Witam wszystkich

Wracam po latach praktycznie 0 aktywności na forum z pewnym dylematem studyjno-fotograficznym.

Pomagam żonie w jej firmie cukierniczej, głównie torty i candy bary na imprezy okolicznościowe/wesela/18 itp, a ja to fotografuję, obrabia, znak wodny i publikacja.

Przez ostanie 2,5 roku jechałem na takim zestawie:

60d + 50 f1,8 (czasami 18-135 IS jak szerokiego potrzebowałem na candy bary)

Główne oświetlenie to 1x softbox 60x90 a w środku żarówka błyskowa 68Ws + żarówka 5500k odpowiednik 400W a doświetlanie 430EX.

Ostatnio popełniłem taką fotkę i stwierdziłem że czas na zmiany. (sklejanie jej z 3 zdjęć, lampa z lewej, potem prawa i od góry = za dużo pracy)
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200326-tort_www-035_edit.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	1,63 MB
ID:	4299.


Chcę kupić zestaw który będzie:

a) mobilny: zdjęcia wykonuję u żony w pracowni, czasami w domu oraz candy bary na salach weselnych w różnych warunkach, więc często składamy i rozkładany

b) daje możliwość powtarzalności ustawień niezależnie od miejsca wykonania (mowa o zdjęciach tortów), tzn. w aparacie zawsze iso 100, f8, 1/160s bez lamp wycinam światło zastane, a po włączeniu lamp wychodzi gotowe zdjęcie. Po to aby żona w razie mojej nieobecności mogła zrobić zdjęcie przed wydaniem tortu klientowi i było ono poprawnie oświetlone. Tzn raz nauczę ją jak ustawić lampy, aparat i potem tylko cyka.

c) cena w miarę ludzka 1000-1200pln wydaje mi się max


Planuję zakupić taki zestaw:

2X YONGNUO 560 III – lekkie małe, bedą do kompletu z 430ex
1x YONGNUO 560-TX II – chyba tylko na sale aby nie latać co chwilę do lamp, mam jeszcze RF-603 to one na studio starczą
2x statyw
2x uchwyt lampy z mocowaniem bowensa - bo liczę się że kiedyś studyjne lampy zapewne i tak kupię a modyfikatory zostaną. Tutaj proszę o poradę jakie kupić. Za czasów jak interesowałem się bardziej były tylko bk3 a teraz widzę pojawiło się sporo tego, godoxy i inne. Miło by było aby w razie czego szło wsadzić 2 YN 560 do środka.
2x softbox obowiązkowo szybki montaż– tutaj zastanawiam się czy kupić kolejne 60x90, czy może jakąś oktę 90-105 czy kwadrat 90x90? Co będzie bardziej uniwersalne?


Zdjęcia jakie planuję tym robić to w 80% przypadków tort szerokość raczej do 40cm i wysokość max 60-70cm.

Pozostałe to candy bary: stoły szerokie na 2-3m (tutaj spodziewam się braku mocy, ale sale zazwyczaj są jasne, białe ściany, sufity i 430ex na full w sufit przy iso 400 dawał radę)


No to by było na tylę. Oceńcie i naprostujcie mnie jak trzeba