Strona 130 z 149 PierwszyPierwszy ... 3080120128129130131132140 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 291 do 1 300 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #1291
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Bardzo dziekuje za te rady o ladowarkach, nie pytalbym o to, gdyby nie to, że na wyjazd nie zabralem zadnej i próbuję sie jakoś ratować na ostatni zachód słońca w tej awaryjnej sytuacji widac ze Canon dal ciala
    Dał albo nie, jaki jest sens "mordować" baterię poprzez ładowanie przez 15h+ 2 amperami.

  2. #1292
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    546

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Dlatego na takie wypady zawsze zabieram przynajmniej jedna baterie patony z wyjsciem usb-c, ktora mozna naladowac bez ladowarki
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  3. #1293
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 087

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    ooo a to nowość, nie wiedziałem że jest coś takiego, muszę koniecznie się zaopatrzyć
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  4. #1294
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    mam greencella z 3 wyjściami i jednym szybkim ładowaniem, korzystam z niej zawsze i wszędzie i do wszystkiego
    to jest pierwszy przypadek że czegoś mi nie ładuje..
    Do ładowania przez aparat konieczne jest Power Delivery. Masz to w tej ładowarce?
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #1295
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 494

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Dlatego na takie wypady zawsze zabieram przynajmniej jedna baterie patony z wyjsciem usb-c, ktora mozna naladowac bez ladowarki
    a nie prosciej jest po prostu mieć ładowarkę do aku z wyjsciem usb c/mikro usb oraz własnym minikablem na usb a? Owa pattona takie robi

  6. #1296
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 087

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Do ładowania przez aparat konieczne jest Power Delivery. Masz to w tej ładowarce?
    nie mam bladego pojęcia
    jeśli to jest jakiś kolejny wymysł Canona, i miałbym kupować kolejną ładowarkę i o niej pamiętać zabrać na wyjazdy to niech sobie wsadzą te patenty
    kupię lepiej te aku na USBc gdybym znów kiedyś zapomniał ładowarki
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  7. #1297

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    nie mam bladego pojęcia
    jeśli to jest jakiś kolejny wymysł Canona, i miałbym kupować kolejną ładowarkę i o niej pamiętać zabrać na wyjazdy to niech sobie wsadzą te patenty
    kupię lepiej te aku na USBc gdybym znów kiedyś zapomniał ładowarki
    To żaden wymysł Canona. Na USB są 2 standardy ładowania. "Stary" czasami zwany QC zgodny jeszcze z erą USB-A i 500mA oraz PD (Power Delivery) - nowy standard związany z USB-C (umożliwia nie tylko wybór mocy ładowania - obecnie do 100W, a także napięcia ładowania).

    Wszystkie Canony R (jak i większość urządzeń biorących więcej prądu z USB-C) wymagają PD. Mam kilka ładowarek PD oraz PowerBank PD i wszystkie bez problemu ładują R5.

    Niestety zdarzają się kiepskie ładowarki, które pomimo, że mają gniazdo USB-C nie wspierają PD tylko QC - czyli jest to po prostu stara ładowarka z nowym gniazdkiem.

    p,paw
    Ostatnio edytowane przez pawel.guraj ; 23-04-2023 o 20:26
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  8. #1298
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 494

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    nie mam bladego pojęcia
    jeśli to jest jakiś kolejny wymysł Canona, i miałbym kupować kolejną ładowarkę i o niej pamiętać zabrać na wyjazdy to niech sobie wsadzą te patenty
    kupię lepiej te aku na USBc gdybym znów kiedyś zapomniał ładowarki
    to nie jest wymysł Canona ale patrzać jak sie meczysz z tą firmą to faktycznie trzeba zmienić system

    ps.
    nastepnym razem kup sobie coś lepszego niż rebrandowany chinczyk zwany greencell, który jest słabej jakości Najlepiej coś co przetestowano tutaj https://lygte-info.dk/
    mimo wszystko polecam ładowarkę pattony na 2 aku z 3 rodzajami złącz usb - jest malutka i idealna na wyjazdy... i nie wymaga PD i jest tania
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 23-04-2023 o 20:29

  9. #1299
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    nie mam bladego pojęcia
    jeśli to jest jakiś kolejny wymysł Canona, i miałbym kupować kolejną ładowarkę i o niej pamiętać zabrać na wyjazdy to niech sobie wsadzą te patenty
    kupię lepiej te aku na USBc gdybym znów kiedyś zapomniał ładowarki
    Aż sprawdziłem te ładowanie przez usb chociaż nie używam tego i tak:
    Przez kabel USB zwykły i niebieski z PCta nie działa nawet z czerwonego gniazda USB.
    Przez kabel czerwony z portu czerwonego PCta działa!( ale tylko z czerwonego)
    Z ładowarek smartfonowych działa z tej zwykłej o mocy 33w i czerwonej o mocy 67w
    Ile czasu trzeba - nie wiem nie sprawdziłem ale po podłączeniu ładującym świeci na zielono dioda (ta od zapisu karty) a przy włączonym aparacie poziom naładowania bateri jest wyszarzony czyli z godnie z deklaracją producenta nie ładuje tylko zasila aparat. Czy jakoś tak.

  10. #1300
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 087

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    ale ja mam ładowarki nawet 2, tylko żadnej teraz nie zabrałem i chodzi mi o radzenie sobie w takiej sytuacji

    już patrze na allegro na te Power Delivery ale wygląda, że większość to Chinole nie różniące się bardzo od GC, i większość na 1 port, a ja muszę mieć min. 3. Coś sobie wybiorę.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

Strona 130 z 149 PierwszyPierwszy ... 3080120128129130131132140 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •