Strona 237 z 296 PierwszyPierwszy ... 137187227235236237238239247287 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 361 do 2 370 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #2361

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Nokia kupiona została przez HMD z Finlandii. Razem z nazwą

  2. #2362
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 360

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    A link o tym debilnym wynalazku "aparatu bez aparatu" wrzuciłem już 2 dni temu. To nawet lepsze niż generowanie "wrażeń z miejsca, w którym byłem", bo nie trzeba ruszać się z domu, tylko kliknąć w punkt na guglemaps. Zawsze chciałem pojechać na Antarktydę (czego raczej nie zrealizuję) i ciekawe, czy to mądre urządzenie wygeneruje mi fajny obrazek z - dajmy na to - lodowca Rossa.

    --- Kolejny post ---

    No fakt, w tym moim sklepie (co tam będę owijał - x-kom) uleFony są tylko w wykonaniu smartfon. Mówisz, że to przyzwoita firma?
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  3. #2363
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Tak słyszałem. Słyszałem też, że Ulefone Armor Mini, to bardzo dobry telefon. I to jest dla mnie podejrzane, że nie ma go NIGDZIE. Może właśnie dlatego? Nie chcę tu rzucać "dowodami", skąd to wiem, bo wiem i już. Ale to nie przypadek, że telefony, które nie są smartfonami, są wycofywane. Przecież ten Armor mini, to konstrukcja zaledwie sprzed pięciu lat. I co, już nie ma?

    Żeby nie było, że piszę nie na temat, to telefon ten ma wbudowany aparat, o rozdzielczości 0,3 Mpx. Miodzio...
    Ostatnio edytowane przez Heldbaum ; 04-06-2023 o 20:54
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  4. #2364
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 360

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Karlbuk Zobacz posta
    Nokia kupiona została przez HMD z Finlandii. Razem z nazwą
    To jest nadzieja, że podtrzymają tradycje solidności i prostoty.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Żeby nie było, że piszę nie na temat, to telefon ten ma wbudowany aparat, o rozdzielczości 0,3 Mpx. Miodzio...
    I wystarczy. AI i obliczeniowa (rozróżniam) zrobią co trzeba. Na pewno wszyscy widzieli na filmach szpiegowskich, jak niezwykle mądre urządzenia rozpoznają pryszcze na twarzy człowieka, jako bazę mając zdjęcie 16x16 pikseli.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 04-06-2023 o 20:57
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  5. #2365
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 420

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    To w ogóle nie jest dyskusja o możliwościach smartfonów, lecz ich nachalna reklama z namawianiem do porzucenia normalnych aparatów, więc ten wątek wygląda, jak wygląda.
    Producenci smartfonów realizują pewien koncept reklamowy wg takiego schematu:
    1. Wynajmuje się gościa z profesjonalnym sprzętem foto i daje mu smartfon do testów
    2. On robi trochę zdjęć i porównuje smartfona do sprzętu foto.
    3. Na koniec oświadcza, że jakość jest identyczna ale smartfon bardziej poręczny.
    Intencja jest taka, że przypadkowy widz stwierdza, że może mieć fajny odpowiednik profesjonalnego sprzętu foto (którego i tak nie ma) ale musi kupić flagowca smartfona.

    Nie ma wcale namawiania do sprzedaży posiadanego sprzętu foto, opluwania obiektywów, statywów, filtrów itp. To część oglądających wyciąga taki debilny wniosek.
    Wystarczy nic z tym nie robić, focić czym kto ma i będzie jak dawniej
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #2366
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 360

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Producenci smartfonów realizują pewien koncept reklamowy wg takiego schematu:
    1. Wynajmuje się gościa z profesjonalnym sprzętem foto i daje mu smartfon do testów
    2. On robi trochę zdjęć i porównuje smartfona do sprzętu foto.
    3. Na koniec oświadcza, że jakość jest identyczna ale smartfon bardziej poręczny.
    3a. Wynajęty gość używa tekstów marketingu zleceniodawcy.
    3b. Po ewentualnym obśmianiu przez widownię, wkracza zawodowy harcownik producenta i - w ramach pomocy - robi wiatr.
    ..
    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Intencja jest taka, że przypadkowy widz stwierdza, że może mieć fajny odpowiednik profesjonalnego sprzętu foto (którego i tak nie ma) ale musi kupić flagowca smartfona.

    Nie ma wcale namawiania do sprzedaży posiadanego sprzętu foto, opluwania obiektywów, statywów, filtrów itp. To część oglądających wyciąga taki debilny wniosek.
    Wystarczy nic z tym nie robić, focić czym kto ma i będzie jak dawniej
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  7. #2367

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Firma mogłaby chociaż nauczyć marketingowca robić zdjęcia, które zachwycą target. Albo mogłaby dostarczyć jakieś warte pokazania

  8. #2368
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Ale wtedy to odebrałoby takiemu "marketingowcowi" ostatnie pozory autentyczności.

    Akurat "ten" agent jest tak oddany sprawie, że jakiekolwiek przykłady (o których wiadomo by było, że nie mogą być jego autorstwa) zerwałyby tą subtelną nić intrygi, jaką z godnym podziwu mozołem snuje już przez 230 stron.
    Ostatnio edytowane przez Heldbaum ; 04-06-2023 o 21:17
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  9. #2369

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Żmudna praca, wątek zaczął się w czasach s22 a tu niebawem s24

  10. #2370
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 420

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Chodzi mi o to, że te kampanie nie są wymierzone w porządny sprzęt foto ani jego użytkowników tylko mają na celu nakłonić naiwnych do zakupu smartfonów za grubą kasę.
    To nie muszą być posiadacze sprzętu foto ale raczej ich koledzy, przekonani, że zrównają się w możliwościach.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 237 z 296 PierwszyPierwszy ... 137187227235236237238239247287 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •