Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 84

Wątek: #28 Obiektyw makro za 50zł.

  1. #11

    Domyślnie

    Oj wybacz - w poprzednim poście zupełnie przypadkiem wkradło mi się słówko "nie" nie tam gdzie trzeba - już poprawiłem i jest tak jak byc powinno, czyli że właśnie odkręcałem wszystko po kolei co się dało i dzięki temu prawie nic nie musiałem wyłamywać na siłę żeby ogołocić cały obiektyw z niepotrzebnych elementów (konieczne takie śrubokręty zegarmistrzowskie do dostania chyba w każdym hipermarkecie). A poza tym jesli dopasuje się dokładnie otwór w zaślepce plastikowej do gwintu z obiektywu to nic nie trzeba wiercić i przykręcać śrubami - polecam wycięcie wstepnego otworu za pomocą gorrrrącego gwoździa a następnie precyzyjne poprawki takim biurowym skalpelem do papieru. Et voila

    Pozdrawiam
    Puszka, kilka słoików i może szczypta talentu?

  2. #12
    furieux
    Guest

    Domyślnie

    wersja na pierscien, moze komus sie przyda, zeby rozlozyc bezkolizyjnie trzeba odkrecic najpierw ten wlasnie pierscien:-)

  3. #13
    Dopiero zaczyna Awatar karolosz
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    33

    Domyślnie

    no zrobiłem owe cudo teraz trzeba przetestować

  4. #14
    Początki nałogu Awatar bruckner
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Opole
    Wiek
    33
    Posty
    275

    Domyślnie :d

    U mnie wyszło tak
    Ostatnio edytowane przez bruckner ; 15-04-2007 o 11:29
    Gripped EOS 350d+KIT | Gripped EOS 33 | Sigma 70-300 APO DG | EF 50/1.8 | [M42] Jupiter 9 85/2 | [m42] Helios 58/2 (stary) | SmenaMacro(home made) | Speedlite 430EX | Velbon Sherpa 600r | Lowepro Stealth Reporter D200 AW | Skrzypce warte więcej niż cały ten zestaw :cool:
    Fotki Digart
    FOTOblog

  5. #15
    Dopiero zaczyna Awatar karolosz
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    33

    Domyślnie

    muszę dodać ,że zauważyłe( niestety nie na zdjęciach, że można ten "obiektyw" jeszcze oddalić. powiększenie jest większe ale jak to wygląda w praktyce to nie wiem , niestety nie mam cyfrowej lustrzanki... , wystarczyło by dorobić jakiś pierścień pośredni i cyk....jak by ktoś miał efekty to chętnie zobaczę...

  6. #16
    Jurrras
    Guest

    Domyślnie no i działa

    zrobiłem i zaczynam testować - tak na szybko, to całkiem ok


  7. #17
    Zablokowany
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    44
    Posty
    92

    Domyślnie

    jzu to zorbiłem działa wysmienicie

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    36
    Posty
    1 344

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolosz Zobacz posta
    muszę dodać ,że zauważyłe( niestety nie na zdjęciach, że można ten "obiektyw" jeszcze oddalić. powiększenie jest większe ale jak to wygląda w praktyce to nie wiem , niestety nie mam cyfrowej lustrzanki... , wystarczyło by dorobić jakiś pierścień pośredni i cyk....jak by ktoś miał efekty to chętnie zobaczę...
    Zerknij na pierwszy post i ostatnie zdjęcie. Można go wkręcać i wykręcać zmieniając jednocześnie skalę :wink: Zanim rozpocząłem ten temat na CB to sam obiektyw i dekielek dzieliły jeszcze takie ok. 1,5cm tulejki. Szparę zakleiłem czarną taśmą izolacyjną, następnie obwinąłem sreberkiem i jeszcze jedną warstwą taśmy. Wtedy miałem skalę sporo większą od 1:1, ale światła było zbyt mało aby to wykorzystać np. w lesie. Zmniejszyłem dystans przykręcając obiektyw bezpośrednio do dekielka i to jest chyba w tym przypadku najlepsza konfiguracja :smile:

  9. #19
    Dopiero zaczyna Awatar hroopek
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    34

    Domyślnie

    A podejdzie jakis inny obiektyw? Jaki jest warunek uzytkowalności obiektywu?
    Zastanawiam się nad szkłem z aparatu FED 5B?
    Duża Puszka Canon i wszystkie niezbędne klamoty...hmmm i kiedys miałem Trabanta...sedan...

  10. #20
    Początki nałogu Awatar bruckner
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Opole
    Wiek
    33
    Posty
    275

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hroopek Zobacz posta
    A podejdzie jakis inny obiektyw?
    Bardzo możliwe
    Cytat Zamieszczone przez hroopek Zobacz posta
    Jaki jest warunek uzytkowalności obiektywu?
    Warunek jest pewnie taki żeby obiektyw za daleko nie był żeby nie winetował
    Cytat Zamieszczone przez hroopek Zobacz posta
    Zastanawiam się nad szkłem z aparatu FED 5B?
    powinien działać... tylko kwestia zamocowania.


    Pozdrawiam
    Gripped EOS 350d+KIT | Gripped EOS 33 | Sigma 70-300 APO DG | EF 50/1.8 | [M42] Jupiter 9 85/2 | [m42] Helios 58/2 (stary) | SmenaMacro(home made) | Speedlite 430EX | Velbon Sherpa 600r | Lowepro Stealth Reporter D200 AW | Skrzypce warte więcej niż cały ten zestaw :cool:
    Fotki Digart
    FOTOblog

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •