Strona 286 z 296 PierwszyPierwszy ... 186236276284285286287288 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 851 do 2 860 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #2851
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 050

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    @Bangi ten ostatni post to na jaja czy, na poważnie?

  2. #2852
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 401

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Bangi nie odpowie. Nie widział różnicy, a teraz mu wstyd. Kopie nerwowo po folderach marketingowych.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 17-07-2023 o 12:05
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  3. #2853
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    336

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Patrząc na zdjęcie Bangi zrobione smartfonem, większość (strzelam: 99%) zapytanych powie, że jest OK.
    Ile ludzi poświęci te „dwie minuty w postprocessie”, żeby przerobić zdjęcie z R-ki?
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  4. #2854
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 050

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Kilka miesięcy temu znajomy z discorda zapytał kilku fotografów co kupić dziewczynie. Ona chciała zacząć fotografowac, on wydać 800zł. Wszyscy polecili mu dobrego smatfona. Argumentując, że za 800zł to nawet obiektyw dobry ciężko kupić a potrzeba jeszcze sił i chęci na obróbkę.

  5. #2855
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 223

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Byłem w weekend na wycieczce w górach

    Żona do mnie - "zrób nam fotkę"... zrobiłem (EOS R - to już jest po lekkiej edycji w Lr mobile)

    Załącznik 13955

    "spoko, to teraz zrób komórką, bo wyjedzie ładniej..." komórka (Samsung Galaxy S10e)

    Załącznik 13956

    No i teraz niech mi ktoś wytłumaczy - dlaczego aparat nie może "naświetlić" nieba tak jak zrobił to smartfon
    Naprawdę tego nie kumam, ale kumam jak zrobić aparatem takie zdjęcie tylko nie było czasu, lampy (bledny) itp., itd.
    AI analizuje treść zdjecia (krajobraz, zachód/wschód słońca, niebo, ulica, noc, portret itd) i go odpowiednio "dostosowywuje" tym lepiej/pełniej im nowsza wersja oprogramowania. Więcej w jpg a mniej w RAW.

    AI zaczyna już "wchodzić" do aparatów, ale to dla niektórych nie jest dobra wiadomość.
    Skończy się tak jak w smartfonach, w trybiach automatycznych będzie można bez wiedzy o fotografowaniu, bez doświadczenia i bez całej otoczki "mistrza" uzyskać co najmniej takie jak doświadczeni użytkownicy a naogół lepsze zdjęcia.

    To nie jest dobra wiadomośc dla tych którzy "żyją" z fotografii

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 17-07-2023 o 12:58
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #2856

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    AI analizuje treść zdjecia (krajobraz, zachód/wschód słońca, niebo, ulica, noc itd) i go odpowiednio "dostosowywuje" tym lepiej/pełniej im nowsza wersja oprogramowania.

    Zaczyna już "wchodzić" do aparatów, ale to nie jest dobra wiadomość.
    Skończy się tak jak w smartfonach, w trybie auto będzie można bez wiedzy o fotografowaniu, bez doświadczenia i bez całej otoczki "mistrza" uzyskać naogół lepsze zdjęcia niż wiekszość uzytkowników w trybach zwykłych.

    jp
    4 letni Samsung S10e na jakim poziomie ma to AI?
    Ja nie oczekuję AI w plikach jpg z aparatów. Robię tylko w rawach i ewentualne funkcje AI mogę zaaplikować w LR i PS.

  7. #2857
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 050

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Ja nie oczekuję AI w plikach jpg z aparatów. Robię tylko w rawach i ewentualne funkcje AI mogę zaaplikować w LR i PS.
    Dokładnie, jeśli ktoś ma aparat to robi w rawach a nie czeka na to chamskie odszumianie w tel.

    Dzis LR z dodatkami AI stawia na nogi naprawde stare aparaty.

    Maski tez sam nakłada wykrywając twarze. Nie widzę powodu zeby tamta fotka wyszła gorzej po obróbce niz ta z tel. A nie zapominajmy w tel takie rzeczy dzieja sie automatycznie.

    Wracając do tamtego zdjecia, to pewnie bylo lekko prześwietlone. Sam wolałbym lekko nie doświetlić. A w widoku 1:1 zdjecie z tel pewnie juz tak ładnie nie bedzie wygladać gdy porównamy oba po wywołaniu.

  8. #2858

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Odszumianie RAWa w LR robi dobrą robotę.
    Poniżej foto z ręki - 1/3S, ISO 1400 później ciągnięte mocno w postprocesie. Oczywiście można było zrobić trzy zdjęcia i połączyć w HDR, co pewnie by zaowocowało mniej przepalonym wnętrzem budynku. Uprzedzam - halo w jednym miejscu nad dachem nie jest efektem ciągnięcia cieni, budynek był oświetlony po drugiej stronie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z61_4953-Poprawione-Szum.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	1,25 MB
ID:	13987

  9. #2859
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 694

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Mój post był pół żartem, pół serio

    Ja ogólnie wiem jak technicznie ogarnąć takie zdjęcie aparatem, ale jak pisałem - kiedy liczy się czas, a dla większości dziś liczy się czas, to smartfon daje wystarczający efekt, nawet taki właśnie stary Samsung

    Tak trochę bardziej poważanie, to mnie to jednak drażni, że taki R nie potrafi zrobić takiego "ładnego HDR-a" prosto z puchy (wiem, że ma taki tryb, czasem się tym bawię, ale efekt często jest dziwny, dla mnie).

    Na marginesie dodam, że Bieszczady były miejscem, gdzie w jednym miejscu spotkałem wyjątkowo dużo osób z aparatami, naprawdę.

    Tak więc koniec już tej małej prowokacji po powrocie z urlopu

  10. #2860
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 003

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Mój post był pół żartem, pół serio

    Ja ogólnie wiem jak technicznie ogarnąć takie zdjęcie aparatem, ale jak pisałem - kiedy liczy się czas, a dla większości dziś liczy się czas, to smartfon daje wystarczający efekt, nawet taki właśnie stary Samsung

    Tak trochę bardziej poważanie, to mnie to jednak drażni, że taki R nie potrafi zrobić takiego "ładnego HDR-a" prosto z puchy (wiem, że ma taki tryb, czasem się tym bawię, ale efekt często jest dziwny, dla mnie).

    Na marginesie dodam, że Bieszczady były miejscem, gdzie w jednym miejscu spotkałem wyjątkowo dużo osób z aparatami, naprawdę.

    Tak więc koniec już tej małej prowokacji po powrocie z urlopu
    Bo silnik JPG to chyba najbardziej archaiczna część dzisiejszych aparatów.
    Nie jestem w stanie pojąć faktu, że do dziś, te mega zaawansowane puszki potrafią pokazać histogram oparty na prostacko "wywołanym" JPG-u. Do prawdy nie rozumiem, jak można nie potrafić pokazać histogramu RAW lub czegoś przynajmniej do niego zbliżonego.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: W świecie koparek i taśmociągów

Strona 286 z 296 PierwszyPierwszy ... 186236276284285286287288 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •