Cytat Zamieszczone przez bans Zobacz posta
"Po ponad rocznym użytkowaniu tego aparatu, przymierzyłem się do jego kalibracji, bardziej pod kątem ciekawości i sprawdzenia jak moje szkła w tym teście wypadną." - czyli przez rok nawet nie zauwazyłeś że AF nie trafia - a nagle zrobił się dramat i grecka tragedia? Ludzie, litości.
Pomyśl człeku zanim coś głupiego napiszesz.... Głębia ostrości mówi Ci to coś??? Ona wiele koryguje więc czasami złe ostrzenie może być niewidoczne. Poza tym głównie focę w makro na LIVE, mówi Ci to coś? Jak nie to wiedz że tu się ostrzy ręcz

--- Kolejny post ---

Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
Jak ja bawiłem się w mikrokalibrację to zrobiłem sobie podobny przyrząd ale w dużo większej skali. Na metorwej desce. Przykleiłem wydrukowaną linijkę i zrobiłem ustawioną pod kątem do deski 45 stopni tarczę w którą celowałem. Światło ma naprawdę duże znaczenie no i jak najniższe ISO. Posiadam kilka obiektywów i wszystkie sobie przy pomocy tego ustawiłem kiedyś w 80D a teraz w 6DMKII. Najfajniejsza była zabawa z Sigmą 24-105. Nie dość że mikrokalibracja w aparacie to jeszcze w samym obiektywie przy pomocy USB-Docka. I właśnie proces kalibracji Sigmy mimo, że nie tak prosty jak to co jest w body wyjaśnił cały proces.
O sposobie na wielkość pliku jpg dopiero teraz usłyszałem ale może ma to sens.
Jak zmienno ogniskowy kalibrowałeś?

--- Kolejny post ---

Zapytam jeszcze o tzw test bateryjkowy, często spotykałem to w sieci. Ma to sens? Lub coś podobnego do tego....