Strona 22 z 120 PierwszyPierwszy ... 1220212223243272 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 1196

Wątek: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

  1. #211
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Pentaxowi telekonwertera z wbudowanym AF do obiektywów manualnych już raczej nie podbiorą
    ...i całe szczęście ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #212
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Canon często zgłasza nowe patenty. Wiadomo, że większość jest nierealna i oderwana od rzeczywistości. Ciekawe co jest przyczyną Czy jakieś rozwiązania są ukryte między wierszami, wzrasta wartość firmy, konstruktorzy muszą się wykazać nowymi rozwiązaniami, czy po prostu mają zbitę w ostatnich latach, kiedy szeroko cytowane są strony z rumorsami to chyba jednak najlepsza darmowa reklama. Canon opatentował spust migawki w postaci gładzika i... panika na całym świecie: D
    Miłego dnia
    moja www

  3. #213
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Nigdy nie wiem czy to jakiś sondaż rynku czy plota?
    Co jakiś czas pojawia się news o zamknięciu linii M

    https://www.canonrumors.com/it-looks...-m-lineup-cr2/

    Pomysł aby wypuścić body APS-C z bagnetem RF siedzi w jakimś łbie u Canona od dawna i próbuje się przebić.
    No i oczywiście tyle jest wiary w sukces tego durnego pomysłu, że na wszelki wypadek trzeba wyeliminować konkurencję w postaci linii M.


    Może od razu, wzorem Olympusa, wypuścić ogromne profesjonalne body z lichym mikrosensorkiem. No i wtedy będzie powód żeby się całkiem zawinąć z branży.

    PS
    Sensowny komentarz:
    https://www.canonnews.com/canon-is-k...ext-year-again
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 31-12-2020 o 16:44
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #214
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Nigdy nie wiem czy to jakiś sondaż rynku czy plota?
    Co jakiś czas pojawia się news o zamknięciu linii M

    https://www.canonrumors.com/it-looks...-m-lineup-cr2/

    Pomysł aby wypuścić body APS-C z bagnetem RF siedzi w jakimś łbie u Canona od dawna i próbuje się przebić.
    No i oczywiście tyle jest wiary w sukces tego durnego pomysłu, że na wszelki wypadek trzeba wyeliminować konkurencję w postaci linii M.


    Może od razu, wzorem Olympusa, wypuścić ogromne profesjonalne body z lichym mikrosensorkiem. No i wtedy będzie powód żeby się całkiem zawinąć z branży.

    PS
    Sensowny komentarz:
    https://www.canonnews.com/canon-is-k...ext-year-again
    Na szczęście w Canonie od lat siedzą ludzie którzy wyraźnie znają się na rzeczy biorąc pod uwagę wyniki sprzedaży na tym rozchwianym rynku. Także sądzę że te czarne scenariusze się nie sprawdzą.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #215
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Mordowanie korpusów M to by jeszcze był niewielki grzech. Jak ktoś chce małe bezlustro APS-C to pewnie mu wszystko jedno, M czy kiedyś RF. Ale w tym momencie do piachu by poszły wszystkie obiektywy M, których do niczego innego podpiąć się nie da, a to już ciężarem gatunkowym ociera się o zbrodnię.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  6. #216
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Mordowanie korpusów M to by jeszcze był niewielki grzech. Jak ktoś chce małe bezlustro APS-C to pewnie mu wszystko jedno, M czy kiedyś RF. Ale w tym momencie do piachu by poszły wszystkie obiektywy M, których do niczego innego podpiąć się nie da, a to już ciężarem gatunkowym ociera się o zbrodnię.
    Mnie trochę zastanawia czy taka Sigma czy Vitrox wypuszczając nowe szkła M nie miała rozeznania odnośnie przyszłości linii M.
    News o zamknięciu linii M pojawia się regularnie co jakiś czas. Zawsze bez śladu konkretu. To chyba jednak sondaż.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #217
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Mordowanie korpusów M to by jeszcze był niewielki grzech. Jak ktoś chce małe bezlustro APS-C to pewnie mu wszystko jedno, M czy kiedyś RF. Ale w tym momencie do piachu by poszły wszystkie obiektywy M, których do niczego innego podpiąć się nie da, a to już ciężarem gatunkowym ociera się o zbrodnię.
    zrobią przepiękne RF-Sy, a użykownicy zakupią sobie te nowe RF-Sy - i wytworzy sie kolejna ślepa uliczka ewolucji

  8. #218
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Jak ktoś chce małe bezlustro APS-C to pewnie mu wszystko jedno, M czy kiedyś RF.
    To nie do końca tak. Korpusy i szkła APSC RF realnie nie będą tak małe jak M. Nie czarujmy się. Jedno bez drugiego nie ma racji bytu. To musi być kompletny kompaktowy system i tylko wtedy ma sens. Robienie na siłę - bo trzeba mieć w ofercie - doprowadzi do spadku sprzedaży, a tutaj eMki nadal w wielu krajach ją ciągną. I nadal jest z kim konkurować.
    I jeszcze jedno. Nie zapomnijmy że wciąż jest spory rynek na lustra apsc - dla tego targetu RF to żadna alternatywa. Nie sądzę żeby Canon odpuścił ten rynek tylko dlatego, że jest grupa której system eM nie pasuje do rzeczywistości.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #219
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    ... a to już ciężarem gatunkowym ociera się o zbrodnię.
    Spoko, to seryjni mordercy; znają się na tej robocie i można na nich polegać ;-) Już zarżnęli bagnet FD, wymyślili sterczącą dupkę w obiektywach EF-S, na co żaden inny producent nie wpadł, a do której to sterczącej dupki już Chińczycy robią wymienne flansze bagnetów, aby np. C 10-18 STM lub C 18-135 USM można było zapiąć na FF. Mają krew na rękach i co im zrobimy?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  10. #220
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To nie do końca tak. Korpusy i szkła APSC RF realnie nie będą tak małe jak M. Nie czarujmy się. Jedno bez drugiego nie ma racji bytu. To musi być kompletny kompaktowy system i tylko wtedy ma sens. Robienie na siłę - bo trzeba mieć w ofercie - doprowadzi do spadku sprzedaży, a tutaj eMki nadal w wielu krajach ją ciągną. I nadal jest z kim konkurować.
    I jeszcze jedno. Nie zapomnijmy że wciąż jest spory rynek na lustra apsc - dla tego targetu RF to żadna alternatywa. Nie sądzę żeby Canon odpuścił ten rynek tylko dlatego, że jest grupa której system eM nie pasuje do rzeczywistości.
    No więc właśnie kupiłem używanego M5 i nie mogę wyjść z paru zdziwień na raz.
    Po pierwsze, jest to fajna zabawka o bardzo fajnych możliwościach kustomizacji, w której niebotycznie góruje nad moim C 80D.
    Po drugie, czemu to-to ma gorszy AF, niż ta puderniczka M50?!
    Po trzecie, czemu będąc stosunkowo ciężkie, jak na swoje gabaryty, jest to taka sama puderniczka, jak M50?

    Od razu odczułem potrzebę zwiększenia tych gabarytów i masy, aby było bardziej ergonomicznie z teleobiektywami, i uczyniłem własnej roboty gripa. I tu mnie zaczęły wkurzać dwie kwestie:

    Po pierwsze, odstęp od gniazda statywowego do klapki baterii jest zbyt mały, aby się dało przymocować do aparatu długą (a nawet krótką) płytkę Arca wzdłuż osi obiektywu, bez blokowania tej klapki. Taka dłuższa płytka jest konieczna do wyważenia zestawu na głowicy statywu. Niby można sobie ją doczepić do przejściówki na EF, gdy się z takiej optyki korzysta, ale wtedy każda płytka wystająca poza korpus uniemożliwia założenie adaptera. Całe szczęście mam połówkową płytkę Arca ze szczeliną po dłuższym boku, więc mogłem ją zamontować mimośrodowo, ale ona mi nie daje możliwości wyważania zestawu bez adaptera.
    Druga kwestia, to nędzna pojemność baterii, i konieczność ich częstej wymiany, co powoduje konieczność dobrego do niej dostępu, a to rodzi pewne konsekwencje. Rozglądałem się za jakimiś dedykowanymi gripami, i są w zasadzie dostępne dwa: jeden ma płytkę L po lewej stronie, ale nie ma chwytu po prawej, natomiast drugi to jest klatka dla filmowców, która ma element pionowy płytki L po prawej stronie, robiący jednocześnie za chwyt, ale tak poza tym to mi się wcale nie widzi, więc zrobiłem swój własny wynalazek. Druciarstwo, ale działa.

    Morał jest jeden: jeśli Canon chce w linii M wypuścić coś semi-profi na kształt C XXD, to musi to mieć większe wymiary, większą baterię i możliwość podpięcia gripa takiego, jak mają lustrzanki.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Strona 22 z 120 PierwszyPierwszy ... 1220212223243272 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •