Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 78

Wątek: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

  1. #51
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    W 2019 mało ludzi przewidywało jaki kataklizm musiałby się zdarzyć żeby rynki się pozapadały. Przyszedł 2020 i się kataklizm zdarzył. Poczekam na wyniki sprzedaży z 2020.
    Ale w jaki sposób COVID miałby dotknąć w szczególny sposób Canona bez wpływu na inne firmy? A o tym przecież piszemy - nie o zapaści całej branży.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #52
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta

    Spokojnie patrzę na to przykładowo z mojej perspektywy. Jakbym miał teraz kupować pełnoklatkowego bezlusterkowca ML.
    Mając pokaźną kolekcję szkieł EF/EFS mam kupować Nikona - co mi to daje? Nie rozumiem tego toku myślenia.
    Ok. Masz różne różne bardzo fajne szkła Canona EF pod pełną klatkę. Masz 10 letni DSLR APS-C/FF, którym jak piszesz na forum "nie potrafisz już zrobić ostrych zdjęć". R i RP wykluczasz ze względu na na podobną specyfikację techniczną (zmiana nic nie wniesie do jakości twoich zdjęć). R5 i R6 są poza Twoim zasięgiem cenowym, bo musiałbyś wyprzedać wszystko co masz, aby kupić nową puszkę . Ale to jest bezsens, bo na nowe szkła RF również nie będzie Cię stać.

    Co robisz ?

    A - zostajesz do śmierci z wiekowym DSLR
    b - oddajesz nerkę
    c - czekasz na prezenty gwiazdkowe pod choinką
    d - sprzedajesz samochód, rower, motorówkę, jacht i helikopter oraz zastawiasz dom , aby dozbierać kasę na R5
    e - piszesz na CB i oczekujesz sensownej porady, ale piszą że masz poczekać kolejnych 10 lat na obniżenie cen R5 i R6
    f - idziesz z kolegą na piwo
    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-10-2020 o 20:05
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #53
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Też się nad tym wykresem zastanawiałem, wątpię by popełniono "zwykły" błąd, zbyt poważy portal i jest to po prostu "automatyczny" odczyt z Imatestu.
    Wyjaśnieniem może być np. taki fakt że rozdzielczość obiektywu jest duża (i ma przebieg "normalny") a wykres jest wynikiem ograniczenia (brzytwa Ockhama) przez rozdzielczość matrycy, matryca nie przenosi wyższych rozdzielczości niż te które pokazano na wykresie.
    To by tłumaczyło taki kształt.

    jp
    nie sadze by to byla kwestia niskiej rozdzielczosci matrycy.
    raczej byla wlaczona korekta obrazu przy pomiarach - to jedna z mozliwych przyczyn.


    zobacz tutaj :

    https://www.optyczne.pl/482.4-Test_o...ć_obrazu.html

    obiektyw na matrycy 45 mpx na 1,4 osiaga w przeliczeniu na lw/ph 2700/1728 lw/ph ( Centrum / brzeg)

    wedlug przytoczonych przez Ciebie wykresow na matrycy 24 mpx osiaga ok 2900/2850 lw/px


    cos takiego dostaje sie takze jesli jest wlaczona automatyczna korekta obrazu , zostaje ostrosc podnoszona w zaleznosci od przyslony i odleglosci od Centrum. Im gorsza rozdzielczsoc tym korekta wieksza - wynikowo dostaje sie wyrownana charakterystyke w calym zakresei przyslon i na calej powierzchni matrycy , ale to nie poprawia rozdzielczosci obrazowania . Jedynie falszuje wynik pomiaru - wprawdzie rosnie ostrosc , ale rozdzielczsoc nie. to byloby mozliwe wyjasnienie , ale pewnosci nie mam , nie chce mi sie sprawdzac jak dokonuja pomiarow.

  4. #54
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ok. Masz różne różne bardzo fajne szkła Canona EF pod pełną klatkę. Masz 10 letni DSLR APS-C/FF, którym jak piszesz na forum "nie potrafisz już zrobić ostrych zdjęć". R i RP wykluczasz ze względu na na podobną specyfikację techniczną (zmiana nic nie wniesie do jakości twoich zdjęć). R5 i R6 są poza Twoim zasięgiem cenowym, bo musiałbyś wyprzedać wszystko co masz, aby kupić nową puszkę . Ale to jest bezsens, bo na nowe szkła RF również nie będzie Cię stać.

    Co robisz ?

    A - zostajesz do śmierci z wiekowym DSLR
    b - oddajesz nerkę
    c - czekasz na prezenty gwiazdkowe pod choinką
    d - sprzedajesz samochód, rower, motorówkę, jacht i helikopter oraz zastawiasz dom , aby dozbierać kasę na R5
    e - piszesz na CB i oczekujesz sensownej porady, ale piszą że masz poczekać kolejnych 10 lat na obniżenie cen R5 i R6
    f - idziesz z kolegą na piwo
    No ale gdzie tutaj jest miejsce na Nikona? Pomijam już że całkiem poważnie myśląc to jest sporo bardziej racjonalnych alternatyw niż przedstawiłeś.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #55
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    Pozwolę sobie grzecznościowo podpiąć pod wątek Kuby i napisac kilka swoich przemyśleń o tej Sigmie. Generalnie szkło Sigma A 85 F1.4 DG DN bezbłędnie i szybko ostrzy z EYE AF. Nie marudzi, nie doostrza, od razu trafia tam, gdzie powinna. Ostrość niektórym osobom może przeszkadzać o ile wcześniej używali lekko mydlanych szkieł. Bokeh mi bardzo odpowiada, jest delikatny i nie ma ostrych krawędzi , które nieco mnie denerwowały w Sony FE 85 1.8, no i jest ta ostrość, której bardzo brakowało w Canonie 85 1.2 L USM II na pełnym otwarciu przysłony.

    Szybkie foty z dzisiaj. W użyciu Sigma A 85 F1.4 DG DN / Klaudia









    i kilka wcześniejszych Sigma A 85 F1.4 DG DN (poz. Dorota)





    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-10-2020 o 22:03
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #56
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    Pytanie czy samyangiem byłoby dużo gorzej?
    Na pewno przy 1:1 Sigma.

  7. #57
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Pytanie czy samyangiem byłoby dużo gorzej?
    Na pewno przy 1:1 Sigma.
    Luknij sobie na Rawy z tego posta: https://www.canon-board.info/threads...=1#post1415166
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #58
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 087

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    kurna nie ważne jak obiektyw musiałby być ********y, to nie mogę patrzeć na te bazgroły na pięknym ciele
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  9. #59
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    kurna nie ważne jak obiektyw musiałby być ********y, to nie mogę patrzeć na te bazgroły na pięknym ciele
    A ja lubię tattoo , kolorowe nawet bardziej o ile jest ciekawy motyw (de gustibus non est disputandum). Zupełnie mi to nie przeszkadza wizualnie, choć utrudnia życie fotografom w postprodukcji. Nie mogę za to patrzeć na "modne" ostatnio operacje plastyczne u polskich gwiazd.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #60
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 087

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    choć utrudnia życie fotografom w postprodukcji.
    nie zauważyłem żebyś to pousuwał
    ja taką modelkę najpierw wsadziłbym do wanny i porządnie wyszorował zanim zdejmie przed obiektywem ubranie haha

    sorry za offtop, już nie będę, ale jestem szczerze załamany tą dzisiejszą "modą"..
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •