Strona 83 z 84 PierwszyPierwszy ... 337381828384 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 821 do 830 z 837

Wątek: Error 99 (err99)

  1. #821

    Domyślnie Odp: Error 99 (err99)

    Canon 30d z przebiegiem nieznanym od razu po włączeniu wywala błąd err99, wyjmowanie baterii, karty, nic nie pomaga. Wcześniej pojawiały się problemy z zacinającym się spustem migawki oraz z kółkiem wyboru nastaw więc w tych miejscach aparat zalałem delikatnie spirytusem i zonk.... pewnie padła płyta?

  2. #822
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie

    Ostatnio kolezance dzialo sie podobnie. Padla migawka. W razie czego koszt wymiany 500 zl. Ale moze tez byc cos innego. Jesli przebieg ponizej 100k to zytnia moze wymienic za free po konsultacji z CP.
    Blad 99 to ogolnie "inna usterka" ktora nie zostala wyszczegolniona.
    Ostatnio edytowane przez xxkomarxx ; 20-09-2014 o 17:52

  3. #823

    Domyślnie Odp: Error 99 (err99)

    ja mam następujący problem z err 99 uruchamiam aparat i nagle zaczyna otwierać lampę błyskową, następnie macha blokadą jej i tak przez kilka sekund, co by nie nacisnął na aparacie to znów wariuje blokada zamknięcia lapy błyskowej, spotkał się ktoś z czymś takim ?

  4. #824
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Error 99 (err99)

    Nie spotkałem się z takim zachowaniem aparatu, wyłącz i wyciągnij baterię a potem włącz aparat, może pomoże.
    Aparat EOS — kody błędów i komunikaty o błędach - Canon Polska

  5. #825

    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: Error 99 (err99)

    Chciałbym się upewnić co do mojego błędu 99 a dokładniej jego rozwiązanie.
    Kupiłem obiektyw SIGMA AF-APO 75-300 4,5-5,6 ,który działał z 40d natomiast po podłączeniu do 20d wyskakuje błąd. Teraz moje pytanie czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu oprócz wysłanie aby zaprogramowali? Czy warto się w to bawić czy jest to całkowicie nie opłacalne?

  6. #826
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Error 99 (err99)

    Cytat Zamieszczone przez yeloo Zobacz posta
    ja mam następujący problem z err 99 uruchamiam aparat i nagle zaczyna otwierać lampę błyskową, następnie macha blokadą jej i tak przez kilka sekund, co by nie nacisnął na aparacie to znów wariuje blokada zamknięcia lapy błyskowej, spotkał się ktoś z czymś takim ?
    Tak miałem, niestety oddać do naprawy lub spróbować naprawić samemu.

  7. #827

    Domyślnie Odp: Error 99 (err99)

    Witam, ostatnio błąd nr 99 uniemożliwia mi całkowicie robienie zdjęć. Aparat ma około 40 tys klapnięć. Styki wyczyszczone, karta pamięci jest ta sama, gdy wtedy, kiedy jeszcze działał. Zajrzałem do wnętrza aparatu i ujrzałem coś takiego.

    Krawędź jednej części wygląda, jakby była pęknięta. Czy jest tak rzeczywiście? Czy może to być przyczyną powstawania owego błędu?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez choody ; 05-08-2015 o 16:11

  8. #828
    Bywalec Awatar Element7th
    Dołączył
    Sep 2013
    Miasto
    Poznań
    Posty
    230

    Domyślnie Odp: Error 99 (err99)

    To jest prowadnica od podnoszenia obu luster. Jest wytarta bo to ruchoma część. Lustro Ci opada normalnie czy tak jest podniesione cały czas?

  9. #829

    Domyślnie Odp: Error 99 (err99)

    Opada normalnie, te zdjęcia zrobiłem, gdy aparat był w trybie blokady podniesionego lustra.

  10. #830
    Bywalec Awatar Element7th
    Dołączył
    Sep 2013
    Miasto
    Poznań
    Posty
    230

    Domyślnie Odp: Error 99 (err99)

    No to nie szedłbym w tym kierunku. U mnie w 40D wygląda podobnie.

Strona 83 z 84 PierwszyPierwszy ... 337381828384 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •