Strona 89 z 149 PierwszyPierwszy ... 3979878889909199139 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 881 do 890 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #881
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Panowie odpowiedź: "zawsze maxuje iso a potem schodzi z czasem. W ogóle pierwszy raz się spotykam z akcja, gdzie w auto iso zostaje na 160 a czas jest wyciagany do 1/10." Jest dla mnie w pełni satysfakcjonująca bowiem świadczy, że nie mam awarii aparatu, tylko pewne ustawienia menu tak dają a wiedząc o tym wiem czego unikać. Wszystko w temacie i obrażanie niepotrzebne.

  2. #882
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 050

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Reset ustawień?

  3. #883
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Reset ustawień?
    Czy reset ustawień, nie wiem, najpierw muszę znaleźć przyczynę – usunąć,
    Reset ustawień to jako ostateczność, bo oznacza, że się poddałem nie wiem o co chodzi.

    Opinie Tombasa i Nozanu ośmieszyły obu panów i wiem już, że ich opinii należy unikać.

  4. #884
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 286

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Panowie odpowiedź: "zawsze maxuje iso a potem schodzi z czasem. W ogóle pierwszy raz się spotykam z akcja, gdzie w auto iso zostaje na 160 a czas jest wyciagany do 1/10." Jest dla mnie w pełni satysfakcjonująca bowiem świadczy, że nie mam awarii aparatu, tylko pewne ustawienia menu tak dają a wiedząc o tym wiem czego unikać. Wszystko w temacie i obrażanie niepotrzebne.
    A przypadkiem nie masz włączonego:
    1/Auto Lighting Optimizer (Automatyczny optymalizator jasności) https://cam.start.canon/pl/C004/manu...ng-1_0070.html
    2/Priorytet jasnych partii obrazu https://cam.start.canon/pl/C004/manu...ng-1_0080.html

    Takie rzeczy potrafią nieźle namieszać w ekspozycji
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #885
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    56
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta

    Opinie Tombasa i Nozanu ośmieszyły obu panów i wiem już, że ich opinii należy unikać.
    jak małym człowieczkiem i nikcznemnym osobnikiem trzeba być, żeby na pomocną dłoń reagować próbą obrażenia i dezawuowania innego użytkownika (piszę próbą, bo ktoś o takim poziomie nie jest w stanie mnie urazić)
    zamin skończę moją ostatnią "rozmowę" z tym Panem, jakos przyszedł mi na myśl cytat ze Stanisława Lema "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
    mimo wszystko, życzę poprawy umiejętności czytania ze zrozumieniem (np instrukcji) poznania sprzetu, oraz dużej uwagi i zaradności przy spadaniu z poziomu własnego ego, na poziom zaprezentowany tutaj.
    EOT
    (niech ktoś temu Panu wytłumaczy, tylko tak żeby zrozumiał co oznacza ten akronim)
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  6. #886
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    A przypadkiem nie masz włączonego:
    1/Auto Lighting Optimizer (Automatyczny optymalizator jasności) https://cam.start.canon/pl/C004/manu...ng-1_0070.html
    2/Priorytet jasnych partii obrazu https://cam.start.canon/pl/C004/manu...ng-1_0080.html

    Takie rzeczy potrafią nieźle namieszać w ekspozycji
    Mam te opcje wyłączone, nie miały wpływu.
    Po sprawdzeniu wszystkich zdjęć, zrobionych w tm dniu, w ustawieniu AV, Auto ISO, Auto Czas
    wniosek mam następujący: aparat radził sobie dobrze kiedy jest jasno, ISo 100, czas jakiś tam, ale dobry.
    w momencie kiedy po prostu wszedłem w cień w parku
    automatyka zadziałała w ten sposób, że ISO zmieniało się w niewielkim stopniu, miałem 100, 160, i . . . .koniec
    ale czasy były moim zdaniem za długie: 1/20 jak więcej słonecznych plam przez liście,
    jak mniej to 1/15, 1/8, i jeszcze dłuższe.
    Czy miałem włączone +3 czy 0 czy - 3 tego już teraz nie jestem w stanie sprawdzić.
    Następnym razem sprawdzę tą samą scenę z ustawieniami +3 i -3 ciekaw jestem jaka będzie różnica.
    Nie mniej w układzie AV - ISo auto - Czas Auto - to jaki ja mam wpływ na zmianę ISO???

  7. #887
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 452

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Mam te opcje wyłączone, nie miały wpływu.
    Po sprawdzeniu wszystkich zdjęć, zrobionych w tm dniu, w ustawieniu AV, Auto ISO, Auto Czas
    wniosek mam następujący: aparat radził sobie dobrze kiedy jest jasno, ISo 100, czas jakiś tam, ale dobry.
    w momencie kiedy po prostu wszedłem w cień w parku
    automatyka zadziałała w ten sposób, że ISO zmieniało się w niewielkim stopniu, miałem 100, 160, i . . . .koniec
    ale czasy były moim zdaniem za długie: 1/20 jak więcej słonecznych plam przez liście,
    jak mniej to 1/15, 1/8, i jeszcze dłuższe.
    Czy miałem włączone +3 czy 0 czy - 3 tego już teraz nie jestem w stanie sprawdzić.
    Następnym razem sprawdzę tą samą scenę z ustawieniami +3 i -3 ciekaw jestem jaka będzie różnica.
    Nie mniej w układzie AV - ISo auto - Czas Auto - to jaki ja mam wpływ na zmianę ISO???
    Jest jeszcze jedna możliwość:
    jeżeli masz ISO przypisane do pierścienia na obiektywie i przypadkowo nim obróciłeś to ISO ze 100 w automacie przeskoczyło na 160 i tak zostało bo do Auto już samo nie wróci. A wtedy czasy dostosowują się do stałej wartości ISO 160.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #888
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Jest jeszcze jedna możliwość:
    jeżeli masz ISO przypisane do pierścienia na obiektywie i przypadkowo nim obróciłeś to ISO ze 100 w automacie przeskoczyło na 160 i tak zostało bo do Auto już samo nie wróci. A wtedy czasy dostosowują się do stałej wartości ISO 160.
    Wiem o tym, że ISO po obróceniem pierścienia na obiektywie nie wróci do auto, ale tak nie było - bo się zmieniało,
    na kolejnych zdjęciach jest różne, nie zostało na 160.

    Problemu nie ma, bo zawsze mogę wrócić do poprzedniego sposobu fotografowania, który zapewniał mi efekt jakiego wymagałem.
    Jest ciekawość a to pierwszy stopień do piekła
    Dojdę do tego co było przyczyną.

  9. #889
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 050

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Jeszcze raz napisze o resecie ustawień, to może być jakiś glitch i orzez to te problemy.

  10. #890
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    AV, ISO auto, Czas auto,
    ta sama scena, trzy ustawienia
    +3 f4 1/640 ISO 3200
    0 f4 1/80 ISO 400
    -3 f4 1/20 ISO 100

Strona 89 z 149 PierwszyPierwszy ... 3979878889909199139 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •