Strona 92 z 189 PierwszyPierwszy ... 42829091929394102142 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 911 do 920 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #911
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    https://www.eoshd.com/news/this-is-m...ideo-evidence/

    Jesli już było to sorki bo dokladnie nie śledzę watku o R5
    Ogólnie było.

    Już od dawna wiadomo, że to programowe ograniczenia.

    Ciekawe co teraz zrobi Canon. Niby w kolejnym sofcie mają zwiększyć czasy nagrywania ale pewnie nie o tyle ile chcą ludzie. Tak czy inaczej duża wtopa.

    Za dobra kamerę zrobili po prostu. Zbyt wypasioną. Bez ograniczeń faktycznie nie było by sesnu kupować sprzętu z serii Cimena EOS.

  2. #912
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Jak w R (R5) działa tagowanie zdjęć GPS przy użyciu apki na smartfona. Nie chodzi mi o jakiegoś trackera i potem tagowanie zdjęci, tylko rozwiązanie real-time - chyba apka Canon ma taką funkcjonalność.
    Pytam z ciekawości, bo dla mnie to ważna funkcja a w Sony w dalszym ciągu potrafi kuleć (to znaczy nie po każdym włączeniu aparatu następuje ustanowienie linku BT ze smartfonem). Czasami trzeba apkę na smartfonie restartować.

    Okrutnie mnie ten R5 kusi...

    p, paw
    Samrtfony, GPS, Sony.

    Konieczność "budzenia" Imaging Edge Mobile w samrtfonie by był gps w Sony to "wina" smartfonu.
    Mam ten efekt co kilka dni ale gdy korzystam ze "starego" smartfonu Samsunga to się nie zdarza

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #913
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta

    Zakładając , że R5 to wyłącznie aparat fotograficzny z okrojoną opcją filmowania (co nieco się kłóci z reklamą aparatu przez producenta) jest to całkiem dobry aparat przy założeniu, że cena w związku z powyższymi informacjami powinna być o połowę niższa - czyli 10k zł i analogicznie R6 - 6k zł.

    https://www.digitalcameraworld.com/n...thing-in-japan
    Ostatnio edytowane przez sv ; 25-08-2020 o 22:10

  4. #914
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Bez ograniczeń faktycznie nie było by sesnu kupować sprzętu z serii Cimena EOS.
    Nie rozpędzałbym się. Kamer nie kupuje się tylko ze względu na obrazek .
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 25-08-2020 o 22:50
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #915

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Samrtfony, GPS, Sony.

    Konieczność "budzenia" Imaging Edge Mobile w samrtfonie by był gps w Sony to "wina" smartfonu.
    Mam ten efekt co kilka dni ale gdy korzystam ze "starego" smartfonu Samsunga to się nie zdarza

    jp
    Konieczność budzenia apki w iOS to wyłącznie wina programistów Sony, którzy od kilku lat nie potrafią odpowiednio skorzystać z dostępnego w iOS API właśnie do tego służącego.
    Inne apki jakoś sobie z tym zupełnie bez problemu radzą.

    p,paw

    --- Kolejny post ---

    Wcale się nie dziwię.

    Mnie na chwilę przeszło. Wyszło mi, że musiał bym dopłacić do tego interesu jakieś 20k. Nawet jak na fanboja to trochę sporo ;-)

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  6. #916
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie rozpędzałbym się. Kamer nie kupuje się tylko ze względu na obrazek .
    A jakie to jeszcze względy decydują?
    Ergonomie można poprawić odpowiednimi uchwytami.
    AF dużo lepszy w R5 (tak wiem, pro nie używają niby AF, ale nie używają bo jest zawodny. Przy takim jak jest w R5 zaczna)
    Stabilizacja? Profesjonalne kamery jej nie mają.
    Filtry szare załatwiamy adapterem.

    Jak dodadzą clog 2 i 3 do R5 to już będzie wszystko lepsze.

    Ograniczenie to tylko czas nagrywania.

  7. #917
    Bywalec Awatar RHF
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    London / Kłobuck
    Wiek
    48
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Stojąc przed wyborem nowej kamery, przez chwilę pomyślałem o R5. Jednak zdrowy rozsądek wziął górę i wybrałem BMPCC 6k bo to jednak kamera. Jak przyjdzie czas na zmianę aparatu, to najpewniej będzie to R5, który kamerą jednak nie jest i nie będzie.
    5D + BG-E4 / 70D + BG-E14 / 40D + BG-E2N / 24 L TS-E / 24-105 L / 100-400 L / 50 1.8 / 10-18STM / Benro C-269M8 +B1 / YN600EX-RT + YN-E3-RT

  8. #918
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    A jakie to jeszcze względy decydują?
    Ergonomie można poprawić odpowiednimi uchwytami.
    AF dużo lepszy w R5 (tak wiem, pro nie używają niby AF, ale nie używają bo jest zawodny. Przy takim jak jest w R5 zaczna)
    Stabilizacja? Profesjonalne kamery jej nie mają.
    Filtry szare załatwiamy adapterem.

    Jak dodadzą clog 2 i 3 do R5 to już będzie wszystko lepsze.

    Ograniczenie to tylko czas nagrywania.
    AFa rzadko używam (i nie dlatego że jest zawodny, bo w C jest świetny), ergonomia to zupełny fundament i gadanie o "poprawianiu" to przepraszam ale strata czasu, brak XLR, brak filtrów ND, brak możliwości nagrywania dłuższych sekwencji, brak wyjść SDI itd. po prostu brak wszystkiego co jest potrzebne do pracy. Mam bezlustra ale do nagrań i tak używam kamer i planuję kupić kolejne.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #919
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    AFa rzadko używam (i nie dlatego że jest zawodny, bo w C jest świetny), ergonomia to zupełny fundament i gadanie o "poprawianiu" to przepraszam ale strata czasu, brak XLR, brak filtrów ND, brak możliwości nagrywania dłuższych sekwencji, brak wyjść SDI itd. po prostu brak wszystkiego co jest potrzebne do pracy. Mam bezlustra ale do nagrań i tak używam kamer i planuję kupić kolejne.
    Wszystko zależy do czego używamy kamery.

    Od razu mówię że na pewno masz z tym większe doświadczenie. Ja bardzo małe.
    Ale z tego co piszesz to chyba jakieś produkcję telewizyjne robisz, lub relacje live itd. Bo do innych zastosowan wyjście Sdi nie jest w zasadzie potrzebne.

    I tu się zgodzę. Wszystko co związane z telewizja to kamery.

    Ale kręcenie teledyskow, filmów itp aparaty w 100% dają radę.

    Oczywiscie cały czas zakładamy że taki R5 ma dużo większe limity czasowe nagrań.

    Filtry Nd załatwiasz adapterem RF - EF.
    A jak trzeba nagrywać dźwięk to zawsze lepiej osobno dobrym rejestratorem.

    Pokuszę się o takie porównanie z fotografią, które dotyczy mnie osobiście.

    Można sport fotografować zoomami 2.8, bo wygodne i pewne. Efekt jest ok.
    Ale ja wolę sport robić stalkami 1.4. Jest trudniej, mniej wygodnie ale efekt dużo lepszy.

    Zreszta sam fakt wielkiej afery z R5 i czasem nagrywania pokazuje że wiele, bardzo wiele osób myślało o R5 jako o kamerze. I w każdej recenzji, w każdym tekście każdy podkreśla fenomenalne właściwości filmowania oprócz tego nieszczęsnego czasu nagrywania.

  10. #920
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 413

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Jest jeszcze kwestia zasilania. Jedna bateria w kamerze wystarcza na ponad 2h pracy a w aparacie na ile?

Strona 92 z 189 PierwszyPierwszy ... 42829091929394102142 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •