Strona 256 z 296 PierwszyPierwszy ... 156206246254255256257258266 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 551 do 2 560 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #2551
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    W całej tej przepychance nie chodzi ani o fotografię jako taką, ani o to, jakim sprzętem jest wykonywana, lecz o namawianie do nabywania smartfonów nawet jako sprzętu dodatkowego nie ze względu na ich zaawansowane funkcje fotograficzne, które są wabikiem, ale ze względu na ich nieudokumentowane właściwości.
    O to chodzi od samego początku. I najzabawniejsze jest to, w jak naiwny w gruncie rzeczy sposób, niektórzy starają się temu zaprzeczać.
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  2. #2552
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 382

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    O to chodzi od samego początku. I najzabawniejsze jest to, w jak naiwny w gruncie rzeczy sposób, niektórzy starają się temu zaprzeczać.
    Chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że problem ze zmuszaniem użytkowników do nabywania coraz to nowszych smartfonów został rozwiązany przez niewymienne baterie i zapychanie się smartfona wskutek rożnych aktualizacji oprogramowania, a więc dalsze uatrakcyjnianie tego sprzętu wcale nie było konieczne, natomiast było kosztowne w fazach projektowej i wdrożeniowej, a idea podkopania całej branży foto jest po prostu absurdalna, chociaż się na niej odbija. No i te zaawansowane smartfony nie kosztują po 200 PLN, tylko ciężkie pieniądze, za które użytkownik nabywa coś, o czym nawet w połowie nie wie, co to jest, i komu jeszcze służy bardziej, niż jemu.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #2553
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    (...)@Bangi - Znaczy Twoim zdaniem jestem ścisle wierny doktrynie, dogmatom, zwłaszcza religijnym? Fanatykiem religijnym to ja raczej nazwałbym twórcę wątku smartfonowego, który fotki z telefonu drukuje i wiesza na ścianach oraz przez 254 strony tego wątku sugeruje, aby inni robili to samo.
    Nie wiem po co nawiązujesz do religii. Co prawda, słowo "ortodoksyjność" głównie z religią się kojarzy, ale sama definicja tego słowa nie ma nic do religii jakiekolwiek

  4. #2554
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Miałem coś napisać ale dyskusja idzie w takim tempie że nie nadążam .
    Zastanawiam się tylko co jeszcze jest u mnie w domu sprzętem fotograficznym....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #2555
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Miałem coś napisać ale dyskusja idzie w takim tempie że nie nadążam .
    Zastanawiam się tylko co jeszcze jest u mnie w domu sprzętem fotograficznym....
    na pewno taboret
    EOS 3, 5D, R5

  6. #2556
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Zastanawiam się tylko co jeszcze jest u mnie w domu sprzętem fotograficznym....
    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    na pewno taboret
    Idąc dalej tym tokiem myślenia to onym "sprzętem fotograficznym" będzie dowolne miejsce na kuli ziemskiej (w kosmos chwilowo się nie wybieram) oraz każdy przedmiot którego dotknę swoimi odnóżami podczas wykonywania zdjęć Widzicie bezsensowność tego pojęcia?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że problem ze zmuszaniem użytkowników do nabywania coraz to nowszych smartfonów został rozwiązany przez niewymienne baterie i zapychanie się smartfona wskutek rożnych aktualizacji oprogramowania, a więc dalsze uatrakcyjnianie tego sprzętu wcale nie było konieczne, natomiast było kosztowne w fazach projektowej i wdrożeniowej, a idea podkopania całej branży foto jest po prostu absurdalna, chociaż się na niej odbija. No i te zaawansowane smartfony nie kosztują po 200 PLN, tylko ciężkie pieniądze, za które użytkownik nabywa coś, o czym nawet w połowie nie wie, co to jest, i komu jeszcze służy bardziej, niż jemu.
    Zauważ, że użytkownicy smartfonów pod każdym względem przypominają Świadków Jehowy pukających do drzwi celem nawrócenia Cię na jedyny słuszny kierunek zgodny z ich "powołaniem". Dokładnie tak odbieram ten wątek w kontekście jego nazwy: "Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP."

    Z drugiej strony smartfonowcy żyją w przeświadczeniu ułudy luksusu, którą rzekomo oferuje producent ich smartfona CYTUJĄC jak Jasiu co chwilę slogany reklamowe Niestety prawda jest bardzo brutalna - Nowość zaklęta w przedmiocie, czyli celowe postarzanie produktu "Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że kupiony niedawno przez nas telewizor, telefon czy samochód najnowszej generacji prędzej czy później się zestarzeje. Jak się okazuje, to „prędzej czy później” może być z góry określone przez samego producenta. I wcale nie musimy o tym wiedzieć." "produkuje się takie dobra, których ewentualny koszt naprawy jest na tyle wysoki, że konsument zdecyduje się na zakup nowego, albo takie, do których nie ma części zamiennych. Między innymi taką strategię produktową wprowadziła firma Apple. Przed wyprodukowaniem bowiem w 2007 r. pierwszego iPhona, telefony komórkowe sprzedawane przez inne firmy konkurencyjne posiadały baterię, którą łatwo było wyciągnąć i wymienić. Czynność tą konsumenci wykonywali niejednokrotnie m.in. przy sięganiu po kartę SIM, która wbudowana była pod baterią. Apple postanowiła jednak zerwać z tą tradycją i w iPhonie wbudowano baterię w taki sposób, aby użytkownik nie mógł jej samodzielnie wyciągnąć. Oznaczało to, że po wyczerpaniu baterii, której żywotność wynosiła od 300 do 400 ładowań, konsument musiał nabyć nowy telefon, zwiększając tym samym sprzedaż firmy lub skorzystać z drogiego serwisu."

    Konsumpcyjna studnia bez dna
    "Tylko w 2021 roku w Polsce sprzedano ok. 11,3 miliona telefonów komórkowych[3], ok. 2,2 miliona telewizorów[4], ok. 7,5 miliona dużych urządzeń AGD (tj. pralek, suszarek, zmywarek, kuchenek, piekarników, płyt i lodówek)[5]. A mówimy tu tylko o Polsce! Z raportu Global E-Waste Monitor[6] wynika, że dwa lata wcześniej każdy Polak wyprodukował ok. 12 kilogramów elektrośmieci (a cała Polska była odpowiedzialna za wyprodukowanie ok. 443 tysięcy ton)."

    ps.
    ostatnio wymienialiśmy elktrośmieci (m.in. smartofny, które odeszły do krainy wiecznych łowów) na bratki w doniczkach ^^
    Ostatnio edytowane przez candar ; 14-06-2023 o 09:57
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #2557
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    (...)
    Zauważ, że użytkownicy smartfonów pod każdym względem przypominają Świadków Jehowy pukających do drzwi celem nawrócenia Cię na jedyny słuszny kierunek zgodny z ich "powołaniem" (tak odbieram ten wątek
    (...)
    To chyba jednak zbyt śmiała teza

    Jestem wielkim fanem smartfonów, nie musze mieć najnowszego, niemniej jeśli już kupuję smartfon to podstawowym kryterium wyboru jest dla mnie aparat. Mimo wszystko wiem doskonale (z praktyki), że smartfon nie zastąpi mi aparatu, przynajmniej w najbliższych 10-15 latach.

  8. #2558
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    To chyba jednak zbyt śmiała teza

    Jestem wielkim fanem smartfonów, nie musze mieć najnowszego, niemniej jeśli już kupuję smartfon to podstawowym kryterium wyboru jest dla mnie aparat. Mimo wszystko wiem doskonale (z praktyki), że smartfon nie zastąpi mi aparatu, przynajmniej w najbliższych 10-15 latach.
    Z pewnością nie wszyscy Ale dyskusja od początku zmierza dokładnie w takim kierunku
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #2559
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 353

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Jeszcze stara patelnia. Zrobiłem z niej niski, przyziemny statyw.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  10. #2560
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    To chyba jednak zbyt śmiała teza

    Jestem wielkim fanem smartfonów, nie musze mieć najnowszego, niemniej jeśli już kupuję smartfon to podstawowym kryterium wyboru jest dla mnie aparat. Mimo wszystko wiem doskonale (z praktyki), że smartfon nie zastąpi mi aparatu, przynajmniej w najbliższych 10-15 latach.
    O ile znam ten wątek to tutaj :
    - nikt nikogo nie namawiał ani nie zamuszał do kupna smartfonów
    - nigdzie nie pojawiło się że smartfon robi lepsze jakościowo zdjęcia od aparatu
    - nie wmawiam nikomu co ma myśleć, przekazuję swoje poglądy

    Wiesz, koledzy często dyskutują sami ze sobą, ze swoimi fobiami, swoimi.... a nie z tym co w realu.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 256 z 296 PierwszyPierwszy ... 156206246254255256257258266 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •