Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 72

Wątek: Nikon Z9

  1. #51
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 087

    Domyślnie Odp: Nikon Z9

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Kółko wzajemnej adoracji.
    To wynika z formuły forów internetowych, ktore dzis są już bardzo przestarzalą formułą, ona nie przyciaga juz nowych, a zwlaszcza mlodych userow. I dotyczy to wszystkich forow na jakich jestem. Ale jakbys poczutal uwazniej to bys wiedzial jak nieraz kij w mrowisko potrafi wsadzic jeden czy drugi.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  2. #52

    Domyślnie Odp: Nikon Z9

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Tzn? Nie siedze w Nikonach to nie wiem, ostatnia gruba akcja jaka mieli i jaka pamietam byla z D600, który sam z siebie brudzil się wewnątrz komory z lustrem. Zalatali to szybkim wypuszczeniem D610.
    Były różne akcje serwisowe, ja tego nie neguję. Ja przykładowo na akcji D750 skorzystałem, bo wymieniłem sobie migawkę za free przy przebiegu 100k klatek. Do tego dostałem nowe okleiny oraz zaślepki portów.

    Niestety czasy są jakie są, każdy szuka oszczędności, podwykonawcy i dostawcy części składowych również. Nie wszystko jest się w stanie wyłapać podczas składania. Skoro akcja dotyczy tylko partii body nie obstawiałbym "bo trzeba było szybko gonić konkurencję i nie było czasu na dobór właściwych materiałów do produkcji flagowca". Jednak część osób tutaj takim tekstom przyklaskuje.

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    To wynika z formuły forów internetowych, ktore dzis są już bardzo przestarzalą formułą, ona nie przyciaga juz nowych, a zwlaszcza mlodych userow. I dotyczy to wszystkich forow na jakich jestem. Ale jakbys poczutal uwazniej to bys wiedzial jak nieraz kij w mrowisko potrafi wsadzic jeden czy drugi.
    Aktywnie uczestniczę na forum, gdzie jest prawie 3x więcej wątków, postów i 2x więcej użytkowników. Jednak nie jest to forum "zamknięte" na "jedyną słuszną markę" pomimo, że nazwa tak jak tu na to wskazuje.

  3. #53
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 385

    Domyślnie Odp: Nikon Z9

    Miałem zamiar pójść z postępem w stajence Canona, ale musiałem zawrócić z tej drogi, zostać z tym, co mam, ale to nie oznacza, że rzucę się zaraz na sprzęt innej firmy, bo koszty z tym związane są prawie takie same, jak płacenie alimentów byłej żonie

    O Nikonie sobie mogę poczytać- i dobrze- ale niekoniecznie muszę go osobiście sprawdzać, a już na pewno nie od razu. Jak się ogarną, ponaprawiają bugi, to kto wie, ale ważne jest, że się do błędów przyznają i coś z tym robią.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #54

    Domyślnie Odp: Nikon Z9

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    No, ale uczciwie powiedz, że połowa postów na tamtym forum dotyczy jazdy na rowerze
    I uczciwie powiedz, że na tamtym forum za jazdę (nie rowerem) po marce Nikon nadszyszkownik banuje. Na tym forum ten sam nadszyszkownik za sekowanie Canona gotów dawać medale w dowód wolności słowa.
    Poczytny jest jeszcze o zegarkach
    Na tamtym forum nawet w wątkach typowo "jaki model wybrać do [...]" często polecane są inne marki. Ja nie mam z tym problemu.

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od tego, że jakiś chińczyk spieprzył kolejny model nikona... normalnie efekt motyla.
    Chyba taki zły nie jest, skoro wielu kupujących właśnie Z9 zrezygnowało z preorder R3.
    Swoją drogą sam czekam na R1, nie pod kątem kupna, ale ciekaw jestem aktualnych top możliwości. Oby R1 postawiła poprzeczkę wysoko, aby inni musieli znowu dać więcej.

  5. #55
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Nikon Z9

    Bądźmy uczciwi. Sprzedaż Nikona jest schyłkowa. Niestety. Ale sami na to ciężko pracowali w ostatniej dekadzie. Nic nie wskazuje, żeby w najbliższych latach ten trend miał się zmienić, chyba że Nikon wyprodukuje smartfony. Także w sprzęcie profesjonalnym czas Nikona minął. Widać to na wszelakich zestawieniach konkursowych, danych z wypożyczalni, a ostatnio nawet za linią boiska piłki kopanej w Katarze. I nie życzę nikonowi źle, ale obawiam się, że to się skonczy wybitnie źle.

  6. #56
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    261

    Domyślnie Odp: Nikon Z9

    Niestety tak to wygląda.... Jared chyba wieloletni Nikoniarz ostatnio również popełnił pewne porównanie..

    https://www.youtube.com/watch?v=6BgFWzv060g&t=1643s

  7. #57
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326
    EOS 3, 5D, R5

  8. #58
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    774

    Domyślnie Odp: Nikon Z9

    Panowie bądźcie proszę poważni - wątek o Nikonie Z9, a rzetelnych informacji prawie zero ale każdy musi się przecież wypowiedzieć aby tylko zaczepić osobę wyżej komentującą... Pomijam już fakt, że w Polsce pewnie ten aparat ma kilka osób :P

  9. #59
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 087

    Domyślnie Odp: Nikon Z9

    Ci ktorzy go maja nawet tu nie zagladaja
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  10. #60
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Nikon Z9

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Najdelikatniej mówiąc takim generalizowaniem mijasz się z prawdą.
    A która prawdą jest tą prawdziwą? Ta w której admin najpierw rzucił się ochoczo ze śpiewem na ustach w dogryzanie użytkownikowi Nikona w wątku o NIKONIE Z9 (tak, czytałem i dokładnie pamiętam treść tych zaczepek) a następnie usunął WSZYSTKIE swoje wcześniejsze posty, bo były wyjątkowo niewygodne dla jego wizerunku?

    Pisanie na C-B czegokolwiek w odniesieniu do innego producenta niż canon mija się zupełnie z celem ze względu na sekowanie innych systemów nawet w wątkach im poświęconych. Ta nienawiść i heheszki do użytkowników Sigmy, Sony i Nikona jest niestety paliwem mającym napędzać forum i wylewa się wiadrami z każdego wątku. Oczywiście nikt problemu nie widzi, bo rzekomo na innych forach to jest jeszcze większy zamordyzm. A próby przysłaniania owego sekowania roześmianymi emotkami na końcu zdania to szczyty hipokryzji.

    Jednocześnie życzę wszystkim bywalcom C-B oraz wszelkim zbłądzonym wędrowcom z innych systemów spokojnych, zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu pożądanych prezentów fotograficznych pod choinką!
    Ostatnio edytowane przez candar ; 22-12-2022 o 18:39
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •