Strona 23 z 189 PierwszyPierwszy ... 1321222324253373123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    "Leka reka wydaje wartosc 2 mkIV na charter jachtu na pare tygodni , nie wydam na aparat , gdyz rachunek kosztow / zysk ( w sferze emocjonalnej ) jest niekorzystny. "

    Ja woleć aby wasza wstawiać oryginal letter... jak to jest po wasza.... tekst in English, albo do polska wasza nie kodzista... nie brać chinska translator!?

  2. #222
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    znowu czytam "milion pięćset dwa siedemset" i widzę że handlowcy już nakręcają nas cenowo - po co ta gorączka - w maju dowiemy się (wstępnie) czy ten sprzęt nadgonił dystans (tą przepaść jak by powiedzieli niektórzy) dzielący go od konkurencji i wtedy będzieny wiedzieć czy jesteśmy zainteresowani i pogadamy o "piniądzach" no i okaże się czy te "piniądze" wezmą rodzimi czy inni handlowcy jeśli nasi nie sprostają konkurencji - ale może nadal ma cropa na 4K (no bo klatka filmowa jest przecież apsc jak pisali handlowcy przy poprzednich premierach) i szkoda klawiatury na pisanie
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 01-03-2020 o 01:16

  3. #223
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    znowu czytam "milion pięćset dwa siedemset" i widzę że handlowcy już nakręcają nas cenowo - po co ta gorączka - w maju dowiemy się (wstępnie) czy ten sprzęt nadgonił dystans (tą przepaść jak by powiedzieli niektórzy) dzielący go od konkurencji i wtedy będzieny wiedzieć czy jesteśmy zainteresowani i pogadamy o "piniądzach" no i okaże się czy te "piniądze" wezmą rodzimi czy inni handlowcy jeśli nasi nie sprostają konkurencji - ale może nadal ma cropa na 4K (no bo klatka filmowa jest przecież apsc jak pisali handlowcy przy poprzednich premierach) i szkoda klawiatury na pisanie
    Jeżeli to do mnie ten tekst, to zapewniam cię, że jest mi zupełnie obojętne co kupisz, czy kupisz i dlaczego kupisz. Czy odpowiada ci pełna klatka, pół klatki czy mikro 4/3. To użalanie się nad tym jaki to Canon beznadziejny jest ostatnio modne i na czasie. Właściwie wszystkie dostępne obecnie sprzęty dowolnej firmy nie przeszkadzają ani w robieniu zdjęć, ani w robieniu filmów, a pogaduszki na tym forum to głównie bicie piany, ale skoro już jesteśmy na forum Canona, to bijmy pianę chociaż w temacie wątku, bo "********ość" Sony niektórzy zdążyli już opisać na wszystkie sposoby, łącznie ze sposobem gibania ekranu.

    Skoro tak sobie rozważamy specyfikację to napiszę ci co ja sądzę;

    zakładając, że 5r dostanie procesor z 1dx III to myślę, że:

    8k będzie w RAW ale bez AF
    4k 100/120 będzie z cropem (8bit 420)
    4k 25/50 będzie bez cropa (być może 10bit 422)
    To, że będzie slot CFast express to jest oczywiste, bo inaczej powyższego nie dałoby się zapisać.

    Ale to tylko takie moje dywagacje, a z czasem zobaczymy co z tego się sprawdzi i czy się sprawdzi. Tak czy inaczej tego body nie kupię bo będzie dla mnie zbyt drogie, a jak już wspomniałem mam czym fotografować i filmować.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 01-03-2020 o 02:28

  4. #224
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Zapowiada się świetny aparat. Jednak niewiele wiadomo o tym,co finalnie wyjdzie z aparatu poza niepełną specyfikacją. Jeśli to wszystko się potwierdzi to może za 3-4 lata będzie można się na niego przesiąść, ale do tego czasu nasze "stare" aparaty z pewnością zrobią jeszcze dużo fajnych zdjęć.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #225
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Jeżeli to do mnie ten tekst, to zapewniam cię, że jest mi zupełnie obojętne co kupisz, czy kupisz i dlaczego kupisz. Czy odpowiada ci pełna klatka, pół klatki czy mikro 4/3. To użalanie się nad tym jaki to Canon beznadziejny jest ostatnio modne i na czasie. Właściwie wszystkie dostępne obecnie sprzęty dowolnej firmy nie przeszkadzają ani w robieniu zdjęć, ani w robieniu filmów, a pogaduszki na tym forum to głównie bicie piany, ale skoro już jesteśmy na forum Canona, to bijmy pianę chociaż w temacie wątku, bo "********ość" Sony niektórzy zdążyli już opisać na wszystkie sposoby, łącznie ze sposobem gibania ekranu.

    Skoro tak sobie rozważamy specyfikację to napiszę ci co ja sądzę;

    zakładając, że 5r dostanie procesor z 1dx III to myślę, że:

    8k będzie w RAW ale bez AF
    4k 100/120 będzie z cropem (8bit 420)
    4k 25/50 będzie bez cropa (być może 10bit 422)
    To, że będzie slot CFast express to jest oczywiste, bo inaczej powyższego nie dałoby się zapisać.

    Ale to tylko takie moje dywagacje, a z czasem zobaczymy co z tego się sprawdzi i czy się sprawdzi. Tak czy inaczej tego body nie kupię bo będzie dla mnie zbyt drogie, a jak już wspomniałem mam czym fotografować i filmować.
    ja chyba dośc wyraźnie deklaruję w moich postach że przynajmniej na razie nie mam zamiaru opuścić naszej ulubionej firmy - w moim poście słowo "sony" nie pada - co do preferencji rozmiarowych to jestem "wyznawcą" pełnej klatki w moim przypadku aparaty półklatkowe naszej ulubionej firmy nie sprawdzają się tak dobrze jak pełnoklatkowe (może jakies nowe konstrukcje ale nie mam czasu na wiczne testy i poszukiwania) - jestem amatorem robiącym zdjęcia dla przyjemności i z utęsknieniem czekam aż nasza ulubiona firma zdecyduje się pokazać coś na co amator taki jak ja zdecyduje wydać kasę - raczej jestem odbiorcą serii 6 niż serii 5 ale straciłem nadzieję że nasza ulubiona firma w serii 6 zaprezentuje produkt który uznałbym za warty kupienia - zmieniałby istotnie coś w mojej fotografii - stad zainteresowanie serią 5 kasa większa ale produkt (mniej) wykastrowany.

    co do specyfikacji to zakładam że wiesz więcej niż ja i

    4k 25/50 będzie bez cropa (być może 10bit 422)

    ale bez "byc może 422" i nie na rejestratorze zewnętrznym tylko w korpusie jest wystarczającym minimum dla takiego amatora jak ja - czasem filmuję ale pewnie będę więcej
    kastrowanie tego uznam za śmieszne w dzisiejszych czasach i rzeczywistości i za kasę o której piszecie.

  6. #226
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta

    co do specyfikacji to zakładam że wiesz więcej niż ja
    albo mnie z kimś mylisz albo masz mylne wrażenie :-) ktoś kto "wie więcej" nie wypowiada się na forach internetowych. Moja "wiedza" to czysta spekulacja oparta z jednej strony o info Canona i rumorsy, a z drugiej strony wynika z tego co Canon zaoferował w 1dx III (tu wystarczy poczytać : https://media.the-digital-picture.co...hite-Paper.pdf). Nie trzeba być Sherlockiem, żeby zauważyć, że najistotniejsza zmiana jaka się pojawiła to nowy procesor Digic X. Wcześniejsze ograniczenia nie wynikały moim zdaniem z tego, że Canon czegoś nie dał bo księgowi tak chcieli, tylko z tego, że procesor na to nie pozwalał (stąd crop w 4k w lustrzankach i w R) bo był zbyt wolny i generował zbyt dużo ciepła. Drugim ograniczeniem był czas odczytu danych z matrycy i tutaj też jest dramatyczna poprawa. Teraz to się zmieniło (i to drastycznie), dlatego jest jakaś nadzieja :-) To co mi się nie podoba w zapowiadanej specyfikacji R5, to to "nieszczęsne" 8k. Do niczego mi to potrzebne i zdecydowanie wolałbym 6k z cropem i AF niż 8k, którego mój komputer pewnie nawet nie ruszy. Do tego dochodzi ilość danych i koszt kart CFExpress. Z tych powodów (i spodziewanej ceny) widzę, że tego body raczej nie kupię.

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    4k 25/50 będzie bez cropa (być może 10bit 422)

    ale bez "byc może 422" i nie na rejestratorze zewnętrznym tylko w korpusie jest wystarczającym minimum dla takiego amatora jak ja - czasem filmuję ale pewnie będę więcej
    kastrowanie tego uznam za śmieszne w dzisiejszych czasach i rzeczywistości i za kasę o której piszecie.
    Mam nadzieję, że czasy 8bit 420 już minęły i mam nadzieję, że R5 nie będzie wyjątkiem. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę, że to nie jest body dedykowane do filmu i że takim body będzie raczej R6 z matrycą z 1dxIII, choć wtedy znowu pojawią się narzekania, że tylko 20 mpx. Niepokój może budzić jedynie brak nowości u konkurencji i perturbacje z łańcuchem dostaw spowodowane wirusem. Jedno jest pewne: ZAWSZE znajdzie się jakiś powód do narzekania na forach :-) Reasumując: poczekamy, zobaczymy :-)
    Ostatnio edytowane przez sv ; 01-03-2020 o 14:01

  7. #227
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Ja coś czuje, że te fps'y to będą ale w jpeg.

  8. #228
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Ja coś czuje, że te fps'y to będą ale w jpeg.
    Albo bez AF :-)

  9. #229
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Albo bez AF :-)
    Coś będzie na 100%, inaczej to nie byłby Canon. Muszi być miejsce na kolejne marki, do 5'ki włącznie.

  10. #230
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Coś będzie na 100%, inaczej to nie byłby Canon. Muszi być miejsce na kolejne marki, do 5'ki włącznie.
    w świecie lustrzanek po piątce była już tylko jedynka. To że kiedyś jedynka wyjdzie jako bezlusterkowiec, to jest oczywiste, więc nie bardzo jest miejsce na body pomiędzy R5 a R1. No chyba, że pojawi się mityczna trójka :-)

Strona 23 z 189 PierwszyPierwszy ... 1321222324253373123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •