Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 55

Wątek: Canon RP - pare pytań

  1. #31

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    @candar - zerknąłem na post porównawczy - przekonałeś mnie z6 > z5 i widzisz te dwa zdjęcia które wrzuciłeś(swoją drogą bardzo dobre!)
    jeśli miałbym wybrać to wole to z Z6, bo z a7III jest tak dokładne, tak ostre. Może kiedyś moje oko do tego dojrzeje/doceni, na ten moment nie. Z6 mi się podoba też je porównywałem, ale te obiektywy... jak się chce coś sensownego wymaga to dużo kombinacji chodź jak pokazałeś, wszystko jest możliwe
    @robertskc7 dokładnie o takie efekty mi chodzi, także solidny + dla R'ki(świetne zdjęcia, dzięki!)
    Zajrzałem tak jak piszesz na używki, ale nic sensownego póki co, bede miał oczy szeroko otwarte, ale jak nic nie będzie to najwyżej nówkę.
    I tak myślę, że cena nie jest taka najgorsza jak posprawdzałem co gdzie za ile.
    A wymieniłeś, że na wesela również się z nim wybierasz - 1slot kart nie przeszkadza? Zgrywasz jakoś w miedzy czasie może jakiś inny patent? Czy się tym nie przejmujesz?

  2. #32
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Cytat Zamieszczone przez sliwa240 Zobacz posta
    @candar - zerknąłem na post porównawczy - przekonałeś mnie z6 > z5 i widzisz te dwa zdjęcia które wrzuciłeś(swoją drogą bardzo dobre!)
    jeśli miałbym wybrać to wole to z Z6, bo z a7III jest tak dokładne, tak ostre. Może kiedyś moje oko do tego dojrzeje/doceni, na ten moment nie. Z6 mi się podoba też je porównywałem, ale te obiektywy... jak się chce coś sensownego wymaga to dużo kombinacji chodź jak pokazałeś, wszystko jest możliwe
    @robertskc7 dokładnie o takie efekty mi chodzi, także solidny + dla R'ki(świetne zdjęcia, dzięki!)
    Zajrzałem tak jak piszesz na używki, ale nic sensownego póki co, bede miał oczy szeroko otwarte, ale jak nic nie będzie to najwyżej nówkę.
    I tak myślę, że cena nie jest taka najgorsza jak posprawdzałem co gdzie za ile.
    A wymieniłeś, że na wesela również się z nim wybierasz - 1slot kart nie przeszkadza? Zgrywasz jakoś w miedzy czasie może jakiś inny patent? Czy się tym nie przejmujesz?
    Canon camera connect. jpegi za pomocą wifi trafiają na telefon w czasie rzeczywistym.

  3. #33
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Jest opcja na transfer w ten sposób RAWów? Czy ta aplikacja tego nie wspiera?

  4. #34
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Cytat Zamieszczone przez sliwa240 Zobacz posta
    Dzięki wielkie za odpowiedź!

    https://foto-szop.pl/aparat-canon-eo...edium=referral



    Ciekawa uwaga, tego też nigdzie nie wyczytałem, co prawda wole sobie ew. wyczyścić niż coś popsuć przez przypadek, ale warto wiedzieć.
    Co do sklepu, jest sprawdzony? Czy jechać osobiście?


    Co do porównań samochodowych, jeden woli starego wygodnego mercedesa na sprężynowych fotelach, inny jakiś sportowy wóz nadający się w większości na tor. Co komu na czym zależy, osobiście co mi leży nie leży miedzy RP a A7III


    RP Plusy - KOLORY(najważniejszy czynnik), ergonomia, wychylany wyświetlacz 180, lepsza apka na telefon,
    Minusy - 1 slot nakarte(najważnieszy minus), bateria, brak programowalnego crop mode, większe szumy w low light

    A7III plusy - dobre względnie tanie obiektywy, możliwość sporego customowania, bateria, 2karty
    minusy - KOLORY(nie chce aż tyle bawić się w post prod.) wyświetlacz tylko wychylany i jego funkcje dotykowe, gorsza apka na tel(nie idzie ostrzyć telefonem)

    nie wymieniłem ani w jednym ani w drugim filowania - bo to dla mnie totalnie nie istotne

    Cena, a w sumie różnica miedzy nimi to ok. 2k - czyli żadna mógłbym dołożyć ale ważniejsze plusy widzę w RP

    BYŁ JESZCZE NA HORYZONCIE NIKON Z5 KTÓRY MAM WRAŻENIE ŁĄCZY TE DWA ŚWIATY 2 SLOTY, DOBRE KOLORY - ALE JEST PROBLEM Z OBIEKTYWAMI, A Z LUSTROWYMI PRZEZ ADAPTER NIE JEST TAK IDEALNIE JAK W CANONIE
    Tak kupowałem tam kiedyś monitor Eizo za parę złotych, nie było żadnego problemu. Matrycy w RP bym też nie demonizował, 6 lat pracuje na 6d gdzie według testów matryca też jest do d...y - jak się ją pozna i nauczy to wypluwa bardzo ładne obrazki po wyciągnięciu z rawu.

  5. #35
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Z Candarem dyskutować się nie da bowiem on zamiast rzeczowych argumentów stara się ośmieszyć adwersarza.

    To ja napisałem, że oddałem pudełko ze sprzętem firmy S bez otwierania, bo tak było.
    Nigdy nie napisałem, że aparaty firmy S są gorsze od Canona.
    Mnie po prostu nie leżą zarówno ze względu na budowę jak i sposób obsługi.
    Jeżeli A*** jest o wiele lepszy od najlepszego Canona, dlaczego miałbym się zmuszać do jego używania, nawet w sytuacji kiedy dostałem go za darmo???
    Miałem całą stajnię sprzętu C a tu nagle jedno S, nie przypiął nie przyłatał, ale darowanemu koniowi się nie zagląda.

    Od ponad 20 lat uczestniczę w międzynarodowych warsztatach fotograficznych, w ramach których odbywają się również prezentacje sprzętu, różnych firm, w tym także była prezentacja firmy S. Czy to jest powód do kpiny jaką wyraził Candar, zero samokrytyki tylko zwykła bufonada..

    Prezentacja zaczęła się od tego, że przez ponad 2 godziny firma S nie umiała połączyć laptopa z telewizorem, nie pomógł telefon do przyjaciela, nie pomogła wymiana laptopa, kabli, cały czas obraz na ekranie telewizora był wielkości pocztówki.
    Włączono projektor, rozwinięto ekran, zaczęła się reklama firmy S.

    Ale tu jest podobno forum Canona???
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 01-11-2020 o 19:55

  6. #36
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Jak zrobią R6 bez filmowania biorę w ciemno za każdą cenę.
    Jak zrobią bez filmowania to Canon może pożegnać się ze sprzedażą
    5D | R6 | EF 40MM F/2.8 STM | RF 50MM F/1.8 STM | EF 135MM F/2L USM
    X-T30 | XF 18-55 mm f/2.8-4.0 R | XF 35 mm f/1.4 R | XF 56 mm f/1.2 R | XF 50-140 mm f/2.8 R

  7. #37
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    rozmowa z wnuczkiem: dziadek skoro telefonem da się zrobić zdjęcia i kręcić filmy, to dlaczego aparatem nie da się zadzwonić i wysłać sms?

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Cytat Zamieszczone przez splice Zobacz posta
    https://foto-szop.pl/aparat-canon-eo...edium=referral

    Tutaj masz nowego z polskiej dystrybucji za 3999,-
    Sam ostatnio kupiłem Eosa R żeby wymienić wysłużone 6D, i jedyne do czego mogę się przyczepić to to że zrobiłem to tak późno też myślałem o rp, ale w r masz fizyczna zasłonę matrycy przy wyłączonym aparacie - super sprawa, jeśli ma się kilka obiektywów, napewno matryca będzie dłużej czysta
    Jestes pewien ze to jest polska dystrybucja? Canon nie daje gwarancji 24 miesiące.

  9. #39
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2013
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Jestes pewien ze to jest polska dystrybucja? Canon nie daje gwarancji 24 miesiące.
    Witam! Nie wypowiem się w sprawie gwarancji w tym sklepie, ale jak kupowałem Canona R5 to mam na fakturze dopisek "Gwarancja 3 lata". Polski sklep.
    P.S.
    Dowiedziałem się, że ta przedłużona gwarancja realizowana jest przez sklep.
    Ostatnio edytowane przez parman ; 02-11-2020 o 16:00

  10. #40
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: Canon RP - pare pytań

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Jestes pewien ze to jest polska dystrybucja? Canon nie daje gwarancji 24 miesiące.
    Kupiłem w tym sklepie M11-22. Podane, że gwarancja 24 miesiące. Na pudełku naklejka Canon PL.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •