Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: No i się rypło. Kupuję cyfrę

  1. #1
    Coś już napisał Awatar qiq
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    57
    Posty
    83

    Domyślnie No i się rypło. Kupuję cyfrę

    Nie żeby od razu Marka 2.
    Ale używanego D60, tyle że z dobrych rąk. A już było źle, bo mi Panasonic pseudo-dSLR chodził po głowie.
    pzdr
    Qiq
    ~~~~~~
    http://www.plonacypromyk.i365.pl
    EOS 10D, EOS 50e+BP, 4.0-5.6/75-300usm, 4.5-5.6/38-76 (tfu!), AL-1QF, 1.8/50,
    Benbo Trekker + Manfrotto 141RC

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    42
    Posty
    253

    Domyślnie

    Sluszny wybor ... ja swoja D60 opylilem kilka miesiecy temu Jesli chodzi o porownanie z 10D tegoz aparatu to jedynie AF D60 miala wolniejszy lecz pokusze sie o stweirdzenie ze dokladniejszy Nie bylo problemu z FF jak i BF Uzywajac go dosyc intensywnie przez 2 lata zaobserwowalem delikatny spadek jakosci...Zadnych problemow z tym aparatem nie bylo...Jedynie obudowa troszke plastikowa lecz na pocieszenie, klapka na karte jest wykonana z lepszego tworzywa niz w 10D
    Jesli sie przesiadasz z analoga na D60 mozesz sie troszke rozczarowac wolno dzialajacym AF jak i niedoswietleniami przy stosowaniu zewn lamp serii EX
    Canon|5DmkII+BG|5D+BG-E4|30D+BG-E2|20D|50E|24-70L|24-105L|70-200 2.8L|580EX|550EX|430EX|Manfrotto 074B/329RC4, 682B/#222|SanDisk UltraII/ExtremeIII|Brain's Hottub by Crumpler|Lowepro|

  3. #3
    Coś już napisał Awatar qiq
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    57
    Posty
    83

    Domyślnie

    Tak jak widać w mojej stopce --- próbuje sie przesiąść. Jednocześnie nie pozbywać sie analoga, no nie wszystkich.
    pzdr
    Qiq
    ~~~~~~
    http://www.plonacypromyk.i365.pl
    EOS 10D, EOS 50e+BP, 4.0-5.6/75-300usm, 4.5-5.6/38-76 (tfu!), AL-1QF, 1.8/50,
    Benbo Trekker + Manfrotto 141RC

  4. #4
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    a ja wracam do analoga po dwoch latach cyfrakow.. brakuje mi czegos.. co 10d nie jest w stanie mi dac... a 1ds kosztuje tyle, ze za jego cene bede mial tony HP5+

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    a ja wracam do analoga po dwoch latach cyfrakow.. brakuje mi czegos.. co 10d nie jest w stanie mi dac... a 1ds kosztuje tyle, ze za jego cene bede mial tony HP5+
    Byłbym wdzieczny gdybyś oświecił mnie błądzącego w następujących kwestiach:
    - co da Ci planowany w zakupie analog vs 10D?,
    - co dałby Ci 1D vs 10D gdyby stać Cię było na ten pierwszy?

  6. #6
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    po pierwsze - brak cropa w repoterce szeroki kat to podstawa... przy 10d ciezko o takowy ;-) i tylko tu w zasadzie 1ds mogl by zaspokoic ten brak - ale nadal pozostal by cyfra... wiec odpadaja ponizsze czynniki ;-)

    po drugie - zakochalem sie w Hp5+ (to taki negatyw BW Ilforda przyp. redakcja ;-) ) ... a zadna akcja w fotoszopie nie da tego co negatyw - poza tym, zaczynam rozkoszowac sie odbitkami wiekszymi niz A3 .. wychodzi ulomnosc 10d ;-)

    po trzecie - fotek z cyfy w ciemni wolac nie moge ;-) pomimo iz wywolanie filmu trwa okolo godziny ... to jednak fajny jest to proces i basta

    po czwarte - nie... nie powiem ze fotografia cyfrowa nie ma duszy... nie sprzedaje 10d.. bedzie mi nadal sluzyl.. jednak zasmakowawszy roznicy pomiedzy dobrym negatywem BW a cyfra decyduje sie w chwili obecnej na ten pierwszy... po prostu wracam do korzeni wczesniej (przed era cyfrowa) nie dane bylo mi fotografowac na tak dobrych materialach BW.. w zasadzie wogle nie focilem BW bo mialem slajdy i moje widoczki ... ale teraz taka fotografia po prostu mnie nie kreci... za to BW baaaardzo

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    po pierwsze - brak cropa w repoterce szeroki kat to podstawa... przy 10d ciezko o takowy ;-)
    Trochę przesadzasz. EF 16-35/2.8L daje Ci po 'scropowaniu' ok. 25 mm, a to jest już nieźle. Nie wspomnę o jeszcze krótszych obiektywach konkurencji, bo zaraz zaczniesz krzyczeć, że to dna od butelek :wink:

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    po drugie - zakochalem sie w Hp5+ ...
    po trzecie - fotek z cyfy w ciemni wolac nie moge ;-)...
    po czwarte - nie... nie powiem ze fotografia cyfrowa nie ma duszy...
    Wychodzi więc na to, że pozostałe względy są pozamerytoryczne. A z zakochanym mężczyzną dyskutować się nie da toteż pozostawmy sprawy takimi jakimi są...

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie OT

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    A z zakochanym mężczyzną dyskutować się nie da toteż pozostawmy sprawy takimi jakimi są...
    Pięknie to ująłeś

  9. #9
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    Trochę przesadzasz. EF 16-35/2.8L daje Ci po 'scropowaniu' ok. 25 mm, a to jest już nieźle.
    Za taka cene... to ja wole EOS 3 i 17-40 4L :P

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Za taka cene... to ja wole EOS 3 i 17-40 4L :P
    A ja 'wolę' 10D i Sigmę 15-30, ale taka wymiana poglądów co kto woli, do niczego nie prowadzi :wink:

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •