Strona 100 z 149 PierwszyPierwszy ... 50909899100101102110 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 991 do 1 000 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #991
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez raziel88ck Zobacz posta
    R6 mam krótko i jeszcze tego samego dnia poddałem go aktualizacji, więc trudno mi stwierdzić czy jest lepiej lub gorzej.

    Widzę, że masz również RP. Jak oceniasz eye af w porównaniu do R6?
    nic co miałem do tej pory(a miałem sporo) nie może sie równać w kwesti af z R6, a tak zupełnie serio, to RP mam jako zapas, i zrobiłem nim może 200-300 zdjęc (głównie podczas przesiegi z zapietym rf50mm f/1.2, i było zadziwiajaco dobrze jesli chodzi o af, na centralnym/punktowym i na oko) teraz po zmianach obiektywów RP leży sobie w torbie, ale pamietam, że kiedys na zewnątrz zapiąłem do RP rf70-200 i miał dośc duże problemy żeby wogóle złapać ostrosc, ale po tym jak troche go poustawiałem w c.fn to znaczaco sie poprawiło
    Ostatnio edytowane przez tombas ; 10-03-2022 o 14:49
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  2. #992
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2022
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    35
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Jeśli chodzi o mnie to myślałem nad tym, aby w R6 mieć z RF35 1.8, a w R z RF85. Zastanawiałem się również nad RP, dlatego zapytałem.

    Z kolei 6D MKII ma u mnie Sigmę 35, a 6D Sigmę 24.

    Myślałem również o sprzedaży 6D MKII oraz Sigmy 35, ale sentyment robi swoje, heh.

  3. #993
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez raziel88ck Zobacz posta
    Jeśli chodzi o mnie to myślałem nad tym, aby w R6 mieć z RF35 1.8, a w R z RF85. Zastanawiałem się również nad RP, dlatego zapytałem.

    Z kolei 6D MKII ma u mnie Sigmę 35, a 6D Sigmę 24.

    Myślałem również o sprzedaży 6D MKII oraz Sigmy 35, ale sentyment robi swoje, heh.
    Bolączką RP ( jako beckupu czy drugiego body ) są niekompatybilne baterie z R i R6

  4. #994
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Bolączką RP ( jako beckupu czy drugiego body ) są niekompatybilne baterie z R i R6
    Pełna zgoda, ale jeden czy dwa aku więcej w torbie która wazy 10kg naprawde nie robi róznicy (ja kupiłem dodatkowy, oryginalny aku do RP a potem widziałem niezłe zamienniki) ale jak w tym watku mówimy o RP, to kazdemu polecam do niego dokupic oryginalny grip/bardziej uchwyt (bo grip to okreslenie w tym wypadku troche na wyrost) z tym 'ustrojstwem" genialnie sie poprawia trzymanie w łapie
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  5. #995
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    Pełna zgoda, ale jeden czy dwa aku więcej w torbie która wazy 10kg naprawde nie robi róznicy (ja kupiłem dodatkowy, oryginalny aku do RP a potem widziałem niezłe zamienniki) ale jak w tym watku mówimy o RP, to kazdemu polecam do niego dokupic oryginalny grip/bardziej uchwyt (bo grip to okreslenie w tym wypadku troche na wyrost) z tym 'ustrojstwem" genialnie sie poprawia trzymanie w łapie
    No oczywiście, że nie robi różnicy. Pytanie tylko jak daleko masz do tej torby
    Ja tylko dążyłem do tematu wyżej, że lepiej zestaw R6 plus R niż RP moim zdaniem.

  6. #996
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Ja tylko dążyłem do tematu wyżej, że lepiej zestaw R6 plus R niż RP moim zdaniem.
    i znowu pełna zgoda, jak mawiał klasyk " to oczywista oczywistość"
    ale... czasem jak kasa nie puszcza, to lepiej kupić tańszy/mniej kompatybilny backup (ale w duzym stopniu zapewniajacy dokonczenie zlecenia na akceptowalnym poziomie) i np. dodatkowe szkiełko lub jak to było w moim wypadku, RP kupiłem "po piniądzach" mając 5DIV żeby zobaczyć z czym to sie je, te bezlustra, i potem to juz poleciało
    Ostatnio edytowane przez tombas ; 10-03-2022 o 19:39
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  7. #997
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    i znowu pełna zgoda, jak mawiał klasyk " to oczywista oczywistość"
    ale... czasem jak kasa nie puszcza, to lepiej kupić tańszy/mniej kompatybilny backup (ale w duzym stopniu zapewniajacy dokonczenie zlecenia na akceptowalnym poziomie) i np. dodatkowe szkiełko lub jak to było w moim wypadku, RP kupiłem "po piniądzach" mając 5DIV żeby zobaczyć z czym to sie je, te bezlustra, i potem to juz poleciało
    Fakt i zgoda były Rp za grosze w pewnym momencie a jednak przyjemnością użytkowania i celnością biją serię 6d

  8. #998
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2022
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    35
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Jak będę miał okazję to wypróbuję R i wtedy podejmę decyzję. Ja wiem, że jest dużo lepszy od 6d Mark II, ale jeśli będzie bardzo odstawał od R6 to przeczekam i zakupię drugie R6.

    Szczególnie, że R nie kosztuje już 5999zł, a przeszło 7200zł.

  9. #999

    Dołączył
    Mar 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Witam, Od niedawna jestem posiadaczem Canona R6 w którym nie mogę się uporać z jedną trochę błachą, ale wkurzającą rzeczą, a mianowicie wielkością wyświetlanego na ekranie punktu AF. Czy można jakoś go zmniejszyć ? Jest po prostu wielki i ciężko mi czasami wyselekcjonować na który element obrazu ma złapać ostrość.
    Ostatnio edytowane przez PiterX ; 14-03-2022 o 23:01

  10. #1000
    Bywalec Awatar bogunow
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Łomża
    Posty
    122

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Wybór stref AF opisany jest na stronie 374 instrukcji obsługi.
    https://cam.start.canon/pl/C004/manual/c004.pdf


    Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka


Strona 100 z 149 PierwszyPierwszy ... 50909899100101102110 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •