Tak jak w tytule. Obecnie posiadam aparat 350D + obiektyw canon ef-s 18-55 II (czyli chyba ten , który był w zestawie ??) Aparat choć już wiekowy , daje mi dalej radość z użytkowania. Zanim założyłem konto na forum to poczytałem trochę i już wiem ,że chciałbym kupić obiektyw 18 - 135 do tego właśnie aparatu ponieważ czasami chcę coś lepiej wykadrować i brakuje mi zasięgu :P Na allegro i olx mam używane obiektywy firmy Canon właśnie z taką ogniskową : 18 - 135 mm IS , później wersja is stm i ostatnia usm. Dodam , że za jakiś czas , kiedy uznam , że już wykorzystałem możliwości tego aparatu to chciałbym kupić coś w granicy 70D. Który z tych obiektywów wybrać ? różnica cenowa jest , ale to nie problem. Najbardziej odpowiada mi wersja STM , ze względu na cenę i ponoć lepszą optykę niż w wersji IS . wersja z usm jest najnowsza , ale nie wiem czy warto ładować ją do 350D. Z drugiej strony będę miał obiektyw , który później będę mógł wykorzystać w nowszej puszce. W przyszłości nie interesuje mnie nagrywanie filmów (w tym sprzęcie co mam i tak jest to niemożliwe). Zdjęcia w większości przypadków robię z ręki.