jest to, że jesteśmy zadowoleni :-D
    Oni grzebią w szkłach, co do tego nie ma wątpliwości. Zapominają tylko, że zwykle zmienia się puszkę, nie obiektywy, które później z nową zabawką zaczynają głupieć. Ale doraźnie oczywiście wszystko zwykle działa.
    Jarek

  4. #544

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oskarkowy Zobacz posta
    Oni grzebią w szkłach, co do tego nie ma wątpliwości. Zapominają tylko, że zwykle zmienia się puszkę, nie obiektywy, które później z nową zabawką zaczynają głupieć. Ale doraźnie oczywiście wszystko zwykle działa.
    Hmmm. Zamieniłbym tylko "zapominają" na "zapominają ostrzec użytkownika".
    Kiedyś miałem z nimi taką fajną dyskusję:

    ja: Chciałbym skalibrować puszkę.
    CSI: To prosimy przywieźć puszkę i Pana obiektyw.
    ja: Ale który ?
    CSI: Najlepiej wszystkie ;-)
    ja: Dostarczę Wam mój podstawowy obiektyw i proszę po kalibracji puszki na nim sprawdzić.

    Po jakimś czasie telefon:
    CSI: Skalibrowaliśmy Pana puszkę do wzorca, ale źle ostrzy na Pana obiektywie.
    ja: A co używacie jako wzorca ?
    CSI: 85/1.2, ale on nam się chyba rozjustował.
    ja: !!!!!!!!

    Potem zadzwonili jeszcze raz. Naprawili 85-kę ;-) i skalibrowali jeszcze raz.
    Canon EOS 6D | C 24-105 f/4 L | C 70-200 f/4 IS L | C 1.4x | C 50 f/1.4 | C 85/1.8 | C 35/2.0 | 580EX

  5. #545
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Łeba/Gdańsk
    Wiek
    30
    Posty
    137

    Domyślnie

    Przysłona 24-105, 580 zł

  6. #546
    Początki nałogu Awatar mastercheat
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Blachownia k/Częstchowy
    Wiek
    44
    Posty
    477

    Domyślnie

    Witam,

    Mam pewien problem z serwisem.

    mam obiektyw 28/1.8 canon na gwarancji który ma lekki back focus.

    do tego body 5D, które już nie ma gwarancji ale z innymi obiektywami działa dobrze.

    dzwoniłem do serwisu i okazuje się, że muszę do kalibracji wysłać zestaw i skasują mnie 123 zł, bo aparat najpierw muszą skalibrować do wzorca, a ponieważ nie ma gwarancji to jest to usługa płatna...

    a więc żeby naprawić obiektyw na gwarancji i tak muszę wydać kasę...

    Czy może ktoś z was miał podobny problem. Zastanawiam się czy nie zastrzec na zleceniu, że nie życzę sobie ingerencji w body (kalibracji),a tylko dostrojenie obiektywu do aparatu tak jak jest teraz ustawiony. ?


    Ps. pozostałe szkła z tym body ostrzą w punkt, z drugim body też. A to szkło na drugim body 40D też ma lekki BF
    ________________
    Ostatnio edytowane przez mastercheat ; 13-05-2011 o 09:50
    40D;T17-50;Tokina50-135;580EXII;Sherpa250R;4GBx2+8GB;V800C,HL-511x2; Hama Defender 200
    5D;C28/1.8;C85/1.8; YongNuo RF-602; 2xPowerlux VC200; 1xQuantuum PT-200,softboxy,parasole.

  7. #547
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Wałbrzych/Wrocław
    Posty
    1 010

    Domyślnie

    Po prostu wyciągają kasę, żeby nie zajmować się tym za darmo Możesz skalibrować sam obiektyw bezpłatnie.

    Mi wcisnęli czyszczenie matrycy, ale z kolei nie policzyli za kalibrację jednego obiektywu z body, więc się zgodziłem..
    Moje portfolio i blog: http://www.islight.pl
    Możesz mnie także polubić: https://www.facebook.com/Fotografia.IsLight

  8. #548
    Początki nałogu Awatar mastercheat
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Blachownia k/Częstchowy
    Wiek
    44
    Posty
    477

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myslidar Zobacz posta
    Po prostu wyciągają kasę, żeby nie zajmować się tym za darmo Możesz skalibrować sam obiektyw bezpłatnie.

    Mi wcisnęli czyszczenie matrycy, ale z kolei nie policzyli za kalibrację jednego obiektywu z body, więc się zgodziłem..
    jak to sam skalibrować?
    40D;T17-50;Tokina50-135;580EXII;Sherpa250R;4GBx2+8GB;V800C,HL-511x2; Hama Defender 200
    5D;C28/1.8;C85/1.8; YongNuo RF-602; 2xPowerlux VC200; 1xQuantuum PT-200,softboxy,parasole.

  9. #549

    Domyślnie

    Sam obiektyw = tylko obiektyw, bez body.
    Canon EOS 6D | C 24-105 f/4 L | C 70-200 f/4 IS L | C 1.4x | C 50 f/1.4 | C 85/1.8 | C 35/2.0 | 580EX

  10. #550
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    467

    Domyślnie

    witajcie
    czy orientuje się ktoś jakie są koszty wymiany całego wyświetlacza LCD w lampie 430EX II, upadła z wysokości 10cm i pękł...
    Fakt faktem jakieś dane tam jeszcze widać, po oględzinach śmiało można dalej korzystać z trybu automatycznego przestawiając kompensacje błysku, coś tam widać i widać delikatne wartości, oraz z trybu manualnego, sama lampa sprawna dobrze świeci nie przepala, wspomagacz af działa.
    Na żytnią dzwoniłem, ale nie chcą powiedzieć jaka jest nawet przybliżona cena, każą przywieść sprzęt do wyceny, a jechać 50km mi się nie opłaca, jak za naprawę powiedzą mi np. 500-600zł.
    Jeżeli ktoś ma jakieś informacje ile taka usługa może kosztować to proszę o informacje, niekoniecznie musi być to serwis na Żytniej bo tego gwarancja nie obejmie i tak.

Strona 55 z 56 PierwszyPierwszy ... 54553545556 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •