Strona 93 z 189 PierwszyPierwszy ... 43839192939495103143 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 921 do 930 z 1888

Wątek: Canon EOS R5

  1. #921
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Wszystko zależy do czego używamy kamery.

    Od razu mówię że na pewno masz z tym większe doświadczenie. Ja bardzo małe.
    Ale z tego co piszesz to chyba jakieś produkcję telewizyjne robisz, lub relacje live itd. Bo do innych zastosowan wyjście Sdi nie jest w zasadzie potrzebne.

    I tu się zgodzę. Wszystko co związane z telewizja to kamery.

    Ale kręcenie teledyskow, filmów itp aparaty w 100% dają radę.

    Oczywiscie cały czas zakładamy że taki R5 ma dużo większe limity czasowe nagrań.

    Filtry Nd załatwiasz adapterem RF - EF.
    A jak trzeba nagrywać dźwięk to zawsze lepiej osobno dobrym rejestratorem.

    Pokuszę się o takie porównanie z fotografią, które dotyczy mnie osobiście.

    Można sport fotografować zoomami 2.8, bo wygodne i pewne. Efekt jest ok.
    Ale ja wolę sport robić stalkami 1.4. Jest trudniej, mniej wygodnie ale efekt dużo lepszy.

    Zresztą sam fakt wielkiej afery z R5 i czasem nagrywania pokazuje że wiele, bardzo wiele osób myślało o R5 jako o kamerze. I w każdej recenzji, w każdym tekście każdy podkreśla fenomenalne właściwości filmowania oprócz tego nieszczęsnego czasu nagrywania.
    Przepraszam ale nie chce mi się tu pisać elaboratów, być może ja rzeczywiście żyję w innym świecie, bo dla mnie używanie do filmowania aparatu byłoby równie sensowne jak wożenie piasku limuzyną. Nagrywamy czasami po trzy godziny materiału, z montażem na żywo, z kranem, wszystko pod prądem itd.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 26-08-2020 o 15:44
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #922
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Przepraszam ale nie chce mi się tu pisać elaboratów, być może ja rzeczywiście żyję w innym świecie, bo dla mnie używanie do filmowania aparatu byłoby równie sensowne jak wożenie piasku limuzyną. Nagrywamy czasami po trzy godziny materiału, z montażem na żywo, z kranem, wszystko pod prądem itd.
    No i wszystko jasne, do takich rzeczy tylko kamery.

  3. #923
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5


  4. #924
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 223

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Przepraszam ale nie chce mi się tu pisać elaboratów, być może ja rzeczywiście żyję w innym świecie, bo dla mnie używanie do filmowania aparatu byłoby równie sensowne jak wożenie piasku limuzyną. Nagrywamy czasami po trzy godziny materiału, z montażem na żywo, z kranem, wszystko pod prądem itd.
    ok, zgoda.

    Pamiętaj jednak że telefon służył kiedyś tylko do rozmów.
    A to "kiedyś" to ile lat temu ?

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #925
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Przepraszam ale nie chce mi się tu pisać elaboratów, być może ja rzeczywiście żyję w innym świecie, bo dla mnie używanie do filmowania aparatu byłoby równie sensowne jak wożenie piasku limuzyną. Nagrywamy czasami po trzy godziny materiału, z montażem na żywo, z kranem, wszystko pod prądem itd.
    że niby ta limuzyna to kamera ? W sobotę na ślubie gość filmował aparatem Canona ale nie dostrzegłem modelu, pewnie "piątka". Drugi pstrykał Nikonem D750.

  6. #926
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    10 lat temu . . . 6 kwietnia Greg Yaitanes - jeden z reżyserów pupularnego na całym świecie serialu "Dr House" - umieścił na Twitterze wpis, który wywołał burzę w fotograficzno-filmowym światku. Co takiego napisał w wiadomości, która standardowo nie przekracza 160 znaków? Ano, że ostatni odcinek 6. sezonu serialu został w całości nagrany aparatem cyfrowym - a dokładniej Canonem 5D Mark II.
    Wszystko to brzmiało dość niewiarygodnie, ale gdy amerykańska stacja telewizyjna "Fox", dla której powstaje serial, udostępniła zapowiedź finałowego odcinka, stało się jasne, że w cyfrowym świecie nastąpił przełom.
    Od strony technicznej kręcenie finałowego odcinka 6. serii "Dr House'a" nie było skomplikowane. Dwa aparaty podłączono kablami do zewnętrznych monitorów tak, by reżyser mógł na bieżaco kontrolować poszczególne ujęcia. Trzeci aparat obsługiwał operator, który kręcił z ręki i sam decydował o tym, jakie robi ujęcia (ekpia szybko nadala mu pseudonim - "ninjacam"). Podczas montażu wykorzystano ponad 20 procent materiału, który nakręcił "ninjacam". Pozostałe ujęcia były nagrywane albo z ręki albo z prostego statywu - takiego, który każdy śmiertelnik może dostać w sklepie fotograficznym - bez drogich steadicamów, kramów kamerowych (ramion z "latającą" kamerą) ani szyn, po których płynnie porusza się operator kamery. Okazało się, że system stabilizujący obraz w aparacie, a duży zakres czułości były na tyle dobre, że w zupełności wystarczyły. Co więcej - jak mówił Hugh Laurie czyli tytułowy dr House - ten sposób nagrywania odcinka stworzył na planie bardzo intymną i specyficzną atmosferą, zupełnie różną od tej, gdy na planie jest "ciężki sprzęt filmowy" i tysiące luxów oświetlenia.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 27-08-2020 o 09:47

  7. #927
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Myślę, że dzisiaj ekipy, które tworzą produkcje video mają na stanie kilka różnych urządzeń rejestrujących, z których obraz jest potem łączony. Kamery, aparaty, GoPro, czy proste drony typu mavic. Nie ma co tego przeżywać.

    Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
    Miłego dnia
    moja www

  8. #928
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    że niby ta limuzyna to kamera ? W sobotę na ślubie gość filmował aparatem Canona ale nie dostrzegłem modelu, pewnie "piątka". Drugi pstrykał Nikonem D750.
    Nie filmuję ślubów, a ze znanych mi osób które to robią po początkowym zachłyśnięciu filmowaniem dslr wszyscy wrócili do kamer.
    W tej chwili jest taki dostęp do sprzętu, że każdy znajdzie coś dla siebie i czym mu wygodniej pracować - tak jak wyżej napisał kolega .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #929
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie filmuję ślubów, a ze znanych mi osób które to robią po początkowym zachłyśnięciu filmowaniem dslr wszyscy wrócili do kamer.
    W tej chwili jest taki dostęp do sprzętu, że każdy znajdzie coś dla siebie i czym mu wygodniej pracować - tak jak wyżej napisał kolega .
    Stare ludowe porzekadło mówi że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego

  10. #930
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie filmuję ślubów, a ze znanych mi osób które to robią po początkowym zachłyśnięciu filmowaniem dslr wszyscy wrócili do kamer.
    W tej chwili jest taki dostęp do sprzętu, że każdy znajdzie coś dla siebie i czym mu wygodniej pracować - tak jak wyżej napisał kolega .
    tak czy siak na planie Avatarów nowych już robią R5, ale może oni się nie znają

    Wczorajszy pierwszy mecz kosza z R5. Prawie wszystko 105mm F/1.4 ISO 1000 1/1600s



    Widowisko marne, że najlepsze były cheerliderki, nie było co fotografować. Same cegły z dystansu.

    Podtrzymuje co pisałem wcześniej. Śledzenie przy zdjęciach seryjnych jest bardzo trudne przy pokazie slajdów w wizjerze.
    Śledzenie za łatwo "odkleja się" od obiektu i przeskakuje na inny.

    Cały czas pracujący aparat grzeje się i jest nieprzyjemny w dotyku. Mało komfortowe. Zimą na pewno będzie przyjemniej w plenerze
    Tu brakuje prostej funkcji: Wybudzania po przyłożeniu do oka, uśpienie przy odsunięcie od oka.

    Przy zdjęciach sportowych jest jeszcze jedna wada, zagęszczenie pikseli powoduje, że trzeba schodzić z czasami. Robiłem na 1/1600s mimo to niektóre fotki mam lekko poruszone.
    Ostatnio edytowane przez sebcio80 ; 27-08-2020 o 14:31
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

Strona 93 z 189 PierwszyPierwszy ... 43839192939495103143 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •