Strona 7 z 19 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 181

Wątek: RF 100-500 f/4.5-7.1 L IS USM

  1. #61

    Domyślnie Re: RF 100-500 f/4.5-7.1 L IS USM

    W jednym ze sklepów internetowych ten 70-180 Tamrona już jest. 6.999 zł. Faktycznie taniocha. Oby ten 70-130 był równie przystępny.

  2. #62
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Re: RF 100-500 f/4.5-7.1 L IS USM

    Cytat Zamieszczone przez bzdura1979 Zobacz posta
    W jednym ze sklepów internetowych ten 70-180 Tamrona już jest. 6.999 zł. Faktycznie taniocha. Oby ten 70-130 był równie przystępny.
    "Taniocha" to dopiero nas odpadnie. Średnio wszystkie szkła, które teraz trafią na sprzedaż będą droższe o minimum 20% , czyli właśnie te 1k - 1,5k zł. Tak więc radzę się już liczyć z tym, że do marcowych cen nie wrócimy już nigdy. Dotyczy to również natywnych szkieł Canona, których cena z oparów absurdu podskoczy o oczko wyżej.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #63
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 083

    Domyślnie Odp: RF 100-500 f/4.5-7.1 L IS USM

    A skad takie wyliczenia? Bo wg mnie przez kryzys wlasnie wszystko spadnie.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  4. #64
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: RF 100-500 f/4.5-7.1 L IS USM

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    A skad takie wyliczenia? Bo wg mnie przez kryzys wlasnie wszystko spadnie.
    A skąd takie pytanie? Candar ma zawsze rację. Aksjomat CB. Nie walcz z tym.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  5. #65
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: RF 100-500 f/4.5-7.1 L IS USM

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    A skad takie wyliczenia? Bo wg mnie przez kryzys wlasnie wszystko spadnie.
    Zapytaj sprzedawców, którzy dostali już cenniki z nowych dostaw. Też bym wolał Twoją wersję, ale kalkulacje są inne.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    A skąd takie pytanie? Candar ma zawsze rację. Aksjomat CB. Nie walcz z tym.
    Znowu masz problem z moją osobą ? Jeśli chcesz z przyjemnością będę punktował każdą Twoją bezsensowną wypowiedź na forum. W praktyce wyjdzie, że będą to prawie wszystkie.

    Oratorstwo najwyższych lotów:
    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Weź swój największy obiektyw i walnij się nim w czoło. A później przeczytaj tytuł wątku. Szczególnie 3 pierwsze słowa.
    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    @candar. Masz dożywotni tytuł ****** wszechczasów na CB. Trzymaj dalej spocone ręce pod ręcznikiem na dowolnym sprzęcie, który cię kręci.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 08-04-2020 o 23:28
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #66
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: RF 100-500 f/4.5-7.1 L IS USM

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Znowu masz problem z moją osobą ? Jeśli chcesz z przyjemnością będę punktował każdą Twoją bezsensowną wypowiedź na forum. W praktyce wyjdzie, że będą to prawie wszystkie.
    Pomidor. Punktuj. Dużo przyjemności życzę.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  7. #67
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: RF 100-500 f/4.5-7.1 L IS USM

    ^^^^^
    ^^^^^
    Panowie bardzo proszę zaprzestać tych uprzejmości...


    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    A skad takie wyliczenia? Bo wg mnie przez kryzys wlasnie wszystko spadnie.
    Ciężko przewidywać co będzie ale jak dolar będzie tak "taniał" jak obecnie to samo to już wystarczy ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #68
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: RF 100-500 f/4.5-7.1 L IS USM

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    A skad takie wyliczenia? Bo wg mnie przez kryzys wlasnie wszystko spadnie.
    +1,
    wszystko co leci do góry kiedyś spada - takie są prawa natury jak to u mnie na wsi gadają
    wystarczy że ludzie w kryzysie zaczną oglądać każdą złotówke zanim ją wydadzą i rura geniuszom biznesu zmięknie najpierw tym mniejszym potem tym większym albo odwrotnie zależnie od tego którzy pierwsi stwierdzą że lepiej zarobić coś niż nic - z magazynu pełnego obiektywów nie opłacisz czynszu, podatków i kredytu

    najpierw zrobi się cashback bo to broni ceny (znaczy podnosi cenę o cashback), potem podwójny cahback albo wacom w prezencie (na jedno wychodzi), a potem spadnie cena.

    w przypadku kundli (lubię kundelki mam jednego i nie oddam go gdyby ktoś pytał) to może być polityka - niezorientowani pomyślą że robią dobry interes bo obiektyw jest drogi znaczy dobry
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 09-04-2020 o 00:21

  9. #69
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: RF 100-500 f/4.5-7.1 L IS USM

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    +1,
    wszystko co leci do góry kiedyś spada - takie są prawa natury jak to u mnie na wsi gadają
    wystarczy że ludzie w kryzysie zaczną oglądac każdą złotówke zanim ją wydadzą i rura geniuszom biznesu zmięknie najpierw tym mniejszym potem tym większym albo odwrotnie zależnie od tego którzy pierwsi stwierdzą że lepiej zarobić coś niż nic - z magazynu pełnego obiektywow nie opłacisz czynszu, podatków i kredytu
    Obok mnie było swego czasu kilka sklepów Foto. Ostatni wyzionął ducha rok temu i obecnie sprzedaje tylko via internet. Zjadły go właśnie opłaty, czynsze i brak klientów, którzy przychodzili tylko po to, aby "pomacać" sprzęt. Nie liczyłbym na to, że sklepy foto nagle zaczną oddawać nowy sprzęt po kosztach. Zainteresowanym zakupem sprowadzą sprzęt z magazynu centralnego w Polsce, lub z kraju producenta, ale z pewnością nie będzie u nich fizycznie leżał pół roku na półce i czekał na klienta.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 09-04-2020 o 00:21
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #70
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: RF 100-500 f/4.5-7.1 L IS USM

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    +1,
    wszystko co leci do góry kiedyś spada - takie są prawa natury jak to u mnie na wsi gadają
    wystarczy że ludzie w kryzysie zaczną oglądac każdą złotówke zanim ją wydadzą i rura geniuszom biznesu zmięknie najpierw tym mniejszym potem tym większym albo odwrotnie zależnie od tego którzy pierwsi stwierdzą że lepiej zarobić coś niż nic - z magazynu pełnego obiektywow nie opłacisz czynszu, podatków i kredytu

    najpierw zrobi się cashback bo to broni ceny (znaczy podnosi cenę o cashback), potem podwójny cahback albo wacom w prezencie (na jedno wychodzi), a potem poleci cena.
    W kryzysie dobra na dobrach luksusowych (a takimi stają się aparaty) robi się interes w ten sposób, że obniża się podaż, zwiększa marżę, a cena ląduje w kosmosie, bo mniejsza produkcja to też większe koszty na jednostkę. Ci co chcą mieć dany produkt luksusowy i tak go kupią, a reszta i tak będzie liczyła każdą złotówkę i nie kupi nawet po starej cenie.

    Poza tym obawiam się, że to co nas czeka to stagflacja, ceny więc nie spadną, ani dóbr luksusowych ani pierwszej potrzeby.

Strona 7 z 19 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •