Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 60

Wątek: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 297

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    T to czujnik temperatury, a C chyba balanser albo jakiś inny układ Canona (prąd/id) - lepsza ładowarka wie co z tym zrobić.

    AA owszem są dostępne na całym świecie (choć też trzeba mieć gdzie je kupić), ale z ich wydajnością raczej już za dobrze nie jest. Co do ładowarek solarnych to jak już kolega napisał - wydajność tych ogólnodostępnych jest żenująca. IMHO lepiej zainwestować w dobre powerbanki i akumulatory (przede wszystkim LiPo - są lżejsze i mniejsze od innych o tych samych pojemnościach) oraz - to najważniejsze - we wszystkie ładowarki, latarki, łączność, sprzęty itp. o wysokiej sprawności, dedykowane do takich sportów, czyli nie sprzęt z aliexpress, który połowę prądu ładowania zużyje na grzanie się. Czyli jak zawsze - wszystko zależy mocno od budżetu.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 495

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    Ja w podróży używam:
    Xtar PB2SL (z INR 21700-M50LT LG 4800mAh)
    PATONA USB Smart Dual LCD do Canon LP-E6

    Nie jest to zestaw pozbawiony wad ale nic bardziej kompaktowego i dobrego jakościowo nie udało mi się znaleźć. 21700 trzeba mieć po prostu mniej.

    Mam też panel solarny składany Blitzwolf ale dawno go nie używałem i trzebaby zrobić testy ponowne. Panel jest stary a technologia poszła do przodu.

    Zakładam,że jednen aku do canona starczy na kilka dni (stare lustrzanki canona są naprawdę oszczędne). Jeśli słońca jest sporo to spokojnie te małe rozkładane panele są w stanie w kilka dni naładować 2 aku.

  3. #23
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Muzkol
    Posty
    98

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    nie wiem czy dobrze rozumiem - to akumulatory w ladowarkach dzialaja jako powerbank?
    pzdr -
    mazeno

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 495

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    Cytat Zamieszczone przez mazeno Zobacz posta
    nie wiem czy dobrze rozumiem - to akumulatory w ladowarkach dzialaja jako powerbank?
    Sporo ma taką funkcjonalność. Min ten którego ja używam ale w 99% używam go jako powerbank tyle, ze z wymiennymi ogniwami (dodatkowe ogniwa są mniejsze niż kompletny powerbank).

  5. #25
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 681

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    Cytat Zamieszczone przez mazeno Zobacz posta
    nie wiem czy dobrze rozumiem - to akumulatory w ładowarkach działają jako powerbank?
    Pakujesz takie akumulatory do tego co podał kmeg, tj. Xtar PB2SL i masz de facto powerbank - tak to działa.
    Zresztą w powerbank wygląda kanciaście, ale tam są przecież takie cylindryczne ogniwa (tak samo jak w baterii w laptopie).

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 415

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    Ogniwa są płaskie (Lipo) i potrafią spuchnąć, rozsadzając plastikową obudowę jeśli powerbank jest przez długi czas przechowywany w stanie pełnego naładowania.

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 297

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Zresztą w powerbank wygląda kanciaście, ale tam są przecież takie cylindryczne ogniwa (tak samo jak w baterii w laptopie).
    W laptopie tak było kiedyś (w "starych dobrych" laptopach). I w Tesli.
    Dziś w laptopach są już najczęściej właśnie płaskie LiPo.

    I tak, one są dość delikatne i potrafią być wręcz niebezpieczne - dlatego tak jak napisałem - najlepiej iść tylko w najlepszy sprzęt, który będzie miał elektronikę mądrzejszą od użytkownika.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 415

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    Mam drona DJI Phantom 3 i baterie do niego mają taką opcję, że jeśli są zbyt długo przechowywane w stanie pełnego naładowania to wbudowana elektronika samoczynnie je rozładuje do poziomu "storage".

  9. #29
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Muzkol
    Posty
    98

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    chyba w takim razie oleje ten panel i dokupie se po prostu aku.
    i tu jeszcze jedno pytanie: czy newelle jakos drastycznie zmienily jakosc w dol w ciagu ostatnich 10 lat?

    bo tak se patrze na ceny - za 2x duracell mam 3x newell, ze o oryginalnych canonach nie wspomne. a'propos - najciekawsze jest to, ze canon LP-E6N juz powoli pada, ma 1 czerwony prostokacik (ale dziwne nie jest - 2015 rok), ale dwa starsze LP-E6 z 2010 maja jeszcze po 2 zielone prostokaty. stary newell tez ma jeszcze 2.

    isc w te newelle czy brac jednak duracelki?
    musze tego troche kupic, zeby nie plakac potem z powodu braku prundu :]
    Ostatnio edytowane przez mazeno ; 12-04-2024 o 14:53
    pzdr -
    mazeno

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 495

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    Cytat Zamieszczone przez mazeno Zobacz posta
    chyba w takim razie oleje ten panel i dokupie se po prostu aku.
    i tu jeszcze jedno pytanie: czy newelle jakos drastycznie zmienily jakosc w dol w ciagu ostatnich 10 lat?

    bo tak se patrze na ceny - za 2x duracell mam 3x newell, ze o oryginalnych canonach nie wspomne. a'propos - najciekawsze jest to, ze canon LP-E6N juz powoli pada, ma 1 czerwony prostokacik (ale dziwne nie jest - 2015 rok), ale dwa starsze LP-E6 z 2010 maja jeszcze po 2 zielone prostokaty. stary newell tez ma jeszcze 2.

    isc w te newelle czy brac jednak duracelki?
    musze tego troche kupic, zeby nie plakac potem z powodu braku prundu :]
    Ani jedni ani drudzy ich nie robią. To rebrand chińskich wynalazków I co się nawinie to jest. Dla mnie duracell to taka se jakość... 2 Aku Duracella do m50 spuchły po roku.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •