Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Generatywna AI w Photoshopie

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Generatywna AI w Photoshopie

    https://itbiznes.pl/technologie/adob...i%20tekstowych.

    To chyba nowa era w fotografii skoro teraz już w Photoshopie
    Skutecznie działa, ale trzeba się naumiec by uzywać sensownie, fajna zabawa

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 079

    Domyślnie Odp: Generatywna AI w Photoshopie

    była już od jakiegoś czasu w beta aplikacji, widocznie dopracowali ją już tak, że dołożyli do oficjalnej wersji PSa
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Generatywna AI w Photoshopie

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    była już od jakiegoś czasu w beta aplikacji, widocznie dopracowali ją już tak, że dołożyli do oficjalnej wersji PSa
    Gdy opanujemy dobrze ten sposób obróbki to przecież wpłynie na nasz sposób (myślenie o) fotografowania

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #4
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Generatywna AI w Photoshopie

    Wszystko fajnie, tyko trzeba pamiętać, że różni ludzie fotografują z różnych powodów i nie każdemu to zmieni sposób myślenia o fotografowaniu.
    Dla mnie foto to hobby dzięki któremu poza tym, że zrobię zdjęcia (sama czynność fotografowania jest dla mnie fajna), mogę spędzać czas w ulubiony sposób w różnych miejscach i z różnymi ludźmi - AI mi tego nie zastąpi, a nawet za bardzo mi nie jest do tego potrzebna.
    Zapewne dla osób, które żyją z fotografii może się wiele zmienić, ale też na pewno nie dla każdego.
    Ja ogólnie odnoszę wrażenie, że krzywa WOW (zachwytu), która dotyczy AI, zaczyna się wypłaszczać

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 079

    Domyślnie Odp: Generatywna AI w Photoshopie

    osobiście użyłem tej funkcji raz, i jakoś od tamtej pory nie mam potrzeby, ale rozumiem, że inni mogą mieć
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Generatywna AI w Photoshopie

    Coraz mniej foto, a coraz więcej grafiki, to jest zabawa dla grafika, a nie dla fotografa. Zjadłem zęby na tworzeniu grafiki i już mam jej po dziurki w nosie, i wolę rejestrować rzeczywistość, niż coś kreować.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    695

    Domyślnie Odp: Generatywna AI w Photoshopie

    #Atsf - tutaj gramy w jednym klubie. Na Facebooku sugeruje mi mnóstwo "genialnych" zdjęć mających kilka tysięcy łapek w górę i serduszek. Tymczasem widać ewidentnie, że tam jest sporo pracy grafika niż fotografa. Smutne to jest, niestety.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Generatywna AI w Photoshopie

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Wszystko fajnie, tyko trzeba pamiętać, że różni ludzie fotografują z różnych powodów i nie każdemu to zmieni sposób myślenia o fotografowaniu.
    Dla mnie foto to hobby dzięki któremu poza tym, że zrobię zdjęcia (sama czynność fotografowania jest dla mnie fajna), mogę spędzać czas w ulubiony sposób w różnych miejscach i z różnymi ludźmi - AI mi tego nie zastąpi, a nawet za bardzo mi nie jest do tego potrzebna.
    Zapewne dla osób, które żyją z fotografii może się wiele zmienić, ale też na pewno nie dla każdego.
    Ja ogólnie odnoszę wrażenie, że krzywa WOW (zachwytu), która dotyczy AI, zaczyna się wypłaszczać
    Mam 3 rodzaje zdjęć, jedne z nich to jaknajbliżej tego co widziały oczy i tutaj GAI nie jest potrzebne
    Pozostałe to zaplanowane (ale po przybyciu na miejsce jest różnie) oraz nieoczekiwany WOW.
    W obu jest miejsce na sensowny GAI podkreślający emocje/przyczyny robienia tego zdjęcia

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •