Strona 60 z 149 PierwszyPierwszy ... 1050585960616270110 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 591 do 600 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #591
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    No ja mam i moich 3 ziomków. Jeden z nich porzucił nawet legendarne sony a7III i jest zachwycony. Ja porzuciłem eRkę na rzecz R6, ale nie jestem aż tak bardzo zachwycony ze względu na to, że to bliźniacza konstrukcja.
    Narazie zrobiłem nim jakieś 7 tyś zdjęć. Powód do wstydu? Nie widzę.
    Jacek po 10K były w kwietniu, tylko trzeba było mieć NIP związany z foto/video
    Ostatnio edytowane przez robertskc7 ; 23-05-2021 o 09:52

  2. #592
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Ja jestem jak na razie zachwycony R6. Ergonomia i AF są świetne.

    Jedno mnie tylko wku#$&a... brakuje ostatnio czasu na cokolwiek
    Miłego dnia
    moja www

  3. #593
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    No ja mam i moich 3 ziomków. Jeden z nich porzucił nawet legendarne sony a7III i jest zachwycony. Ja porzuciłem eRkę na rzecz R6, ale nie jestem aż tak bardzo zachwycony ze względu na to, że to bliźniacza konstrukcja.
    Narazie zrobiłem nim jakieś 7 tyś zdjęć. Powód do wstydu? Nie widzę.
    No a jak oceniasz skuteczność AF względem R? I pracę w ciemnej sali na wyższych ISO - chodzi mi o responsywność aparatu, opóźnienie w wizjerze, sprawność AF itd.? Ja bym powiedział, że jest odczuwalnie lepiej
    Miłego dnia
    moja www

  4. #594
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    No a jak oceniasz skuteczność AF względem R? I pracę w ciemnej sali na wyższych ISO - chodzi mi o responsywność aparatu, opóźnienie w wizjerze, sprawność AF itd.? Ja bym powiedział, że jest odczuwalnie lepiej
    Moim zdaniem jest szybciej z Af przez co lepiej niż w R, ale czy aż tak to nie wiem. Śledzi lepiej i ma lepszą responyswność. Mam tylko i wyłącznie szkła EF, kolega z RF 50 1.2 zachwycony mocno. Ja robię głównie na LV więc opóźnień nie widziałem/zwracałem uwagi w R. Dla mnie dwa sloty DR i super ISO to największy atut. Dźwięki migawki fajny
    Gdzie wyłączyć ten pierniczony automatyczny podgląd zdjęcia w R6?

  5. #595
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Ja na ogół jestem upierdliwy i marudny, ale w tym aparacie tylko jedna rzecz mi przeszkadza. Na ekranie mamy różne ikonki ustawień aparatu, przeszkadza mi to, że nie można ich dowolnie na tym ekraniku ustawić - przesunąć lub po prostu z ekraniku usunąć. Ikonka dotykowego wyzwalania migawki jest w dolnym lewym rogu, właśnie tam gdzie zawsze łapię ekran, żeby go zamknąć. Z zasady mam to wyłączone (dotykowe wyzwalanie migawki) ale zamykając ekran kilkanaście razy już bezwiednie włączyłem, mało tego zanim się zamknął zrobiłem zdjęcie. Łapię za ten róg, bo tak jest skonstruowane body, żeby ten ekranik otwierać. Nie mniej, to wina moja, nie aparatu.

  6. #596
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Moim zdaniem jest szybciej z Af przez co lepiej niż w R, ale czy aż tak to nie wiem. Śledzi lepiej i ma lepszą responyswność. Mam tylko i wyłącznie szkła EF, kolega z RF 50 1.2 zachwycony mocno. Ja robię głównie na LV więc opóźnień nie widziałem/zwracałem uwagi w R. Dla mnie dwa sloty DR i super ISO to największy atut. Dźwięki migawki fajny
    Gdzie wyłączyć ten pierniczony automatyczny podgląd zdjęcia w R6?
    szkła Rf, są naprawde dobre, podpinałem ef50mm 1.2 pod 5d4 i lubiłem go bardzo, pod R6 było siwtnie, ale to co pokazuje rf50 1.2 w połaczeniu z R6 to jest poziom o którym nie tak dawno nie mogliśmy nawet marzyć (podobnie po przejsciu z 16-35 f.2.8 II na rf15-35)
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  7. #597
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Ja na ogół jestem upierdliwy i marudny, ale w tym aparacie tylko jedna rzecz mi przeszkadza. Na ekranie mamy różne ikonki ustawień aparatu, przeszkadza mi to, że nie można ich dowolnie na tym ekraniku ustawić - przesunąć lub po prostu z ekraniku usunąć. Ikonka dotykowego wyzwalania migawki jest w dolnym lewym rogu, właśnie tam gdzie zawsze łapię ekran, żeby go zamknąć. Z zasady mam to wyłączone (dotykowe wyzwalanie migawki) ale zamykając ekran kilkanaście razy już bezwiednie włączyłem, mało tego zanim się zamknął zrobiłem zdjęcie. Łapię za ten róg, bo tak jest skonstruowane body, żeby ten ekranik otwierać. Nie mniej, to wina moja, nie aparatu.
    A nie lepiej mieć na stałe obrócony ekran jak w klasycznym aparacie? W życiu by mi nie przyszło do głowy by go obracać i zamykać, po co ?

    Fakt RF 50 1.2 z r6 to zupełnie inny level "czystości" obrazka jednak jest zbyt ciężki i trochę za drogi jak dla mnie. Ja lubię EF 50 1.2 za jego niedoskonałości i pracę pod światło. Do pracy teraz wracam ponownie do tamrona 45 1.8 - czysty i ostry jak skalpel z fajną opcją "makro" czego w canonach brakuje.

  8. #598
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Nie wiem czy o to ci chodziło?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	247.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	78,3 KB
ID:	6274 str 247
    Ja używam ekraniku sporadycznie, głównie kiedy coś zmieniam, na ogół jest zamknięty, częścią obrazową do środka.
    Czyli fotografuję tak, jak było w analogach. Używam go także z żabiej lub ptasiej perspektywy, za stary jestem żeby się tarzać po ziemi.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 23-05-2021 o 10:22

  9. #599
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Dzięki! Szukałem i ślepy jak kura byłem !
    tzn nie do końca mi o to chodziło. Jak przeglądasz zdjęci na LV i przyłożysz oko do wizjera, to widać zrobione zdjęcie, a nie obraz na żywo. Irytuje to, bo trzeba wcisnąć migawkę, by zdjęcie zniknęło. O to mi chodziło.
    Ostatnio edytowane przez robertskc7 ; 23-05-2021 o 10:24

  10. #600
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	247.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	101,7 KB
ID:	6275 W wizjerze Instrukcja str 249

Strona 60 z 149 PierwszyPierwszy ... 1050585960616270110 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •