Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: Statyw, głowica - jaki gwint?

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 087

    Domyślnie Odp: Statyw, głowica - jaki gwint?

    dzięki, tak podejrzewałem, że Bilińscy coś tam zmajstrowali
    ale jednak nie tego szukam, zostanę z głowicą fluidową i po tych, które dziś macałem to Manfrotto 500AH w tej cenie i wadze była poza konkurencją
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 413

    Domyślnie Odp: Statyw, głowica - jaki gwint?

    Mam tą głowice w wersji monopodowej czyli bez możliwości obrotu w poziomie. W stosunku do 701HDV jest większa, ma lepszy system blokowania płytki oraz ma mocniejsza sprężynę centrującą głowicę co może być wadą jak i zaletą. Dla mnie jest to wada bo po poluzowaniu pokrętła blokady głowica samoczynnie się poziomuje.

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 087

    Domyślnie Odp: Statyw, głowica - jaki gwint?

    Jest. W porownaniu z kulą niebo a ziemia. Na razie bede ja uzywal z tym małym statywem, z czasem gdy wpadnie coś cięższego kupię lepszy statyw.
    Waga zestawu - 1870g. Z cieszym statywem i baza poziomujacą wyjdzie ok 2.5-2.7kg.

    I wiem juz czemu zamknieta konstrukcja jest lepsza od wysuwanej - balansowanie na kuli tak to nie przeszkadzalo, tutaj juz gra rolę.


    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Ja w ogóle użycie Twojego tele z głowicą kulową widzę jako rzecz abstrakcyjną, więc tego...
    prawda, zajęło mi 1.5 roku by do tego dojść, choć gdybym tylko focił to pewnie zostałbym z kulą. Zmiana była podyktowana wyłącznie względami wideo.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 413

    Domyślnie Odp: Statyw, głowica - jaki gwint?

    Statyw do wideo a statyw fotograficzny to dwa różne światy choć na obydwu obecnie spoczywa aparat.

  5. #25

    Domyślnie Odp: Statyw, głowica - jaki gwint?

    Szukam statywu „do lasu”, lekkiego i mobilnego. Po przeczytaniu m.in. tego wątku przyszedł mi do głowy Befree Live, na Cyfrowych znalazłem coś takiego
    https://www.cyfrowe.pl/statyw-manfro...-czarny-p.html
    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/staty...free-live.html
    Oba wytrzymają Sigmę 100-300 z aparatem, ale nie znając się i nie mając możliwości pomacania proszę o pomoc w wyborze.

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 087

    Domyślnie Odp: Statyw, głowica - jaki gwint?

    Odpuść sobie statywy z kolumną centralną, ma to tylko 1 zaletę (możesz szybko podnieść lub opuścić aparat), a poza tym same wady - jeśli nie możesz jej wymienić na krótką głowicę to możesz zapomnieć o niskiej perspektywie z trawy lub tuż nad powierzchnią wody, waga większa, stabilność mniejsza.

    Dodatkowo upewnij się czy statyw lub głowica ma możliwość poziomowania, bo w terenie statyw nigdy nie jest poziomo. Zanim dostosujesz nogi to minie trochę czasu, za chwilę będziesz chciał zmienić miejsce i znów będziesz kombinował z nogami. Chyba że tylko foty robisz, to wtedy możesz obracać obiektywem w pierścieniu ze stopką do obiektywu. Ale to jest bardziej upierdliwe niż np. porządna głowica kulowa, taka ze 40mm średnicy.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 352

    Domyślnie Odp: Statyw, głowica - jaki gwint?

    Nawet tylko do zdjęć dobrze mieć coś do poziomowania, bo jak nie, to drobny obrót w lewo i tracisz poziom. W prawo też.
    Kolumna centralna jest dobra pod warunkiem, że masz również krótką, 12-15 centymetrów. Czasem można kupić, ja obciąłem kolumnę ze starego, zepsutego statywu, bo akurat pasowała.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 23-11-2023 o 15:59
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 087

    Domyślnie Odp: Statyw, głowica - jaki gwint?

    Właśnie dlatego nie lubię statywów Manfrotto bo oni mają to wszystko przekombinowane. Że niby można mieć tą niską perspektywę, ale musisz wyją tą kolumnę i wsadzić ją głową do dołu i do góry nogami robić foty

    Miałem pisać w temacie, bo 2h temu przyjechał nowy statyw Benro Tortoise 34CLV, czyli z wbudowaną bazą poziomującą. Fajny fajniejszy niż Mach 3. Min wysokość z głowicą 500AH 22cm, max 162cm. Jak dla mnie nawet ta jedna sekcja jest za dużo, nie będę z niej dużo korzystał. Myślę, że się polubimy, choć już widzę, że ta baza poziomująca ona nie ma dużego pola manewru. Jest ok, ale np. chciałbym żebym mógł jeszcze wypoziomować gdy dwie nogi są szerzej rozstawione niż trzecia - no nie da się, minimalnie brakuje. Zobaczymy jak w terenie.

    2500g nie dosięgłem, ale i tak jest blisko jedyną alternatywą był 2x droższy Leofoto Ranger 324, 100g lżejszy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8101.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	5,55 MB
ID:	15573
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8102.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	3,87 MB
ID:	15574
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 352

    Domyślnie Odp: Statyw, głowica - jaki gwint?

    Bo to jest przekombinowane. Ale nie mam Manfroto I nic nie odwracam. Po prostu wkładam krótką kolumnę i już mogę rozłożyć nogi. Zresztą tę krótką mam prawie cały czas.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  10. #30

    Domyślnie Odp: Statyw, głowica - jaki gwint?

    A mieliście pomóc
    Z szybkiego przeglądu wynika, że sama głowica z poziomicą zamyka budżet (ok.1000)
    Statyw o którym piszsz: https://www.cyfrowe.pl/statyw-benro-...deo-kit-p.html
    to już 2,8kg, lepiej niż 4,2 starego 055, ale Befree do 1,8
    Ostatnio edytowane przez ogurek ; 23-11-2023 o 18:20

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •