Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: EIZO EV2456 - widoczny raster. Ten typ tak ma?

  1. #1

    Domyślnie EIZO EV2456 - widoczny raster. Ten typ tak ma?

    Mój stary monitor padł. "Na szybko" kupiłem używkę - właśnie wspomniany EIZO EV2456 (sugerując się tym temathttps://mva.pl/viewtopic.php?t=152

    Monitor używany, ale na wygląd jak nowy, "przejechane" trochę ponad 4 tys. godzin.
    Niestety do końca zadowolony nie jestem - nie wiem, czy umiem dobrze to opisać, ale widoczne są ciemne pionowe linie - to chyba jest raster (ale może używam nieprawidłowej nazwy). Najbardziej jest to widoczne jeżeli jako tło pulpitu ustawię niebieski kolor.
    Generalnie też obraz w porównaniu z moim starym LG wydaje się mniej ostry.
    Nie wiem, czy:
    A. ten typ tak ma
    B. coś z nim jest nie tak
    C. jestem po prostu nie przyzwyczajony

    Nie jestem żadnym zawodowcem, po prostu zasugerowałem się marką.
    Czy faktycznie coś jest nie tak, czy przesadzam?

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: EIZO EV2456 - widoczny raster. Ten typ tak ma?

    Niestety ten typ tak ma i to od nowości.

    https://www.amazon.pl/EIZO-EV2456FX-...t&pageNumber=3

    Krisse

    Excessive light bleed, uneven brightness and grid problems

    Opinia napisana w Niemczech dnia 9 października 2019

    Kolor: czarny | Rozmiar: 61 cm (24,1 Zoll) | Zweryfikowany zakup

    The excessive light bleed in Eizo monitors has been a problem at least for over ten years. Mine was once again one of the worst and it is absolutely unacceptable at this price range. Every corner is glowing at 90% brightness and the brightness is not evenly laid on the screen. The top is slightly brighter than the bottom, at 100% brightness the top is nice and white while the bottom is close to grey. Some colors are also more prone to the grid problem as one of the reviews stated. At least red, orange, and blue -colors make the "grid" painfully visible.

    I guess the picture quality is alright, there's plenty of brightness for a sunny day and the stand is great. You can get it as low as 0.5cm from the table and it's compact. The whole monitor is quite lightweight but it doesn't "feel" as cheap as some random BenQ monitor. Yeah It's "Made in Japan" but as far as I know, every Eizo monitor nowadays uses "Made in China" -panels (LG/Samsung) but nobody really talks about it.
    Krisse

    Nadmierne rozproszenie światła, nierówna jasność i problemy z siatką

    Opinia napisana w Niemczech dnia 9 października 2019

    Kolor: czarny | Rozmiar: 61 cm (24,1 Zoll) | Zweryfikowany zakup

    Nadmierne zacieki świetlne w monitorach Eizo stanowią problem już od ponad dziesięciu lat. Mój po raz kolejny był jednym z najgorszych i jest to absolutnie nie do przyjęcia w tym przedziale cenowym. Każdy róg świeci z jasnością 90%, a jasność nie jest równomiernie rozłożona na ekranie. Góra jest nieco jaśniejsza od dołu, przy jasności 100% góra jest ładna i biała, a dół jest zbliżony do szarości. Jak stwierdzono w jednej z recenzji, niektóre kolory są również bardziej podatne na problemy z siatką. Przynajmniej kolory czerwony, pomarańczowy i niebieski sprawiają, że „siatka” jest boleśnie widoczna.

    Myślę, że jakość obrazu jest w porządku, jest dużo jasności jak na słoneczny dzień, a stojak jest świetny. Można go umieścić zaledwie 0,5 cm od stołu i jest kompaktowy. Cały monitor jest dość lekki, ale nie sprawia wrażenia tak taniego, jak jakiś przypadkowy monitor BenQ. Tak, jest to „Made in Japan”, ale o ile wiem, każdy monitor Eizo używa obecnie paneli „Made in China” (LG/Samsung), ale nikt tak naprawdę o tym nie mówi.
    TMB

    Ein Stück Frechheit

    Opinia napisana w Niemczech dnia 28 października 2018

    Kolor: czarny | Rozmiar: 61 cm (24,1 Zoll) | Zweryfikowany zakup

    Ich bin entäuscht. Raster viel zu groß. Display geht nicht wie abgebildet bis an den Rand ca. 6 mm pro Seite ohne Ausläuchtung. Gehäuse schlecht verarbetet große Spaltmaße teilweise steht der Kunsstoffrahmen ab.
    TMB

    Kawałek policzka

    Opinia napisana w Niemczech dnia 28 października 2018

    Kolor: czarny | Rozmiar: 61 cm (24,1 Zoll) | Zweryfikowany zakup

    Jestem rozczarowany. Siatka o wiele za duża. Wyświetlacz nie rozciąga się do krawędzi, jak pokazano, około 6 mm na stronę bez oświetlenia. Obudowa słabo wykonana, duże szczeliny, plastikowa ramka częściowo wystaje.
    https://www.amazon.pl/EIZO-EV2456FX-...t&pageNumber=5

    Amazon Kunde

    Solides Produkt mit Abzügen

    Opinia napisana w Niemczech dnia 8 czerwca 2017

    Kolor: czarny | Rozmiar: 61 cm (24,1 Zoll) | Zweryfikowany zakup

    Das Display macht mit seiner Optik einen guten Eindruck auf dem Schreibtisch, die Helligkeit und das matte Display sind sehr angenehm.
    Die Halterung ist allerdings recht wackelig.

    Hinzukommt natürlich noch, dass die Bewerbung mit dem 1mm starken Gehäuserahmen und der entsprechenden Bebilderung auf Kante ein Witz ist. Dem Kunden wird hier der Eindruck vermittelt, er erhielte lediglich eine Lücke von 2mm, würde er zwei Displays nebeneinander stellen. Faktisch beträgt der Rand je Display 6mm, bei zwei Displays also 12mm (was natürlich immer noch recht wenig ist).

    Die Qualität der Lautsprecher ist zu vernachlässigen.

    Bei einfarbigen Flächen lassen sich vertikale Muster erkennen.

    Wieso die 16:10-Variante über 120€ teuer, als die 16:9-Variante ist, bleibt ein Rätsel.
    Amazon Kunde

    Solidny produkt z potrąceniami

    Opinia napisana w Niemczech dnia 8 czerwca 2017

    Kolor: czarny | Rozmiar: 61 cm (24,1 Zoll) | Zweryfikowany zakup

    Wygląd wyświetlacza robi dobre wrażenie na biurku, jasność i matowy wyświetlacz są bardzo przyjemne.
    Jednak uchwyt jest dość chwiejny.

    Poza tym oczywiście aplikacja z ramką obudowy o grubości 1mm i odpowiadającymi jej ilustracjami na krawędzi to jakiś żart. Klient ma wrażenie, że gdyby umieścił dwa wyświetlacze obok siebie, uzyskałby odstęp tylko 2 mm. W rzeczywistości krawędź na wyświetlacz wynosi 6 mm lub 12 mm w przypadku dwóch wyświetlaczy (co oczywiście wciąż jest bardzo małe).

    Jakość głośników jest znikoma.

    Na powierzchniach monochromatycznych można dostrzec pionowe wzory.

    Dlaczego wersja 16:10 jest o ponad 120 euro droższa od wersji 16:9, pozostaje tajemnicą.

  3. #3

    Domyślnie Odp: EIZO EV2456 - widoczny raster. Ten typ tak ma?

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Niestety ten typ tak ma i to od nowości.
    Dziękuję Ci za poświęcony czas. Czyli sprzęt do zwrotu.
    Znalazłem takie info https://www.reddit.com/r/Monitors/co...series_faulty/
    Wynika z tego, że to wina określonego modelu panelu użytego w tej serii.
    Zaczynam się skłaniać do modelu EV2450. Chyba, że poleci ktoś inny sensowny używany.
    Ostatnio edytowane przez mar_ko ; 11-11-2023 o 16:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •