Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 161

Wątek: jak to mawiają - i tyle w temacie

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie jak to mawiają - i tyle w temacie

    https://www.canonrumors.com/the-mirr...ar-canon-is-1/

    bardzo zdziwiony nie jestem (sam używam doskonałych narzędzi naszej ulubionej firmy ) ale zastanawiam sie jakim cudem przy jednak kompletnym braku sensownej (znaczy takiej odrobinę lepszej) optyki dla cropa - co się więc dzieje? ludzie nie kupują korpusów z połową klatki i sprzedaż jedzie na fullframach? ludzie kupują korpusy z połowa klatki z kitem (i tyle) i to wystarcza? i to wszystko przy dość negatywnej kampanii w mediach społecznościowych? kilka lat piania o matrycy nie wystarczyło? ostatnia kampania z ciągłym narzekaniem że kupiłbym jak niezależni producenci będą mogli - co już staje się nudne bo i tak by nie kupił - nie daje spodziewanych wyników.
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 09-02-2024 o 19:11
    EOS 3, 5D, R5

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Fakt, to jest ciekawe zjawisko. W dobie rozplenienia się wszystkomających smartfonów człowiek kupujący aparat fotograficzny powinien czegoś, kuźwa, od niego oczekiwać, a wymienna optyka zawsze tu była języczkiem u wagi, i wszyscy producenci- poza Canonem- mają jej do wyboru, do koloru.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    ja na wybór optyki nie narzekam do fullframa canona jest jej pełno - człowiek zwykle do swoich zdjęć potrzebuje jeden lub dwa konkretne obiektywy (wiem też mam więcej) pozostałe to zwykle fanaberia i "w razie niemca" jak to u mnie na wsi gadają, chyba że jest wszystko robiącym amatorem - robi wszystko czyli nic (sam jestem amatorem żeby było jasne i lubię być amatorem ale mógłbym mieć tylko dwa obiektywy)
    EOS 3, 5D, R5

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    ja na wybór optyki nie narzekam do fullframa canona jest jej pełno - człowiek zwykle do swoich zdjęć potrzebuje jeden lub dwa konkretne obiektywy (wiem też mam więcej) pozostałe to zwykle fanaberia i "w razie niemca" jak to u mnie na wsi gadają, chyba że jest wszystko robiącym amatorem - robi wszystko czyli nic (sam jestem amatorem żeby było jasne i lubię być amatorem ale mógłbym mieć tylko dwa obiektywy)
    Takie myślenie jest zabójcze dla rynku foto.
    Myślę, że główną siłą zakupów jest niezdolność do zrobienia przyzwoitej foty posiadanym sprzętem. Jak czas upływa a żadnej fotki nie chce się nawet wywołać to warto poszukać mankamentów sprzętu. Przestarzała matryca, brak stosownego szkła, a jak jest to brak alternatywy od niezależnego producenta. A jak już jest wszystko a dalej kiepsko to warto zmienić system.
    Gdy amatorzy odkryją, że posiadany sprzęt w zupełności im wystarcza (co najczęściej ma miejsce) to zamknie się biznes foto.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 348

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Nie tylko amatorów tak się napędza, w nawiązaniu do krótkiej dyskusji o systemie punktacji dla zawodowców w innym wątku.

    Jakieś 10-12 lat temu, gdy Canon był trochę bardziej liberalny w swojej polityce, podsumowałem punkty za posiadany sprzęt i okazało się, że mam ZŁOTE COŚ. Ale nie trwało to długo, bo sprzęt się starzał i w związku z tym tracił punkty, więc szybko stałem się SREBRNY, a wkrótce potem ŻADEN.
    I tyle w temacie, jak to mawiają.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  6. #6
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Nie no rzeczywiście nie ma zupełnie optyki do R. Canon jest w totalnej d.....
    Ja sam nie wiem jakim cudem podpinam ponad dziesięć moich szkieł (EF/EFs) do R8 ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Takie myślenie jest zabójcze dla rynku foto.
    Myślę, że główną siłą zakupów jest niezdolność do zrobienia przyzwoitej foty posiadanym sprzętem. Jak czas upływa a żadnej fotki nie chce się nawet wywołać to warto poszukać mankamentów sprzętu. Przestarzała matryca, brak stosownego szkła, a jak jest to brak alternatywy od niezależnego producenta. A jak już jest wszystko a dalej kiepsko to warto zmienić system.
    Gdy amatorzy odkryją, że posiadany sprzęt w zupełności im wystarcza (co najczęściej ma miejsce) to zamknie się biznes foto.
    I to jest bardzo dobry post. Post stulecia. @Kolekcjoner powinien ufundować albo oddać swoje R8 w ramach nagrody od canon-board
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie no rzeczywiście nie ma zupełnie optyki do R. Canon jest w totalnej d.....
    Ja sam nie wiem jakim cudem podpinam ponad dziesięć moich szkieł (EF/EFs) do R8 ....
    Ja nie wiem, jakim cudem nie mogłeś swoich szkieł EF-S podpinać do korpusów EF, chociaż np. w Nikonach to było na porządku dziennym, że szkła pod APS-C można było zakładać na korpusy pełnoklatkowe

    Zaznaczam, że ten wątek dotyczy oferty sensownych obiektywów RF-S, których nie ma, więc to, co podpinasz do R8, w ogóle jest nie w temacie.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Zaznaczam, że ten wątek dotyczy oferty sensownych obiektywów RF-S, których nie ma
    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    a wymienna optyka zawsze tu była języczkiem uwagi, i wszyscy producenci- poza Canonem- mają jej do wyboru, do koloru.
    I poza Nikonem.

    Edit.
    Zapomniałem o kundlach https://www.bhphotovideo.com/c/produ...Anikon-z-mount
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 09-02-2024 o 23:42

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    I poza Nikonem.

    Edit.
    Zapomniałem o kundlach https://www.bhphotovideo.com/c/produ...Anikon-z-mount
    Ależ te "kundle" też- a nawet głównie- stanowią całościowo o ofercie producenta! Użytkownicy wszelkich systemów z wymienną optyką od zarania ich dziejów jechali na "kundlach", nie wyłączając Canona. Nawet dzisiaj "kudle" od EF są podpinane pod RF, na "kudlach" też jechały systemy EF-S i M Canona, a dopiero RF-S jest zupełnie pozbawiony zarówno sensownej oferty Canona, jak i innych producentów, w zakresie obiektywów stricte dedykowanych.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •