Strona 1 z 45 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 443

Wątek: "pożegnanie z Canonem" coś dużo tego ostatnio

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie "pożegnanie z Canonem" coś dużo tego ostatnio

    Dużo przemyśleń z realnego użytkowania obiektywów serii RF. Zadowolonym użytkownikom z posiadanych szkieł serii RF zdecydowanie odradzam oglądanie tego filmu: Bye, bye maszkaro, czyli pożegnanie z Canonem.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-07-2023 o 14:01
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    695

    Domyślnie Odp: "pożegnanie z Canonem" coś dużo tego ostatnio

    Bez oglądania strzelam, że "my już to wiemy" Panie Candar.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: "pożegnanie z Canonem" coś dużo tego ostatnio

    Nie chciało mi się nawet tego oglądać do końca nawet. Z całym szacunkiem do tego pana ale taki ból d... wyszedł. Oczekiwania od aparatu z funkcją nagrywania... No płacze, że w studio z lampami ok a w świetle zastanym na dworze nie ok. Że szkła f/4.0 projektowane przez palanta... Taki płacz ala JP trochę.
    Ostatnio w zoo w łodzi gościu był z sony FX9, chodził i narzekał bo ze statywem zajmował tonę miejsca i go dzieciaki trącały w statyw. No ludzie. Znajomy porzucił Sony i poszedł w REDa ale z tej okazji nie wylewał żali na YT że pieniądze ciężkie a ceny szkieł kosmiczne. Cieszy się bo poszedł w kosmiczne projekty dzięki inwestycji. Znam też takich co robią tymi najnowszymi camerami Canona już z bagnetem RF. Nie płaczą.
    Pan mówi bye bye. A ja mówię że i dont care.
    Nie wiem po co to wrzuciłeś. Prędzej na jakimś forum filmowców by było większe pole do dyskusji.

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    695

    Domyślnie Odp: "pożegnanie z Canonem" coś dużo tego ostatnio

    +1 dla Roberta.

    Tymczasem na facebooku wczoraj ktoś sprzedaje Sony A7 IV, bo przechodzi do Canona. No to jeden płaczek ubył Canonowi i kto - może ten co sprzedaje Sony też płakał gdzieś na Sony w internetach.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: "pożegnanie z Canonem" coś dużo tego ostatnio

    troche prawdy, trochę półprawdy ale ze sporą częscią tez się zgadzam, niektóre decyzje są dziwne jeśli nie spojrzeć na nie w kategoriach kanibalizacji sprzętu video i ogólnie znaego faktu że nasza ulubiona firma nie "daje" nawet czysto programowych opcji bez potrzeby, a jak daje to czasami wychodzi taki dodany z dużą promocją hi-res w canonie r5 - czyli opcja dla nikogo (za dużo pikseli ale to bym jeszcze wytrzymał - nośniki tanie są - tylko kto fotografuje w jotpegu? - ja nie znam osobiście nikogo - wiem zaraz wywołam dyskusję i odezwą się wysoce świadomi w swoim własnym mniemaniu którzy stwierdzą że potrafią ustawić że wszystko jest z aparatu - tylko kogo takie wywody interesują - mnie na pewno nie - też potrafię wszystko ustawić ). jeśli chodzi o dwa różne sloty to w całej rozciągłości zgadzam się gościem to chory pomysł i przy tej cenie korpusu kompatybilność wsteczna z tanimi kartami to projekt już w samych założeniach poroniony, mam podobne odczucia co do budżetowych obiektywów naszej ulubionej firmy, nawet nie oglądam bo nie mam na to czasu.

    tylko ja akurat po zakupie R5 (czyli modelu o którym facet opowiada) jestem nieustająco zadowolony i uśmiech mi z gęby nie znika od momentu gdy kupiłem może między innymi dlatego że ujęcia filmowe robię max 10-minutowe, a w innych kwestiach jestem realistą - firma obetnie co może obciąć, a jak coś daje np c-loga to trzeba sie upewnić czy to ten właściwy albo zaczekać aż wyjdzie magic lantern do R5 ten będzie miał waveforma i wszystko inne o czym gość opowiada.

    przy tej ilości systemów i korpusów które facet przerzucił przez torbę niestety powinien rozumieć co kupuje (znaczy w co się pakuje).
    EOS 3, 5D, R5

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: "pożegnanie z Canonem" coś dużo tego ostatnio

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Nie chciało mi się nawet tego oglądać do końca nawet. Z całym szacunkiem do tego pana ale taki ból d... wyszedł.
    Ja sobie puszczam YT w tle i nie przeszkadza mi czyjeś osobiste zdanie na jakikolwiek temat. Wręcz zawsze jestem ciekawy przyczyn i powodów z punktu widzenia realnego użytkownika, który nie trzyma sprzętu w gablocie, ale fotografuje i filmuje. Z tego krótkiego filmiku niektórzy dowiedzą się dużo więcej o RF 14-35 f/4, RF 70-200 f/4, RF 100-500mm F4.5-7.1 oraz telekonwerterach do szkieł RF.

    Osobiście dużo bardziej bym wolał obejrzeć to, co gość ma do powiedzenia niż ochy i achy na temat ww. szkieł na forum C-B z których nic dla użytkownika nie wynika.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    695

    Domyślnie Odp: "pożegnanie z Canonem" coś dużo tego ostatnio

    #Mirror - tak jest zawsze. Też siedząc w pracy czytam o tym Canonie, jaki to on nie zły, człowiek rozmyśla o zmianach itd, czyta jaka ta Rka jest stara i słaba. Później bierze aparat, robi zdjęcia, ogląda na ekranie 28 calowym i zdjęcia są super. Bycie takim fanatykiem sprzętowym jest dobre - bo ma się sporą wiedzę, ale też i złe, bo widzi się wiele wad. Czasami lepiej nie wiedzieć i cieszyć oko po prostu zdjęciem.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: "pożegnanie z Canonem" coś dużo tego ostatnio

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    przy tej ilości systemów i korpusów które facet przerzucił przez torbę niestety powinien rozumieć co kupuje (znaczy w co się pakuje).
    Obejrzałeś dokładnie film? W opisie obiektywów gość skupił się na programowej korekcie wad szkieł RF przez korpus, której nie miał możliwości skorygować poza puszką. Na ograniczonej współpracy szkieł z telekonwerterami. Nawet osoba mająca doświadczenie z innymi systemami nie wyłapie ww. wad bez realnego użytkowania ich z korpusami. Będąc na tzw. "kupnie" zależy mi bardziej na takich opiniach niż o tym, że "Czasami lepiej nie wiedzieć i cieszyć oko po prostu zdjęciem.". Serio?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    Czasami lepiej nie wiedzieć i cieszyć oko po prostu zdjęciem.
    Idealne motto całego dla działu dotyczącego puszek i szkieł RF.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-07-2023 o 15:38
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: "pożegnanie z Canonem" coś dużo tego ostatnio

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    #Mirror - tak jest zawsze. Też siedząc w pracy czytam o tym Canonie, jaki to on nie zły, człowiek rozmyśla o zmianach itd, czyta jaka ta Rka jest stara i słaba. Później bierze aparat, robi zdjęcia, ogląda na ekranie 28 calowym i zdjęcia są super. Bycie takim fanatykiem sprzętowym jest dobre - bo ma się sporą wiedzę, ale też i złe, bo widzi się wiele wad. Czasami lepiej nie wiedzieć i cieszyć oko po prostu zdjęciem.
    ale ja nie jestem fanatykiem sprzętowym używam canona od dawna, wiem do czego jest zdolny, wiem czego potrzebuję, czytam specyfikację miedzy wierszami, mogę przetestować przed zakupem i nie kupuję cropów ani budżetowych szkieł więc nie jestem specjalnie czymś zaskoczony - a z facetem w wielu punktach się zgadzam większość ale nie wszystkie to celne uwagi, tylko on jest zawiedziony R5, a ja zadowolony ot taki paradoks - pewnie mniej filmuję i to jedna z przyczyn no i ogarniam ogniskowe (czy ich potrzebuję) przed zakupem .
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 10-07-2023 o 16:26
    EOS 3, 5D, R5

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: "pożegnanie z Canonem" coś dużo tego ostatnio

    Chłop zasługuje na medal. Dwa lata wytrzymał! Szkoda, że tak się musiał męczyć.

    Wniosek - niech kupi Samsunga!


    Ps. Mój dobry kolega raz powiedział cytuje: " do diabła z manualem, raz świeci słońce, raz za chmurami".
    Ostatnio edytowane przez zdebik ; 10-07-2023 o 16:07

Strona 1 z 45 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •