Strona 7 z 18 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 174

Wątek: Canon RF 85mm F2 Macro IS

  1. #61
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Cytat Zamieszczone przez jotka Zobacz posta
    a widziałeś jakie rozmycie, sztuczne oczywiście, robi np. iPhone?
    tutaj przykład (za https://fstoppers.com/originals/appl...g-bokeh-291906)
    Ano jest postęp w generowaniu sztucznego bokehu. AI nie radzi sobie do końca z wygenerowanie płytkiej GO np. w obrębie twarzy. Widzi to ktoś kto używa szkła f/1.2 ale takich ubywa.
    Jak smartfony przedawkują z tym efektem to pewnie przestanie być trendy.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #62
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Cytat Zamieszczone przez K_f Zobacz posta
    Chciałbym dokupić 85 w rozsądnej cenie.
    Wcześniej obstawiałem zakup Samyang rf 85mm f1 4.
    Czy Canon RF 85/2 będzie lepszym wyborem?
    wg mnie lepszym wyborem będzie RF 85 2

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    AI nie radzi sobie do końca z wygenerowanie płytkiej GO np. w obrębie twarzy
    to tylko kwestia czasu...

  3. #63
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    p.s @ Robcio. Nie rozumiem co daje profesjonaliście "ciężar" obiektywu. Własnie jest odwrotnie, wielu pro porzuca ciężkie i jasne szkła 1.4 na rzecz małych i troszkę ciemniejszych samyangów czy soniaków, które mimo braku USM są szybsze, bo mają prostszą konstrukcję optyczną i pracuje się nimi o wiele wygodniej. Czasy fotografa ślubnego z dwoma aramatami na szelkach się skończyły.
    Odnoszę wrażenie, że wyjąłeś trochę z kontekstu moją wypowiedź o tym, że pro wybiorą raczej jaśniejsza wersje, a to, że one są większe i cięższe to ich cecha.

  4. #64
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Panowie nie oszukujcie się, 85/2 macro to jest do zastosowań-MAKRO. Użycie go do portretu jest ograniczone do głowy i ew. popiersia. Przy całej sylwetce w kadrze to już musi być min.f1,4 aby odseparować tło.

    Cały problem polega na tym że na pełnej dziurze obiektyw musi zapewnić ostrość tam gdzie trzeba i nie razić swoimi wadami, a to pozostawia na placu boju tylko jednego zawodnika- C EF85/1,4Lis.
    Natomiast w zastosowaniach dalekich od "reporterki" przy mocnym napinaniu się może mu dorównać a nawet wyprzedzić f1.2 ale to tylko w rękach autentycznie doświadczonego fotografa. Lustro czy bezlustro nie ma aż takiego znaczenia.

  5. #65
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Jakieś 2 tygodnie temu stałem przed wyborem pomiędzy Canon 85 F2 a Samyang RF 85 1.4 i wybór padł na Samyang.
    Nie miałem w ręce Canon ale plastyka i bokeh w Samyang wg mnie jest imponująca i nie żałuję zakupu.


    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  6. #66
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Cytat Zamieszczone przez jotka Zobacz posta
    wg mnie lepszym wyborem będzie RF 85 2

    --- Kolejny post ---



    to tylko kwestia czasu...
    Kwestia tego jak bardzo Apple będzie zależało nad dopracowaniem tego wydaje mi się, że kwestia 2-3 lat pracy nad tym i nie będzie żadnych różnic. Trochę przerażające, ale jak najbardziej możliwe.
    5D | R6 | EF 40MM F/2.8 STM | RF 50MM F/1.8 STM | EF 135MM F/2L USM
    X-T30 | XF 18-55 mm f/2.8-4.0 R | XF 35 mm f/1.4 R | XF 56 mm f/1.2 R | XF 50-140 mm f/2.8 R

  7. #67
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Cytat Zamieszczone przez cohontes Zobacz posta
    Kwestia tego jak bardzo Apple będzie zależało nad dopracowaniem tego wydaje mi się, że kwestia 2-3 lat pracy nad tym i nie będzie żadnych różnic. Trochę przerażające, ale jak najbardziej możliwe.
    A ja myślę, że nie. Problemem nie jest rozmycie tylko wyseparowanie tego co ma być ostre. To są skomplikowane selekcję i maski np. przy włosach. Poza tym w prawdziwej fotografii różnie są rozmywane obiekty ze względu na odległość od obiektywu. Rozmycie softwarowe tego nie uwzględnia. Obecnie efekty faktycznie są zaskakujące, ale ciągle czuć tego fake-a. I bardzo długo tak będzie. Choć zgoda, że przeciętny użytkownik może takich niuansów nie wyłapywać lub są dla niego totalnie nieistotne.
    Miłego dnia
    moja www

  8. #68
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Chcę zamienić 85 1.8. Z 6d classic działa super, niestety z R się nie lubi.

    Mam 100L makro i je uwielbiam, ale z Ręką wygląda jak armata.

    Pytanie czy lepiej pozbyć się Lki i wziąć RF 85F2 czy zostawić i brać Samyanga.

    Makro robię rzadko, ale przydaje się do detalu w reportażu.

    Za Canonem mam dodatkowo cashback za zakup body i mniej klamotów do targania. Na minus brak efektu wow na pełnej dziurze a to dla mnie główny sens stałki.
    Za Samyangiem światło, waga i rozmiary no i uszczelnienie

    I bądź tu mądry. Gdyby była to wziąłbym Sigmę.

  9. #69
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Ja bym 100L macro nie sprzedawał, tak też zrobilem choc też mscro wiele nie robię. Chcialem natomiast uzupełnić coś ok tej ogniskowej o większy otwór wiec kupilem samyanga RF 85/1.4 tylko że jak dla mnie to na tych dużych otworach 1.4-1.8 jest zbyt mało ostry. On na 2.8 jest mnirj ostry od 100L na 2.8.Kwestia na czym tobie najbardziej zależy ale 100L macro wcale jak dla mnie nie jest duzy z Rką i konwerterem...
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  10. #70
    Uzależniony Awatar Robert Dy
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Świątniki Górne
    Wiek
    58
    Posty
    556

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Wszystko zależy od priorytetów, jak często wykorzystujesz f/1.4? Ja wymieniłem EF 85 f/1.8 na RF 85 f/2. To super ostre szkło, lekki i nie za wielki. Wyleczyłem się już ze szkieł powyżej 1kg. AF działa wystarczająco szybko, pewnie i cicho. Stabilizacja i macro 1:2 są też fajnym dodatkiem.
    EOS R, EF 16-35 f/4L IS, EF 24-70 f/2.8L II, RF 50 f/1.8 STM, RF 85 f/2.0 IS, EF 100 f/2.8L IS, EF 70-200 f/4L IS, 580EX II, Manfrotto: Befree Carbon, 055XPROB, 488RC2

    flickr, Facebook

Strona 7 z 18 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •