Strona 35 z 296 PierwszyPierwszy ... 2533343536374585135 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 350 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #341
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    70

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Chodzilo mi o tryb np. calodniowej wycieczki w gory gdzie co chwile telefon jest wyciagany z kieszeni i gdzie nie da sie jednoczesnie szybko podladowac (chyba, ze sa jakies inteligentne power banki).
    350d+grip, tamron 28-75/2.8

  2. #342
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    iphone 13 daje radę
    szjasung może mieć problem
    moi znajomi aparatów już nie wyciągają z szuflady, nawet amerykaniec stwierdził ze do łapania córek podczas spaceru wystarczy srajfon
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 31-07-2022 o 12:29
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #343
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Spory wątek o smarkfonach / spyphonach Aż dziwne, że na forum foto jest tyle osób które chcą focić komórką

    Ja szczerze mówiąc nie mogę się przyzwyczaić do robienia foto smarkfonem, mam jakieś opory

    Mam w kieszeni ponad 100 MPIX maszynkę ale przez rok zrobiłem zaledwie kilka pstryków (raczej testowych).

  4. #344
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 413

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Problem jest w Twojej glowie o czym świadczy słownictwo jakiego używasz. Z aparatem w ręku to jesteś gość... Tylko czasem to wręcz śmiesznie wygląda jak ktoś używa armaty do polowania na muchy

  5. #345
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Mnie po prostu nie odpowiada robienie fotek smarkfonem z wielu różnych powodów, a jakość zdjęć finalnie też jest b. kiepściutka (przynajmniej z mojego Xiaomi Note 10 Pro).

    A jak komuś przeszkadza używanie "armaty" to zawsze są mniejsze aparaty i aparaciki, nawet panasie / olki MFT są bardzo przyjemne.

    Ja w smarkfonie częściej używam funkcji latarki niż funkcji foto

  6. #346
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    To oczywiste, że każdy facet z aparatem używa aparatu, bo chce podkreślić własną męskość i to, że jest taki "pro". A jak ma dłuższy obiektyw, to znaczy, że ma jakiś kompleks. Fani smarkfonów łapią się tego argumentu, jak tonący brzytwy. Bo innych, rzeczowych argumentów po prostu nie mają.

    I wiecie, czemu Syrenka jest lepsza od Rolls Royce'a? Bo Rolls nie ma z boku listwy ozdobnej...
    Ostatnio edytowane przez Heldbaum ; 31-07-2022 o 13:36
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  7. #347
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 352

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Znam inną wersję.
    Syrenka jest jak Rolls-Royce - niezniszczalna. W sensie, że można ją naprawić u każdego kowala.

    --- Kolejny post ---

    Znam inną wersję.
    Syrenka jest jak Rolls-Royce - niezniszczalna. W sensie, że można ją naprawić u każdego kowala.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  8. #348
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez GrzesiekK Zobacz posta
    Chodzilo mi o tryb np. calodniowej wycieczki w gory gdzie co chwile telefon jest wyciagany z kieszeni i gdzie nie da sie jednoczesnie szybko podladowac (chyba, ze sa jakies inteligentne power banki).
    Mam uchwyt do którego wsuwa się smartfona, ma spust migawki (na BT), wygodne trzymanie, wejście na statyw oraz ma power bank indukcyjny, jest dostępny w Polsce
    https://shiftcam.com/products/progrip
    Miałem "drobne" opory ale teraz już cały czas z nim fotografuję

    jp

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    dokładnie

    --- Kolejny post ---



    czerwienie to dramat, ale ogólnie może estetyka zdjęć (z aparatu) twórcy wątku była zawsze taka (nazwałbym to hadeer z suwakamu za bardzo z prawej) że fotografia obliczeniowa mu po prostu pasuje.
    Zgoda, w trybie domyślnym zdjęcia są dla mnie "przeładnione" ale zarówno w smartfonie można ustawić swój profil jak i w postprocesie który można wykonac w smartfonie jak i w PS, ...
    Jak komu pasuje, jak kto chce/lubi, to prosta operacja
    To jeszcze przede mną

    jp

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    Spory wątek o smarkfonach / spyphonach Aż dziwne, że na forum foto jest tyle osób które chcą focić komórką

    Ja szczerze mówiąc nie mogę się przyzwyczaić do robienia foto smarkfonem, mam jakieś opory

    Mam w kieszeni ponad 100 MPIX maszynkę ale przez rok zrobiłem zaledwie kilka pstryków (raczej testowych).
    Zrób tak jak ja.
    Mam w planie wyjazd na tydzień do dużego/fajnego miasta. Postanowiłem że zabiorę tylko smartfona, intensywnie uczę się nim robić zdjecia (jest sporo do naumienia).
    Już teraz wiem czego będzie mi brakować tam i na zdjęciach gdy wrócę ale przekonam się jak dużo wyrzeczeń, jakie plusy dodatnie i plusy ujemne gdybym zamienił całkowicie A7R3 -> S 22.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 31-07-2022 o 15:05
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #349
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 603

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    nawet amerykaniec stwierdził ze do łapania córek podczas spaceru wystarczy srajfon
    Oczywiście. Ale to nie jest fotoamator, tylko ojciec. To zdjęcia do albumu rodzinnego a nie na wystawy fotografii.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  10. #350
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 413

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Zaraz zaraz, mój ojciec który robił zdjęcia cz-b od początku do końca w domowej ciemni po czym trafiały one do rodzinnego albumu nie był fotoamatorem? Czy ja ucząc się od ojca robić zdjęcia również nim nie byłem? Dopiero kiedy moje zdjęcia zawisły na wystawie stałem się fotoamatorem?

Strona 35 z 296 PierwszyPierwszy ... 2533343536374585135 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •