Strona 29 z 66 PierwszyPierwszy ... 19272829303139 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 654

Wątek: Canon EOS R7 i R10

  1. #281
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 384

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez totamten Zobacz posta
    Na papierze porównanie w Digital Camera aparatów za 7349 zł z 12999 zł OK (jeśli nie zauważy się braku porównania jakości matryc np. w szumach, a te w Rawach na tablicy testowej na Dpreviev podobne), ale po jakiego grzyba kupować Fuji, kiedy 2tys. tańszy R6 albo 6 tys.! tańszy Sony A7III dają podobny jakościowo obrazek, a zabijają go, zwłaszcza R6 szumami? Bo blaszany?
    Podstawowy błąd w rozumowaniu to porównywanie aparatu FF z małą gęstością matrycy (R6) do aparatu APS-C z bardzo dużą gęstością matrycy Fuji X-H2S). Co się świetnie nadaje do kotleta, to się mało kiedy nadaje do fotografii przyrodniczej bez poważnego zainwestowania w stosowniejszą optykę. Dla mnie aparaty FF z matrycami 20-24 Mp nie są żadną opcją, żeby nie wiem jakie cuda-wianki wyczyniały, a podejrzewam, że obrazek z tego Fuji zredukowany do 20 Mp nie będzie wcale gorszy od obrazka z R6.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #282
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    To wszystko nie zmienia faktu, że chłopaki tam nieźle doją sake bo te ceny dla przeciętnego "kowalskiego' to jakiś odlot. A to tylko puszki ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #283
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 384

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To wszystko nie zmienia faktu, że chłopaki tam nieźle doją sake bo te ceny dla przeciętnego "kowalskiego' to jakiś odlot. A to tylko puszki ....
    Dla Japońca to puszka z piwem, a dla Kowalskiego puszka po piwie
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #284

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Podstawowy błąd w rozumowaniu to porównywanie aparatu FF z małą gęstością matrycy (R6) do aparatu APS-C z bardzo dużą gęstością matrycy Fuji X-H2S). Co się świetnie nadaje do kotleta, to się mało kiedy nadaje do fotografii przyrodniczej bez poważnego zainwestowania w stosowniejszą optykę. Dla mnie aparaty FF z matrycami 20-24 Mp nie są żadną opcją, żeby nie wiem jakie cuda-wianki wyczyniały, a podejrzewam, że obrazek z tego Fuji zredukowany do 20 Mp nie będzie wcale gorszy od obrazka z R6.
    No paczej! Zrobiłeś tyle fajnych zdjęć ptaków i Fuji ci nie było potrzebne! Można? Można!

  5. #285
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 384

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez totamten Zobacz posta
    No paczej! Zrobiłeś tyle fajnych zdjęć ptaków i Fuji ci nie było potrzebne! Można? Można!
    Potrzebny mi był aparat APS-C i go mam, a marka i model to siódma sprawa. Obecnych modeli ani kiedyś nie było, ani nie są mi koniecznie potrzebne, natomiast hipotetyczne wybory robi się zawsze, a czy dochodzą do skutku, to co innego.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  6. #286
    Bywalec Awatar Marek Kowal
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    58
    Posty
    165

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Miałem okazję popstrykać trochę R7. Mądrzyć się nie będę, ten kadr wywołał tylko negatywne opinie, na galerii jest jeszcze trochę innych kadrów.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	56156.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	745,3 KB
ID:	9060


    pozdr,MK.

  7. #287
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 025

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Negatywne pod względem zdjęcia jako takiego / kadru, czy negatywne ze względu na jakość obrazka z R7? Podziel się opinią skoro trochę tym sprzętem powalczyłeś, bo mnie swędzi żeby wydać kasę na sprzęt pod kątem zwierząt czy innych obiektów w ruchu, a także jako godnego kompana dla Sigmy 150-600. R+R7 to byłoby mega kombo. Czekam aż ktoś mi da argumenty do ręki, albo wybije ten pomysł z głowy . Myślałem też o wymianie R na R6, ale tu tracę i zapas 30mpix na matrycy i crop-factor pod tele. Póki co R+R7 wydaje mi się lepszą opcją.
    Ostatnio edytowane przez Eberloth ; 19-09-2022 o 11:11
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  8. #288
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 384

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Kumpel ma Sony A7 III, który ma również wykrywanie oka u ptaków i zwierząt, ale to mało kiedy działa, i to nie dlatego, że to starszy model aparatu, czy że to Sony, a nie Canon. Po prostu trzeba spełnić kilka warunków, aby algorytm działał. Po pierwsze obiekt musi być na tyle duży w kadrze, żeby aparat wykrył oko, a po drugie oko nie może być na czarnym tle, a wiele ptaków tak ma. Jak aparat nie wykrywa oka, to cipieje i się plącze, więc lepszą opcją jest zwykłe śledzenie obiektu.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Potrzebny mi był aparat APS-C i go mam, a marka i model to siódma sprawa. Obecnych modeli ani kiedyś nie było, ani nie są mi koniecznie potrzebne, natomiast hipotetyczne wybory robi się zawsze, a czy dochodzą do skutku, to co innego.
    Co jest wg Ciebie nie tak z tym zdjęciem? Ja tu nie widzę nic, czego można by się czepić, mimo że nie jestem entuzjastycznie nastawiony do R7.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  9. #289
    Bywalec Awatar Marek Kowal
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    58
    Posty
    165

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Negatywne pod względem zdjęcia jako takiego / kadru, czy negatywne ze względu na jakość obrazka z R7? Podziel się opinią skoro trochę tym sprzętem powalczyłeś, bo mnie swędzi żeby wydać kasę na sprzęt pod kątem zwierząt czy innych obiektów w ruchu, a także jako godnego kompana dla Sigmy 150-600. R+R7 to byłoby mega kombo. Czekam aż ktoś mi da argumenty do ręki, albo wybije ten pomysł z głowy . Myślałem też o wymianie R na R6, ale tu tracę i zapas 30mpix na matrycy i crop-factor pod tele. Póki co R+R7 wydaje mi się lepszą opcją.
    Chodziło o jakość obrazka, a głównie o "fabryczne" odszumianie jpg-a i niestety raw-a. Potwierdzam nie da się tego wyłączyć, czy kontrolować. Nie mama zamiaru komentować opinii screenerów, stwierdzam tylko fakt, że moje zdjęcia z R7 w 80% lądowały w koszu z "diagnozą" ... nadmiernego odszumiania na przemian z szumem, ziarnem, czy prze ostrzeniem. Po "konsultacji" ze znajomym doszliśmy do wniosku, że wina leży po stronie matrycy R7 wraz z jej softem, a nie jest wynikiem złej obróbki pliku. Moim subiektywnym zdaniem oceniający zbyt po aptekarsku potraktowali efekty R7, zaznaczam nie chodzi mi o "czepialstwo" tylko uważam, że nie jest aż tak źle. Fakt, bałem się jeszcze przed premierą 7-ki o generowany szum matrycy, z krótkiej praktyki /ok 9 tys klapnięć/ jednak uważam generalnie jego poziom za akceptowalny. Kontrast dobry, kolorki standardowo canonowskie i spora szczegółowość obrazka wraz z bardzo sprawnym af servo, szybką serią, dwoma slotami daje sumarycznie, choć dla niektórych tylko w teorii, wzorowy crop, w zamyśle bezusterkowy następca 7D mk II. Czy tak jest ja nie wiem, ponoć nie. Konkretnie do Eberloth-a, też zakładałem, że R-ka którą mam i R7 stworzą fajny duet, tak się nie stało, zdecydowałem się na R6 i tyle. Jedyna rada dla ciebie to: sprawdź sam przed podjęciem decyzji kupna.

    Pozdr,MK.

  10. #290

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez Marek Kowal Zobacz posta
    Chodziło o jakość obrazka, a głównie o "fabryczne" odszumianie jpg-a i niestety raw-a. Potwierdzam nie da się tego wyłączyć, czy kontrolować. Nie mama zamiaru komentować opinii screenerów, stwierdzam tylko fakt, że moje zdjęcia z R7 w 80% lądowały w koszu z "diagnozą" ... nadmiernego odszumiania na przemian z szumem, ziarnem, czy prze ostrzeniem. Po "konsultacji" ze znajomym doszliśmy do wniosku, że wina leży po stronie matrycy R7 wraz z jej softem, a nie jest wynikiem złej obróbki pliku. Moim subiektywnym zdaniem oceniający zbyt po aptekarsku potraktowali efekty R7, zaznaczam nie chodzi mi o "czepialstwo" tylko uważam, że nie jest aż tak źle. Fakt, bałem się jeszcze przed premierą 7-ki o generowany szum matrycy, z krótkiej praktyki /ok 9 tys klapnięć/ jednak uważam generalnie jego poziom za akceptowalny. Kontrast dobry, kolorki standardowo canonowskie i spora szczegółowość obrazka wraz z bardzo sprawnym af servo, szybką serią, dwoma slotami daje sumarycznie, choć dla niektórych tylko w teorii, wzorowy crop, w zamyśle bezusterkowy następca 7D mk II. Czy tak jest ja nie wiem, ponoć nie. Konkretnie do Eberloth-a, też zakładałem, że R-ka którą mam i R7 stworzą fajny duet, tak się nie stało, zdecydowałem się na R6 i tyle. Jedyna rada dla ciebie to: sprawdź sam przed podjęciem decyzji kupna.

    Pozdr,MK.
    Marek a od kiedy to skamieniali screenerzy są jakąś wyrocznią w sprawie matryc czy jakości obrazka. Broń Panie Boże ich słuchać.
    R7 ma lekkie odszumianie RAW'a - ale jak wynika z testów mniejsze niż choćby R5, poza tym jest to bardzo zaawansowany mechanizm zależny od poziomu sygnału - znaczy się, że działa głownie w głębokich cieniach a jego "siła" maleje wraz ze wzrostem ISO.

    p,paw
    Ostatnio edytowane przez pawel.guraj ; 19-09-2022 o 14:02
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

Strona 29 z 66 PierwszyPierwszy ... 19272829303139 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •