Strona 161 z 189 PierwszyPierwszy ... 61111151159160161162163171 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 601 do 1 610 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #1601
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Jeśli wierzyć w te testy, a są w jakiś sposób miarodajne, to tutaj nie widać aby matryca zastosowana w Z9 była w czymkolwiek lepsza niż ta w R5. Panowie wg mnie Canon tutaj już nie oddaje pola a nawet wygrywa.
    R5 jest na mojej liście zakupowej a cena ostatnio zrobiła się przyjemna. Lepiej skupmy się tu na R5 zamiast rozkmniniac gdzie aktualnie trawa jest bardziej zielona
    e tam testy, przecież wiadomo że nikon produkuje najlepsze matryce do swoich aparatów, a sony najlepsze aparaty jeśli testy pokazują inaczej to testy sa po prostu złe
    EOS 3, 5D, R5

  2. #1602
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    965

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Nie od dziś wiadomo, że Canony a ostatnio i ajfony, kupuje się do robienia zdjęć, podczas gdy Sony i Nikony coby brandzlować się specką.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #1603
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Nie od dziś wiadomo, że Canony a ostatnio i ajfony, kupuje się do robienia zdjęć, podczas gdy Sony i Nikony coby brandzlować się specką.
    tak poważniej - używam tej matrycy od dłuższego czasu i niestety mam podejście klasycznego szumofoba (bo szumofobem jestem) czyli per pixel , moje odczucia są następujące szumy jak na tak przeładowana matrycę wyglądają dobrze - brak szumu chrominancji (czyli kolorowej sraczki) charakterystycznej dla cropowych matryc i niewielki szum luminacji który jednak ma pewne tendencje do układania się we wzorek (szumofob widzi takie rzeczy) ale te tendencje są mocno mniejsze niż w słynnych cropowych matrycach, ja usiłowałem porównać tą matrycę z matrycą 6D (mój poprzedni korpus który pod względem obrazka mi wystarczał) i uważam że nie jest gorzej nawet porównując per piksel (po przeskalowaniu do tej samej rozdzielczości jest lepiej, ale ja szumofob tak nie porównuję ) czyli jest dobrze, szum jest również związany z działaniem autofocusa - zdjęcia w nieostrościach mają większy szum - a ten korpus trafia zawsze , słynne wyciąganie cieni ma większe możliwości niż 6D (co nie jest jakimś wielkim wyczynem na tle konkurencji) i dla mnie jest więcej niż wystarczające.

    jeśli się napaliłeś na zakup to po prostu przetestuj, u mnie na wsi mam sklep z wypożyczalnią, ponieważ często tam kupuję i mnie znają to po prostu zadeklarowałem że jestem na kupnie ale muszę przetestować obiektywy, zrobić rawy na długim czasie ekspozycji i wywołać w domu - dostałem do łapy korpus (z wypożyczalni ale na uśmiech) fociłem dwie lub trzy godziny i w kolejnym dniu po prostu kupiłem. jest to szalenie uniwersalny sprzęt, obiektywy EF działają lepiej niż na lustrzance, eye AF działa super, filmowanie to bajka, spore możliwości customizacji, wężyk poszedł w odstawkę bo aplikacja na smartofonie do sterowania w końcu działa - jestem nadal zachwycony.

    z innych tematów kupiłem kartę angelbirda cfexpress 512GB (widzę że cena jeszcze spadła, już prawie dodają w promocji do kebaba) z pewnym niepokojem bo zawsze używałem sandiska (sandiska cfexpress też kupiłem na dzień dobry) jeśli ktoś potrzebuje dużej karty za stosunkowo niewiekie pieniądze np. do filmowania to u mnie jak na razie to działa i jestem zadowolony - szkoda tylko że aparat nie ma obu slotów w standardzie cfexpress.
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 05-07-2023 o 20:47
    EOS 3, 5D, R5

  4. #1604
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    965

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Znajomy z Wawy, z którym byłem ostatnio na plenerach ma R5 więc sobie już coś probowałem. R5 jest na liście ale trochę na pewno zejdzie, na ten moment Rka mi też styka Lecz uważam że R5 to świetne body, czego więcej trzeba ?
    Czytalem te wstawki i wzdychania do innych systemów i nie bardzo to kumam, tutaj jest wszystko co potrzeba i tylko dlatego sprawdziłem na dxomark jak ta R5 wygląda na tle konkurencji i jest bdb. Jeszcze bardziej się tylko utwierdziłem że R5 będzie kiedyś moje Nikony już kiedyś miałem, przejście na Canona i równolegle na Fuji, w moim przypadku to był najlepszy ruch, dostałem ponownego kopa do fotografii. Ja po prostu uwielbiam system Canona. No co poradzić, jestem chyba fanboyem Canona Fuji też tu miało duży wpływ ale obecnie już Fuji nie potrzebuje, zastąpiłem iphonem do streetu. Fuji to była miłość i nienawiść jednocześnie, coś za coś. Obecnie Tandem canon/iphone pokrywa mi 100 procent potrzeb.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 06-07-2023 o 05:36
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  5. #1605
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    336

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Będziesz zadowolony zmieniając R na R5: matryca, AF, ergonomia.
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  6. #1606
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    R5 jest na mojej liście zakupowej a cena ostatnio zrobiła się przyjemna. Lepiej skupmy się tu na R5 zamiast rozkmniniac gdzie aktualnie trawa jest bardziej zielona
    Ja właśnie zamówiłem korzystając z rabatu od Canona. Do tego RF 14-35 i w przyszłym tygodniu idę w plener

  7. #1607
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Prośba o pilną pomoc - odpowiedź.
    Czy w exifie plików z R5 jest informacja o zastosowanej stabilizacji. W czym odczytać, bo w DPP i Brigde nie znalazłem. Na FS dostałem wprawdzie info, że nie ma tych danych ale chciałbym to potwierdzić, bo aż się wierzyć nie chce, że takiej nie ma takiego parametru. Dostałem też link do programu na 32-bit, ale nie działa na 64.

  8. #1608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Wiarus Zobacz posta
    Prośba o pilną pomoc - odpowiedź.
    Czy w exifie plików z R5 jest informacja o zastosowanej stabilizacji. W czym odczytać, bo w DPP i Brigde nie znalazłem. Na FS dostałem wprawdzie info, że nie ma tych danych ale chciałbym to potwierdzić, bo aż się wierzyć nie chce, że takiej nie ma takiego parametru. Dostałem też link do programu na 32-bit, ale nie działa na 64.
    Nie ma.
    To jeden z takich kamyczków do ogródka Canona. W Exif jest masa idiotycznie niepotrzebnych danych (jak na przykład wszystkie dostępne tryby AF)za to nie ma informacji o tym czy zdjęcie zostało zrobione z włączonym IS...

    To druga po braku możliwości odczytu kompasu z modułu GP-E2, która mnie okrutnie denerwuje.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  9. #1609
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Piękny aparat. Obawiałem się trochę ergonomii bo jakby nie patrzeć to przy 5DMkII jednak trochę mały ale nie jest tak źle. W każdym razie dużo lepiej niż u konkurencji z Nikona czy Sony. Duże znaczenie pewnie ma też przyzwyczajenie. Biorę do ręki i w zasadzie już czuję się jakbym nim fotografował latami. Bardzo dobry wizjer. Przy dobrym świetle w zasadzie niczym nie ustepuje klasycznemu wizjerowi z lustrzanki. Dopiero przy słabszym oświetleniu zaczyna smużyć podczas szybkich ruchów. AF wiadomo inna jakość. Śledzenie twarzy, czy ręczne przyklejanie AF do obiektu robi wrażenie. Człowiek może spokojnie skupić się na kadrze a nie na tym czy odpowiedni czujnik złapał tam gdzie miał złapać. Można również zapomnieć o przekadrowywaniu po złapaniu ostrości centralnym punktem AF. Dobry pomysł z obracanym LCD który można schować i nie narażać go na jakieś zadrapania podczas transportu i przechowywania w plecaku. Osobiście nie miał bym nic przeciwko gdyby był jeszcze większy np 4 cale. Zużycie energii niestety jest bardziej odczuwalne niż w lustrzance. Nie wiem może powinni dawać akumulatorki o znacznie powiększonej pojemności. Nie wiem czy zamykanie migawki w celu ochrony matrycy należy robić czy nie. Ktoś pisał że coś się uszkadza z biegiem czasu, ale czy to norma czy jednostkowe przypadki trudno wyczuć. Z7II o ile pamiętam nie zamykał matrycy w ten sposób i była ona cały czas widoczna. RF 14-35 świetnie się komponuje z tym korpusem. Programowa redukcja winiety i w zasadzei nie wiem że ten obiektyw ma jakieś problemy w tym zakresie. Obraz jak żyleta. Guziki na body mogłyby być ciut większe. Mam szczupłe palce i nie wiem jak ktoś to wciska jeśli ma łapę jak bochen chleba. Niestety pewnie wymiary aparatu wymusiły takie a nie inne rozmiary. Dla pocieszenia Canonowców, Z7 ma identyczny problem. To chyba tyle tak na gorąco.
    Ostatnio edytowane przez Shadow ; 12-07-2023 o 20:23

  10. #1610
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Dziękuję za odpowiedź. Jednak miałem nadzieję, że źle sprawdzam.

Strona 161 z 189 PierwszyPierwszy ... 61111151159160161162163171 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •