Strona 5 z 189 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 1883

Wątek: Canon EOS R5

  1. #41

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Na pierwszy rzut oka bardzo fajna puszka się szykuje - Canon w końcu poczuł powiew konkurencji - i bardzo dobrze.
    Piać na temat funkcjonalności to jednak będzie można jak pokażą realne specyfikacje, bo w ogłoszeniach wszystko brzmi dobrze a potem okazuje się, że wideo jest ale bez AF-a.

    Tym nie mniej jeżeli Canon dalej pójdzie tą droga, to w końcu znowu będę mógł się bawić w wymianę zabawek

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  2. #42
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Świetne.

  3. #43
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    5D wprowadzono w 2005, trabanta w 2003, w czasie o którym piszesz na ślubach były raczej analogi.
    Dawno nie byłem na ślubie, ale teraz niby to nie jest impreza przewidywalna? W kościele/US wygląda to jakiś inaczej niż wtedy, wesele nie zaczyna się toastem, a o północy nie ma tortu i konkursów? Nie trzeba oblecieć wszystkich gości, a tych najważniejszych po kilka razy? Nie ma tańców? Oczywiście to wszystko można odbębnić albo się przyłożyć. Zrobić bardziej lub mniej oryginalnie. Nie twierdzę, że nie ma pola do popisu i w fotografii ślubnej, ale w porównaniu do innych reportaży chyba jednak łatwiej na tym zarobić.
    Może ujmę to inaczej. Ci którzy opierają swoją narrację fotograficzną na skrupulatnej rejestracji tych wszystkich typowych momentów wg. przedstawionego przez Ciebie schematu niestety nie wyróżniają się z ogromnego dziś tłumu fotografów ślubnych i bardzo szybko odpadają, bo ciężko im wyjść poza kwotę 2500-3000zł/ślub a same ZUSy to koszt ok. 17.000zł rocznie + ciągły upgrade sprzętu (zużytego lub przestarzałego technologicznie) w tym korpusy, obiektywy, lampy, komputer, monitor, soft, auto. Temat na szerszą dyskusję
    Na pewno się zgodzę, że łatwiej na tym zarobić niż na innych reportażach. Powód jest bardzo prosty. Nie ma fotografii prasowej. Takich fotografów się na całym świecie zwalnia, bo likwidują gazety. Nikt nie chce za to płacić. Przykre, ale co robić.

    Wracając do R5 pewnie będzie bardzo dobry do fotografii ślubnej. Zresztą nie tylko Po raz kolejny widać też mistrzostwo Canona w dawkowaniu różnych funkcjonalności. Niby delikatnie, ale jednak tak zmieniono ergonomię, że za cholerę nie będzie się tego łatwo używało z R-ką. Ślubni kupią 2xR5. Chętnie zrobią też wymianę ze względu na 2 sloty, które można było dać od razu w R za 11.000 zł.
    Miłego dnia
    moja www

  4. #44
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Re: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Zabrakło mi w tym wątku tylko jednego

    Aby sven zgodnie z niepisaną już tradycją premiery nowego Canona obwieścił: "Ten aparat rozjechał wszystko co jest na rynku."
    Nie mogę tak napisać, bo to 1dx mk III rozjechał wszystko :-) Po pierwszej zabawie tym sprzętem mogę to tylko potwierdzić, choć z bólem stwierdzam, że będę musiał wymienić komputer. W r5 przeszkadza mi rozdzielczość. Mnie wystarczy 20-24 mpix.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 13-02-2020 o 16:37

  5. #45
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    ...bo w ogłoszeniach wszystko brzmi dobrze a potem okazuje się, że wideo jest ale bez AF-a.
    a w kolejnej wersji z AF-em, ale z 1 slotem

    No i to o czym mówiłem ale miłej zabawy.

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Tym nie mniej jeżeli Canon dalej pójdzie tą droga, to w końcu znowu będę mógł się bawić w wymianę zabawek p,paw
    Miłego dnia
    moja www

  6. #46
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    336

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Typowana cena przez autoryzowany sklep paryski: 3000€.
    Trochę mi się nie chce wierzyć. Ano, zobaczymy.
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 13-02-2020 o 18:09
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  7. #47
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Canon eos r5

    Fajny sprzęt ale za dużo mpx jak dla mnie.
    W takim flagowcu jak DX III dali tylko 20mpx więc w ogóle nie wiem kto to kupi
    Ostatnio edytowane przez aptur ; 13-02-2020 o 18:16

  8. #48
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    wedlug mnie ten aparat winen byc tanszy od mk4
    nie ma przeciez Lustra z calym mechanizmem , nie ma pryzmatu , nie ma modulu af , modulu pomiaru swiatla - prostsza konstrukcja.
    stabilizacja kosztuje ile ? - 500 usd ? nie wiem , chyba nie.

    wydajnosc baterii , rozdzielczosc nie sa jeszcze znane.
    jak na razie niewiele znamy konkretow.
    guzikologia - Ergonomi Colaniego to raczej nie ma.
    wolalbym Kolo PASM - ale jest jak jest , trzeba sie bedzie z tym pogodzic.

    I pytanie niemniej wazne - wolarka rawo-w ? Czym ?

  9. #49
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    wedlug mnie ten aparat winen byc tanszy od mk4
    nie ma przeciez Lustra z calym mechanizmem , nie ma pryzmatu , nie ma modulu af , modulu pomiaru swiatla - prostsza konstrukcja.
    stabilizacja kosztuje ile ? - 500 usd ? nie wiem , chyba nie.
    Jasne, w takim razie A9 powinien kosztować 250$ a A7III powinni dodawać do piwa w Żabce.

  10. #50
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Nie mogę tak napisać, bo to 1dx mk III rozjechał wszystko :-) Po pierwszej zabawie tym sprzętem mogę to tylko potwierdzić, choć z bólem stwierdzam, że będę musiał wymienić komputer. W r5 przeszkadza mi rozdzielczość. Mnie wystarczy 20-24 mpix.
    O! I tu się dokładnie ze sobą zgadzamy! Wielokrotnie pisałem, że dla mnie wystarczy z nawiązką matryca max 24 Mpix. A wszystko większe generuje za duże wydatki na dodatkowe, karty, dyski itp. Tak więc bardziej bym czekał na ten R6 z 20 Mpix niż na obecny R5.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 5 z 189 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •