Witam!

Mam pytanie następujące:
W instrukcji 600 EX II RT w procedurze dot. (ręcznego) wprowadzania korekty ekspozycji dla błysku wskazano, iż po wybraniu wartości tej korekty za pomocą pokrętła (np. +1,3) należy wartość tę zatwierdzić poprzez wciśnięcie przycisku "set". Pytanie - czy bez ryzyka uszkodzenia sprzętu - lampy lub korpusu aparatu, do którego jest ona zamocowana - można pominąć zatwierdzenie wybranej wartości korekty poprzez wciśnięcie "set" a od razu niejako dokonać tego zatwierdzenia poprzez wciśnięcie spustu wyzwolenia migawki aparatu w pozycję "do połowy". Identyczne pytanie mam w odniesieniu do lampy 430 EX, gdzie próbnie "wysondowałem", iż po wyborze przyciskiem "-" albo "+" preferowanej wartości korekty błysku można ją zatwierdzić z pominięciem wciśnięcia "set" na lampie, a od razu naciskając spust migawki do połowy. Tylko czy to nie stwarza ryzyka uszkodzenia czegokolwiek??? Nawiasem mówiąc bodajże w instrukcji 550 EX znalazłem wprost wskazanie, że takiego zatwierdzenia można dokonać właśnie m.in przyciskiem spustu migawki wciskanym "do połowy.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Krzysztof