Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Film, który zrobił na mnie duże wrażenie

  1. #1
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    695

    Domyślnie Film, który zrobił na mnie duże wrażenie

    Kurde. Nie jestem kinomanem generalnie, ale na czas KSW Colloseum 2 kupiłem sobie Viaplay no i oprócz obejrzenia KSW korzystam z tej platformy. Kilka lat nie oglądałem filmów, ostatnio obejrzałem sporo na Viaplay (dokładnie w takiej kolejności): Ciche miejsce, Sicario, Sicario 2, Zwierzęta nocy, Czarne bractwo, Modlitwa przed świtem, Zaślepieni, Najlepsze lata, Kapitan Phillips, Moneyball, John Wick wszystkie części, Uprowadzona wszystkie części i dzisiaj włączyłem sobie Odmieńcy (Freaks) i kurde - nareszcie jakiś film, w którym muszę się skupić i główkować o co chodzi. Mega dobre kino S-F i robi wrażenie. Film rozwija się w fajnym tempie, opisy nie wskazują na nic wyjątkowego. Ogólnie wydaje się, że oglądamy jakiś dramat przeplatany thrillerem, a tu wychodzi kino science fiction. Warto obejrzeć!

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 084

    Domyślnie Odp: Film, który zrobił na mnie duże wrażenie

    Chcesz pogłówkować o co chodzi, kto z kim itd to obejrzyj I sezon Dark (i na nim mozna skonczyc)
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #3
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Film, który zrobił na mnie duże wrażenie

    Nie wiem czy to się tu łapie ale duże negatywne wrażenie zrobił na mnie film "Wiedźmin" - serial okazał się dużo lepszy. Natomiast chwalony serial "Wiedźmin" na Netfliksie mimo kilku przymiarek zupełnie do mnie nie przemawia.

    Z filmów które oglądnąłem jednym tchem to serial "Czarnobyl". Niesamowicie klimatyczny.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Film, który zrobił na mnie duże wrażenie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Z filmów które oglądnąłem jednym tchem to serial "Czarnobyl". Niesamowicie klimatyczny.
    To prawda. Też tak postrzegam ten serial. Aczkolwiek został on tak odebrany przez grupę wiekową 50+, czyli naszą, jak mniemam. Młodsze grupy wiekowe odbierały tę klimatyczność, tak jak ja odbierałem własną babcię płaczącą na filmach z Apolonią Chałupiec. Ciekawe kiedy pojawi się "Czarnobyl 2", w którym Avengersi uratują świat przed katastrofą.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 350

    Domyślnie Odp: Film, który zrobił na mnie duże wrażenie

    Mnie się z wyżej wymienionych podobał "Sicario". Ale "Sicario 2" już nie.

    A "John Wick" classic tylko dlatego, że grał w nim Keanu i wkurzył się za potraktowanie pieska. https://www.youtube.com/watch?v=rOqUiXhECos
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Film, który zrobił na mnie duże wrażenie

    "The Departed" - dobra obsada i akcja.
    "The Shawshank Redemption" - j/w
    "Pulp Fiction" - klasyka
    "Terminator 2" - kalsyka
    "Gran Torino" - polski akcent

    Reszta jeśli reżyserem jest: Scorsese, Nolan, Tarantino, Ford Coppola, Stone lub Ridley Scott.

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    695

    Domyślnie Odp: Film, który zrobił na mnie duże wrażenie

    W Sicario zrobił efekt wow (takie małe "wow"), jak wjechali do Meksyku z tą nieświadomą agentką pierwszy raz i ciała wisiały na moście. To było niezłe, tj sama scena jak widać te ciała. Natomiast generalnie, jako film - dobry i w sumie nic więcej . I generalnie tworząc ten wątek miałem na myśli właśnie filmy "WOW", a nie takie "podobał mi się, jest to dobry film". Te wszystkie filmy co wymieniłem były właśnie dobre i obejrzałem oczywiście z miłą chęcią wyżynarkę Johna Wicka itp, natomiast film, jak film. Rambo też robił sieczkę z ludzi to już było.

    Ten film "Odmieńcy" był właśnie takim filmem mega zakręconym, rozwój fabuły przedziwny, niespodziewany. To był efekt dużego WOW. Co do filmów "rzeźników" to moim ulubionym jest "Człowiek w ogniu". To jedyny film, który obejrzałem kilka razy z własnego wyboru. Kevina Samego w domu też obejrzałem kilka razy, ale narzucił mi to Polsat :P. No i Denzel Washington ogólnie jest świetnym aktorem, chyba moim ulubionym. Zawsze gra jakiegoś takiego gościa, co się mści za coś, albo ratuje kogoś sam się poświęcając.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 350

    Domyślnie Odp: Film, który zrobił na mnie duże wrażenie

    Nawiążę do wspomnianego Ridleya Scotta, ale przez wymienienie dwóch filmów jego brata, Tony'ego Scotta: Prawdziwy romans (True Romance) i Człowiek w ogniu (Man on Fire) *). To jest mój przykład filmów wow. Znam oba te filmy prawie na pamięć. I nie chodzi o rzeźnię **).

    *) Jak przetłumaczylibyście ten tytuł na polski? "Człowiek w ogniu" brzmi nieco jak "wirujący seks".
    **) Warto obejrzeć film Polańskiego o tym tytule.

    --- Kolejny post ---

    Zaś filmem wszechczasów jest dla mnie "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie" (C'era una volta il West, Once Upon a Time in the West).
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 03-07-2023 o 19:20
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 084

    Domyślnie Odp: Film, który zrobił na mnie duże wrażenie

    Ach Claudia Cardinale, Angie Dickinson, Lauren Bacall, Loren, Bardotka, inne divy złotej ery hollywood… gdzie są teraz takie aktorki?
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Film, który zrobił na mnie duże wrażenie

    Dla fanów horrorów polecam serial Stamtąd (From). Bardzo mnie wciągnął w przeciwieństwie do wspomnianego wcześniej Dark.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •