Strona 180 z 296 PierwszyPierwszy ... 80130170178179180181182190230280 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 791 do 1 800 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #1791
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Nie prowokuję! Ale to co @Bangi podlinkował pokazuje, że to jest niesamowita autostrada dla pociągów i pewnie też samolotów! Jeszcze Jasiowi będziemy hołd oddawać, bo to Nostradamus fotografii jest!
    Dziś byłem na pogrzebie. Nawet nie wiedziałem, że teraz w zwyczaju jest pstryknięcie smartfonem z bliska urny z prochami Zmarłego (ale bez selfie póki co). Ciekawe czy to wędruje na fejsika, insta czy tik-toka? A może powinien powstać jakiś nowy portal typu funeralbook? Ciekawe czy urny lub trumny niebawem będą mieć wifi i połączenie online z dotychczasowym, jakże inteligentnym światem.

  2. #1792
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Obydwa te źródła nie są niczym nowym. To po prostu typowe atykuły reklamowe, zrobione według obowiązującego ostatnio wzorca. Najzabawniejsze są te zdania...

    "Uzyskanie płytkiej głębi ostrości też nie stanowiło problemu gdyż aparat ze wsparciem swoich 3 sensorów doskonale sobie radzi z jej symulacją. Dodając do tego doskonałą stabilizację optyczną i używalne ISO 1600 ciężko jest znaleźć jakiś minus..."

    No jaasneee...

    P. S.
    Mnie się wydaje, że producenci smarkfonów po prostu robią w gacie z przerażenia, bo też pewnie docierają do nich sygnały o tych "trendach wśród młodzieży" i zdają sobie sprawę, że rynek, który wydawał się im jeszcze niedawno nieskończony, w każdej chwili może im pokazać wyprostowany środkowy palec...
    Ostatnio edytowane przez Heldbaum ; 06-04-2023 o 17:05
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  3. #1793
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    dwa smartofony to podstawa jest jeden ustawiony na tele, drugi na szeroki żeby nie zmieniać obiektywów
    Śmiejecie się, ale swego czasu faktycznie zdarzało mi się chodzić z dwoma aparatami - i nie była to reporterka, jeden z 28-105 mm, drugi 75-300 mm. Acz na swoje usprawiedliwienie dodam tylko, że jeden był Canon, a drugi Nikon.
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  4. #1794
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Kurcze. Czyli jednak w sumie najlepiej kupić trzy (bo ten do dzwonienia jeszcze). Czy są już jakieś szelki peak design do tego? I czy wystarczy jeden statyw, czy dwa na wycieczkę all inclusive do Turcji?

    BTW. Jak ktoś założy temat "jaki smartfon do ślubów", to będzie to ostateczny koniec tego forum.
    do dzwonienia to sie kupuje jakąś starą nokię bo bardziej ogarnialna jest, jakiś peek design pewnie jest ale są jeszcze obiektywy dodatkowe, na all inclusive w turcji wystarczy taki patyk z uchwytem na końcu - statyw nie jest konieczny (borneo, papua nowa gwinea, czy kongo to statyw bardziej się przyda bo można nim odpędzić to i owo)

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez FlatEric Zobacz posta
    Śmiejecie się, ale swego czasu faktycznie zdarzało mi się chodzić z dwoma aparatami - i nie była to reporterka, jeden z 28-105 mm, drugi 75-300 mm. Acz na swoje usprawiedliwienie dodam tylko, że jeden był Canon, a drugi Nikon.
    śmiech to zdrowie
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 06-04-2023 o 16:53
    EOS 3, 5D, R5

  5. #1795
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez FlatEric Zobacz posta
    Śmiejecie się, ale swego czasu faktycznie zdarzało mi się chodzić z dwoma aparatami - i nie była to reporterka, jeden z 28-105 mm, drugi 75-300 mm. Acz na swoje usprawiedliwienie dodam tylko, że jeden był Canon, a drugi Nikon.
    Ale też na wycieczce all incl. w Egipcie czy innej Grecji? Bo wiesz, jeden ze znamienitych fotografów podróżnych obecnych na tym forum, całkiem niedawno przekonywał, że dwa body sony a7 rIII z batisami na wczasach to podstawa. Z tym, że to było przed epoką rozwoju pociągów autostradowych ciągniętych w karawanie przez szczekające psy, bo wielbłądy szły same dalej. Czy jakoś tak.
    Ostatnio edytowane przez tomfoot ; 06-04-2023 o 17:11

  6. #1796
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Ale też na wycieczce all incl. w Egipcie czy innej Grecji? Bo wiesz, jeden ze znamienitych fotografów podróżnych obecnych na tym forum, całkiem niedawno przekonywał, że dwa body sony a7 rIII z batisami na wczasach to podstawa. Z tym, że to było przed epoką rozwoju pociągów autostradowych ciągniętych w karawanie przez szczekające psy, bo wielbłądy szły same dalej. Czy jakoś tak.
    Nie, na spokojnym samodzielnym zwiedzaniu krajoznawczym. Co do wycieczek zorganizowanych to jestem się w stanie zgodzić.
    Natomiast problem miałem z kompatybilnością - niby do EOSa można założyć obiektyw od Nikona przez adapter, ale - nie wiem, czy pamiętacie - swego czasu, a było to właśnie ze 20 lat temu, były w Canonie kłopoty powodowane przez umieszczony w gnieździe obiektywu przełącznik informujący o założeniu dedykowanego obiektywu AF. Starsze korpusy go miały, nowsze nie, w związku z czym część adapterów miała wszystkie rygle równe, a część jeden krótszy, aby tego przełącznika nie wciskać, o ile był. No i mój adapter akurat wciskał ten przycisk i aparat mi się wieszał przy wyzwoleniu migawki - można by to pewnie spiłowywać, ale jako że w założeniu zmienianie obiektywów mnie i tak nudzi oraz męczy, przełknąłem noszenie dwóch aparatów. :P
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  7. #1797
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    965

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez FlatEric Zobacz posta
    Śmiejecie się, ale swego czasu faktycznie zdarzało mi się chodzić z dwoma aparatami - i nie była to reporterka, jeden z 28-105 mm, drugi 75-300 mm. Acz na swoje usprawiedliwienie dodam tylko, że jeden był Canon, a drugi Nikon.
    Stare szkło 28-105 D Nikona (jeśli to ten był Nikon) to bardzo fajny mały obiektyw o przyzwoitych parametrach nawet dziś.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  8. #1798
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Nie, akurat to był EF 28-105 mm 1:3,5-4,5 USM II.
    75-300 mm był do Nikona, rzetelny manualny obiektyw, co śmieszniejsze podłączony go miałem do Nikona F Photomic FTn - wtedy jednego z najcięższych korpusów Nikona w ogóle. Ale byłem gotów na takie poświęcenie.
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  9. #1799
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    (...)
    Dziś byłem na pogrzebie. Nawet nie wiedziałem, że teraz w zwyczaju jest pstryknięcie smartfonem z bliska urny z prochami Zmarłego (ale bez selfie póki co). Ciekawe czy to wędruje na fejsika, insta czy tik-toka? A może powinien powstać jakiś nowy portal typu funeralbook? Ciekawe czy urny lub trumny niebawem będą mieć wifi i połączenie online z dotychczasowym, jakże inteligentnym światem.
    Zanim na dobre pojawiły się smartfony, byłem na kilku pogrzebach na których ktoś robił zdjęcia lub był wynajęty fotograf. Smutna uroczystość, ale jednak uroczystość, z której niektórzy chcą mieć pamiątkowe zdjęcia.

    A tak w ogóle to po o robić zdjęcia, skoro można tak

    https://joemonster.org/art/67411/Uzy...DKJrScsaL8hJbg
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 07-04-2023 o 08:56

  10. #1800
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Zanim na dobre pojawiły się smartfony, byłem na kilku pogrzebach na których ktoś robił zdjęcia lub był wynajęty fotograf. Smutna uroczystość, ale jednak uroczystość, z której niektórzy chcą mieć pamiątkowe zdjęcia.

    A tak w ogóle to po o robić zdjęcia, skoro można tak

    https://joemonster.org/art/67411/Uzy...DKJrScsaL8hJbg
    Są tacy dla których większa część aktywności/hobby polega na tym by mieć zapisane, na ekranie, na wydruku to co widzi, to co wzbudza ich emocje. Idealnie takie lub nieco zmienione pod "potrzeby/odczucia", sposób widzenia, wrażliwość, ....
    W tej warstwie hobby czym/jak to się uzyskuje nie ma żadnego znaczenia, liczy się co oraz jak bliskie ich ideału utrwalone.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 07-04-2023 o 12:32
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 180 z 296 PierwszyPierwszy ... 80130170178179180181182190230280 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •