Strona 151 z 296 PierwszyPierwszy ... 51101141149150151152153161201251 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 501 do 1 510 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #1501
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Ot, złapałem, co tam miałem pod ręcamy. Kilka pierwszych lepszych z brzegu...













    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  2. #1502
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Te wszystkie zdjęcia zrobi samsung Pana Jana. Wystarczy, ze użyje sztucznej inteligencyji a ta wygeneruje mu co będzie chciał hehehe.

    Zaleta smartfona jest jedna, nie strach go wyciągnąc w faweli.

  3. #1503
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 494

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Ja tu tylko to zostawię

    https://instagram.com/mobilephototrip

  4. #1504
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    I to jest bardzo dobry pomysł: wrzućcie Panowie Wasze zdjęcia, których nijak smartfonem się nie zrobi.

    Załącznik 10832
    Świetny pomysł, wreszcie wątek idzie na merytoryczne tory.
    ....ale zbyt wiele bym sobie nie obiecywał ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #1505
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Świetny pomysł, wreszcie wątek idzie na merytoryczne tory.
    ....ale zbyt wiele bym sobie nie obiecywał ....
    1.
    To jest dla mnie piękne déjà vu, wspomienia tego co przeżywałem gdy pokazywano piękne zdjęcia i porównywano z marnymi wydruki z pierwszych aparatów cyfrowych, ....że nigdy nie będzie, ....że fotografować to trzeba umieć, ....że fotografia to tylko.... itd.
    2.
    Jest porównanie smartfon i aparat, 10 par zdjęć by pokazać stan optyki obliczeniowej w zdjęciach typu nocne, ulica, architektura, wnętrze, krajobraz, ...
    Temat tego wątku., jego podsumowanie 2023
    A uczestnicy wątku (delikatnie mówiąc) piszą, piszą, piszą na tematy zastępcze, tematy "obok"
    3.
    Na jakiej podstawie są twierdzenia że smartfonem prezentowanych tutaj zdjęć teraz nie da sie zrobić ?
    Trzeba by zapytać ludzi którzy się specjalizują w tego typu zdjęciach lub poprosić by zrobili i porównali a nie prezentować swoje domniemania jako fakty
    To nie są fakty, to jest myślenie życzeniowe i nic więcej

    Jestem prawie pewien że gdyby np. kol. Bangi chciał zrobić dobre zdjęcie samolotów (dobrym) smartfonem to zrobiłby nie gorsze niż prezentuje tutaj aparatem.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 05-03-2023 o 23:06
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #1506
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    1.
    To jest dla mnie piękne déjà vu, wspomienia tego co przeżywałem gdy pokazywano piękne zdjęcia i porównywano z marnymi wydruki z pierwszych aparatów cyfrowych, że nigdy nie będzie, że fotografować to trzeba umieć, że fotografia to tylko.... itd.
    2.
    Jest porównanie smartfon i aparat, 10 par zdjęć by pokazać stan optyki obliczeniowej (2023), temat tego wątku., jego podsumowanie
    A uczestnicy wątku piszą, piszą, pisza na tematy zastępcze, tematy "obok"
    3.
    Na jakiej podstawie są twierdzenia że smartfonem prezentowanych tutaj zdjęć teraz nie da sie zrobić ?
    Trzeba by zapytać ludzi którzy się specjalizują w tego typu zdjęciach lub poprosić by zrobili i porównali a nie prezentować swoje domniemania.
    To jest myślenie życzeniowe a nie fakty

    jp
    A gdzie my tych ludzi mamy szukać i po co, jak mamy Ciebie, a ty masz smartfona?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #1507
    Dopiero zaczyna Awatar robert_b
    Dołączył
    Jan 2023
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    1.
    To jest dla mnie piękne déjà vu, wspomienia tego co przeżywałem gdy pokazywano piękne zdjęcia i porównywano z marnymi wydruki z pierwszych aparatów cyfrowych, ....że nigdy nie będzie, ....że fotografować to trzeba umieć, ....że fotografia to tylko.... itd.
    2.
    Jest porównanie smartfon i aparat, 10 par zdjęć by pokazać stan optyki obliczeniowej (2023), temat tego wątku., jego podsumowanie
    A uczestnicy wątku piszą, piszą, pisza na tematy zastępcze, tematy "obok"
    3.
    Na jakiej podstawie są twierdzenia że smartfonem prezentowanych tutaj zdjęć teraz nie da sie zrobić ?
    Trzeba by zapytać ludzi którzy się specjalizują w tego typu zdjęciach lub poprosić by zrobili i porównali a nie prezentować swoje domniemania.
    To jest myślenie życzeniowe a nie fakty

    jp
    Przecież podobne zdjęcie jak książka z przykładu @Heldbaum możesz zrobić swoim nowym smartfonem z optyką obliczeniową?
    Pozdrawiam
    Robert Błaszczak
    https://www.blaszczak.pl

  8. #1508
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    To zrób.
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  9. #1509
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez robert_b Zobacz posta
    Przecież podobne zdjęcie jak książka z przykładu @Heldbaum możesz zrobić swoim nowym smartfonem z optyką obliczeniową?
    No właśnie @jan pawlak nie może i nigdy nie zrobi niczym takich zdjęć jak prezentuje Heldbaum, bo nie naumiał się zestawiać ze sobą parametrów trójkąta ekspozycja oraz pracy w manualu. Robiąc foty smartfonem nawet nie zbliży się do charakteru i głębi fot wykonanych zwykłym aparatem foto.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Na jakiej podstawie są twierdzenia że smartfonem prezentowanych tutaj zdjęć teraz nie da sie zrobić ?
    jp
    Odpowiem pytaniem : @jan pawlak - próbowałeś dopinać do smartfona optykę typu 150-600 mm ? Bo ja taką podpinam pod swój aparat fotograficzny i bez niej nie da się uzyskać zbliżeń niezbędnych w fotografii sportu, przyrody (płochliwe ptactwo) oraz ponaddźwiękowych fruwadeł na niebie.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Jestem prawie pewien że gdyby np. kol. Bangi chciał zrobić dobre zdjęcie samolotów (dobrym) smartfonem to zrobiłby nie gorsze niż prezentuje tutaj aparatem.
    jp
    Nie ujmując nic zdjęciom kolegi pewnie myślisz o fotach na szerokim kącie, gdy fruwadła są jeszcze na płycie lotniska, bo jakoś nie widzę możliwości fotografowania smartfonem ponadzwiękowych myśliwców podczas przelotów.

    BTW -
    @jan pawlak - widząc Twoje zdjęcia wykonane dookoła obejścia domu oraz w jego wnętrzu na 51.200 ISO wykonywane ze statywu A7R3 wręcz pewien jestem, że każdy piszący w tym wątku wykona lepsze od Ciebie zdjęcia zarówno: technicznie, kompozycyjnie i jakościowo i zrobi je czymkolwiek , czyli nawet Ami, Druhem , Startem itp.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 05-03-2023 o 23:24
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #1510
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez robert_b Zobacz posta
    Przecież podobne zdjęcie jak książka z przykładu @Heldbaum możesz zrobić swoim nowym smartfonem z optyką obliczeniową?
    JP musiałby najpierw zaakceptować fakt, że głębia ostrości jest to coś, czego czasami praktycznie nie ma, a nie że zawsze jest jej do jasnej cholery i ciut-ciut
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Strona 151 z 296 PierwszyPierwszy ... 51101141149150151152153161201251 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •