Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 51

Wątek: Canon 5D mark II czy Canon EOS RP

  1. #41
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark II czy Canon EOS RP

    mam nadzieje ze juz na zamkniecie tematu

    jeden strzal

    200/2.8 z 3 m , GO = ok 1,5-2 cm 6400 iso 1/250 - bez obrobki , jakies przypadkowe nastawienia w LR

    w takich warunkach bym unikal zdjec z reki bez lampy w ogole , ogolnie ciemnawo , ale nie noc.

    AF siedzi tam gdzie trzeba , z tym obiektywem trafil szybko , choc motyw monotonny.

    co tu wiecej zadac?
    jest b. dobrze , choc pozniejsze konstrukcje sa lepsze pod tym wzgledem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3671-2.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	5,65 MB
ID:	3909

  2. #42
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Canon 5D mark II czy Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    panowie , obawiam sie , ze nie macie rzetelnych podstaw.
    zawod fotografa to najczesciej zawod samouka.
    kto ma dzisiaj skonczone kursy mistrzowskie zeby moc powiedziec o sobie ze jest wyksztalconym fotografem zawodowym.?
    Slowem argument fotografa zawodowego ,ktory wie lepiej , to slaby argument.
    A dwuletnie Studium Fotografii Artystycznej w 1997 roku w GGF (Dział Muzeum Narodowego w Gdańsku) może być ?

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    ps. a gdzie ja zrobilem osobiste wycieczki ?
    Yyyyyyyyyyyyyyyy... ten, tego...
    No tutaj to jakby kulą w płot

    Teraz dla odmiany będziesz hejtował ?

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    ja uwazam , ze troluja ci , ktorzy pisza , ze na 5 mk2 nie mozna zrobnic zdjecia w ruchu.
    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    mam nadzieje ze juz na zamkniecie tematu

    jeden strzal

    200/2.8 z 3 m , GO = ok 1,5-2 cm 6400 iso 1/250 - bez obrobki , jakies przypadkowe nastawienia w LR

    w takich warunkach bym unikal zdjec z reki bez lampy w ogole , ogolnie ciemnawo , ale nie noc.

    AF siedzi tam gdzie trzeba , z tym obiektywem trafil szybko , choc motyw monotonny.

    ROTFL.

    Dość długo używałem 5D II równolegle z 7D i uwierz na słowo potrafię obsłużyć używany przez siebie aparat i AF. O tym, że AF w 5D II jest przestarzały i niecelny pisałem i dałem przykład w realnych warunkach tutaj: https://www.canon-board.info/threads...=1#post1405236

    Twoja fota - wycinek 100% kadru (ISO 6400 f/2.8). Pytanie na co była była ustawiana ostrość...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klamka.JPG
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	288,4 KB
ID:	3910

    Wybacz, ale zdania nie zmienię na podstawie Twoich wykresów i tabelek wykonanych na nieruchomych drzwiach od szafki z klamką z 5D II ustawionym na statywie w mieszkaniu. Faktycznie zaczynasz trollować.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 12-02-2020 o 17:03
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #43
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark II czy Canon EOS RP

    Boze candar , nie mialem pojecia , ze tak potrafisz pieprzyc.
    Mialem Cie za czlowieka pragmatycznego.

    jaki statyw?- zdjecie z reki . Monotonna szafa trudniejsza dla AF od twarzy - dlatego wybralem.
    prosze bardzo zdjecia twarzy , sorry - pyska.
    z reki - zero statywu.

    pierwszy strzal:
    200 /2,8 z REKI iso 6400 1/30 sek.
    za poruszenie af nie odpowiada - wyostrzyl na oko w pierwszym podejsciu .
    wiecej czasu zajelo uspokojenie aparatu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3676.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	5,01 MB
ID:	3913

    przypomnialem sobie, ze mam obiektyw okoloportretowy z IS

    drugi strzal , bez kombinacji ,po kolei , roznica czasu tylko na zmiane obiektywu .

    90 mm/2,8 IS z REKI 6400 1/45 sek

    Wyraznego poruszenia nie ma ( chociaz z pewnoscia jakies jest) , wyostrzyl natychmiast i prawidlowo , nastawa byla szybsza niz w 200mm

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3677.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	5,25 MB
ID:	3914

    i jak tu nie byc zadowolonym z takiego AF ?

    oswietlenie to slabe kinkiety na scianie - lacznie ok 12 vat.

    na te dwa ujecia obydwa sa trafione , warunki zdjeciowe w jakich bym zdjec dla kogos nie robil.

    zero dodatkowej obrobki poza kliknieciem WB na lapy - przez szacunek dla pieskow.



    ps.

    studium artystyczne to nie szkola zawodowa.

    --- Kolejny post ---

    i ostrzenie na sensor boczny , ktory w tych warunkach daje lepszy wynik od krzyzowego .

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3682.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	5,17 MB
ID:	3915

  4. #44
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Canon 5D mark II czy Canon EOS RP

    No i ???

    Pokażę Tobie inne moje stare zdjęcie wykonane podczas D-Day Hel (desant na Helu - inscenizacja) wykonane 5D II + EF 24-105 f/4 L USM i dalej zdania nie zmienię, że AF w 5D II jest przestarzały i nieprzewidywalny (o czym pisałem kilkakrotnie powyżej) z uwagi na za małą ramkę i przy zbliżeniach ze szkłami o f/1.2 będziesz miał 80% nietrafionych zdjęć (o tym tez pisałem). O tym, że dobiegaczka się nie wyrabia na zakrętach i aparat ma za mało FPS też pisałem wyżej i podałem przykład na zdjęciu z sową.

    BTW - jeszcze długo tak będziesz przynudzać wciskając ciemnotę czytającym, że 5D II ma taki wspaniały AF ?

    Dla ochłonięcia: 5D II + EF 24-105 f/4

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3199929.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	1,40 MB
ID:	3916
    Ostatnio edytowane przez candar ; 12-02-2020 o 23:09
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #45
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark II czy Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Boze candar , nie mialem pojecia , ze tak potrafisz pieprzyc.
    Jeszcze jeden taki tekst wobec użytkownika forum i będzie urlop.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #46
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Re: Canon 5D mark II czy Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    No i ???

    Pokażę Tobie inne moje stare zdjęcie wykonane podczas D-Day Hel (desant na Helu - inscenizacja) wykonane 5D II + EF 24-105 f/4 L USM i dalej zdania nie zmienię, że AF w 5D II jest przestarzały i nieprzewidywalny (o czym pisałem kilkakrotnie powyżej) z uwagi na za małą ramkę i przy zbliżeniach ze szkłami o f/1.2 będziesz miał 80% nietrafionych zdjęć (o tym tez pisałem). O tym, że dobiegaczka się nie wyrabia na zakrętach i aparat ma za mało FPS też pisałem wyżej i podałem przykład na zdjęciu z sową.

    BTW - jeszcze długo tak będziesz przynudzać wciskając ciemnotę czytającym, że 5D II ma taki wspaniały AF ?

    Dla ochłonięcia: 5D II + EF 24-105 f/4
    no i argumntujesz nielogicznie , wylacznie dla przekory.
    twierdzisz ze pracuje zle , a ilustrujesz to zdjeciami ostrymi.
    Kiedy ja pisze, ze pracuje dobrze ilustrujac to zdjeciami ostrymi - uwazasz ze to niemozliwe.

    gdzie tu logika argumentacji ?

    nikt nie napisal ze af mkii jest nowoczesny. nie jest - ma 12 lat.

    ma znacznie mniej automatyzacji.
    ma wyzszy prog czulosci od wspolczesnych ( wystarczajaco niski ).

    Nikt tutaj nie posadza tego AF o to, ze jest nowoczesny .

    sama sprawnosc ostrzenia potrafi byc na b. wysokim poziomie - wskazuje na to pomiar.

    nie ma mozliwosci aby slaby AF dawal tak wysoka sprawnosc. Pod tym wzgledem Jest na poziome wspolczesnych.

    obiektyw 1,2 ?

    85/1,2 nalezy do bodaj najwolnieszych obiektywow canona usm.
    zwyczajnie ten objektyw dlugo ostrzy . zanim nastawil ostrosc, motyw ruchomy zmienial polozenie.

    Nie ma gwarancji , zaden aparat dslr w detekcji fazy jej nie daje , iz wyostrzy zawsze idealnie. z 85 1.2 bedzie sie tez w okreslonych systuacjach mylil takze w mkIV.

    DP polega na przewidywaniu gdzie znajduje sie miejsce ostrosci w oparciu o pomiaro odleglosci w stanie nieostrym.

    LV i detekcja kontrastu lub dualpixel pracuja inaczej , tutaj polozenie maksimum ostrosci jest poszukiwane.


    nie ma w tym nic niezwyklego , ze chcac miec pewnosc iz na 1,2 ostrosc bedzie prawidlowa, przechodzi sie na LV. Tak robi sie tez we wspolczesnych.


    Z Twoich wypowiedzi wyciagam jeden wniosek - nie opanowales tego AF .
    Nigdy mnie ten af nie wprowadzil w blad , nigdy nie zawiodl , ale jest oczywistym, iz istnieje ograniczenie szybkosci ruchu motywu - zawsze .

    co do szerokosci pokrycia klatki - jest identyczna jak we wszystkichh aparatach aps . Wynika to z faktu, ze szerszy rozstaw sensorow prowadzi do asymetrii , paralaxa jest coraz wieksza , pomiar af ( roznicy faz) jest obarczony coraz wiekszym bledem. Zawsze najlepiej pracuja sensory polozone blisko osi optycznej - im dalej - tym trudniej. Dopiero detekcja kontrastu , czy dualpixel rozwiazuja radykalnie ten Problem. Rozstaw w nastepcy mkIII byl tylko minimalnie szerszy ( nie pamietam teraz dokladnie moze nawet Taki sam ) - bez znaczenia. Mial wiecej punktow pomiarowych , byl bardziej zautomatyzowany , ale pole krycie - praktycznie takie samo , jesli nie identycznie takie samo .
    Tak naprawde dopiero ML daje mozliwosc wykorzystania do pomiaru calego pola kadru .

    mam nadzieje , ze juz wiesz o co chodzi i zycze przyjemnego dnia.

  7. #47
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Re: Canon 5D mark II czy Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    no i argumntujesz nielogicznie , wylacznie dla przekory.
    twierdzisz ze pracuje zle , a ilustrujesz to zdjeciami ostrymi.
    Kiedy ja pisze, ze pracuje dobrze ilustrujac to zdjeciami ostrymi - uwazasz ze to niemozliwe.

    gdzie tu logika argumentacji ?
    Oczywiście fakt, że wstawiłem wcześniej nieostre zdjęcie sowy całkiem Ci umknął. Nie chcesz zrozumieć, że przy zdjęciach ruchomych obiektów AF i dobiegaczka łącznie z FPS powodują, że przy braku światła nie da się zrobić ostrych zdjęć w 5D II.

    A ostre zdjęcie z D-D Hel wykonane w sloneczny dzień podczas idealnej pogody i dynamicznej akcji na polu bitwy dałem celowo ponieważ nieco niżej piszesz, że nie potrafię obsłużyć AF w 5D II.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    nikt nie napisal ze af mkii jest nowoczesny. nie jest - ma 12 lat.

    ma znacznie mniej automatyzacji.
    ma wyzszy prog czulosci od wspolczesnych ( wystarczajaco niski ).

    Nikt tutaj nie posadza tego AF o to, ze jest nowoczesny .
    ?

    Przecież cały czas piszesz, że AF w 5D II jest taki doskonały!

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    sama sprawnosc ostrzenia potrafi byc na b. wysokim poziomie - wskazuje na to pomiar.

    nie ma mozliwosci aby slaby AF dawal tak wysoka sprawnosc. Pod tym wzgledem Jest na poziome wspolczesnych.

    obiektyw 1,2 ?

    85/1,2 nalezy do bodaj najwolnieszych obiektywow canona usm.
    zwyczajnie ten objektyw dlugo ostrzy . zanim nastawil ostrosc, motyw ruchomy zmienial polozenie.
    O matulu...
    Wiesz co to jest papierowa GO i co oznacza łapanie przez za dużą ramkę punktu AF w innym miejscu niż wybrane ????

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Nie ma gwarancji , zaden aparat dslr w detekcji fazy jej nie daje , iz wyostrzy zawsze idealnie. z 85 1.2 bedzie sie tez w okreslonych systuacjach mylil takze w mkIV.

    DP polega na przewidywaniu gdzie znajduje sie miejsce ostrosci w oparciu o pomiaro odleglosci w stanie nieostrym.

    LV i detekcja kontrastu lub dualpixel pracuja inaczej , tutaj polozenie maksimum ostrosci jest poszukiwane.


    nie ma w tym nic niezwyklego , ze chcac miec pewnosc iz na 1,2 ostrosc bedzie prawidlowa, przechodzi sie na LV. Tak robi sie tez we wspolczesnych.
    No tak. Szybkość LV w 5D II faktycznie rozwala system.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Z Twoich wypowiedzi wyciagam jeden wniosek - nie opanowales tego AF .
    Nigdy mnie ten af nie wprowadzil w blad , nigdy nie zawiodl , ale jest oczywistym, iz istnieje ograniczenie szybkosci ruchu motywu - zawsze .
    No jasne. Jesteś zapewne jedyną osobą w tym wątku, która jako jedyna opanowała AF w 5D II.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    co do szerokosci pokrycia klatki - jest identyczna jak we wszystkichh aparatach aps . Wynika to z faktu, ze szerszy rozstaw sensorow prowadzi do asymetrii , paralaxa jest coraz wieksza , pomiar af ( roznicy faz) jest obarczony coraz wiekszym bledem. Zawsze najlepiej pracuja sensory polozone blisko osi optycznej - im dalej - tym trudniej. Dopiero detekcja kontrastu , czy dualpixel rozwiazuja radykalnie ten Problem. Rozstaw w nastepcy mkIII byl tylko minimalnie szerszy ( nie pamietam teraz dokladnie moze nawet Taki sam ) - bez znaczenia. Mial wiecej punktow pomiarowych , byl bardziej zautomatyzowany , ale pole krycie - praktycznie takie samo , jesli nie identycznie takie samo .
    Tak naprawde dopiero ML daje mozliwosc wykorzystania do pomiaru calego pola kadru .
    ???

    Przecież Twoim zdaniem AF w 5D II jest taki doskonały!

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    mam nadzieje , ze juz wiesz o co chodzi i zycze przyjemnego dnia.
    A potrafisz czytać że zrozumieniem opinie moje i innych osób w tym wątku, które 5D II wykonały ponad 250.000 zdjęć (tyle ja zrobiłem) w różnych warunkach i w różnym oświetleniu oraz przy braku światła?

    I możesz przy okazji nie obrażać przy okazji innych użytkowników 5D II wypowiadających się w dyskusji, twierdząc, że przez cały czas użytkowania nigdy nie opanowali ustawień AF w 5D II ?

    Twoje testy zostawiam pod osąd innych czytających ten wątek.

    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez candar ; 13-02-2020 o 11:04
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #48
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Re: Canon 5D mark II czy Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta

    No jasne. Jesteś zapewne jedyną osobą w tym wątku, która jako jedyna opanowała AF w 5D II.



    ???

    Przecież Twoim zdaniem AF w 5D II jest taki doskonały!

    nie . jestem jedyna osoba w tym watku , ktora w sposob rzeczowy uzasadnila swoje stanowisko.
    oprocz mnie bylo pare osob , ktore wyrazily opinie pozytywna.


    moim zdaniem nie jest doskonaly i tego nie napisalem.

    napisalem ze jest znakomity , napisalem rowniez , ze wspolczesne sa lepsze.

    Ale napisalem ze nie jest fatalny , jak to niektorzy sadza i jaka opinie mozna spotkac czasem w sieci.

    jest dobrze dzialajacym AF o mniej rozwinietej automatyce niz pozniejsze.
    pewnych wyborow dokonuje fotograf a nie automat jak w nowszych konstrukcjach.
    Wymaga starannej kalibracji i to co jakies 50k , pozniej 20 k wyzwolen

    Same sensory pracuja rownie skutecznie jak pozniejsze, tutaj niewiele sie zmienilo.

    To nie jest System , ktory podejmuje decyzje za fotografa. Niektorzy tego oczekuja.

  9. #49
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Canon 5D mark II czy Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    nie . jestem jedyna osoba w tym watku , ktora w sposob rzeczowy uzasadnila swoje stanowisko.
    Znaczy uzasadniając swoje racje tabelkami i wykresami wykonanymi w sterylnych warunkach Twoja opinia ma być więcej warta od opinii innych osób, którzy pracowali tym aparatem zarobkowo w każdych możliwych warunkach ?

    No tak, podobnie jak opinie osób, które posiłkują się testami i tabelkami aparatów w sieci faktycznie Twoja opinia w tym wątku jest dużo bardziej wiarygodna.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #50
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark II czy Canon EOS RP

    Sa rzeczy o ktorych nie wiesz i nie chce mi sie opisywac, ten aparat to juz historia , problemy af powoli przechodza w niepamiec.

    moze tylko krotko

    prace af cechuja 2 rodzje bledow :
    systematyczny i przypadkowy.

    tak sie sklada, ze pomiedzy nimi istnieje zwiazek , tzn jesli blad systematyczy jest wiekszy, to rosnie i blad przypadkowy.

    mowiac inaczej im gorzej skalibrowany uklad AF tym wiekszy rozrzut.

    Jesli akurat w tamtej generacji ( ktora nie miala kompensaty na barwe swiatla w ukladzie AF , dopiero wprowadzono w mkiii) , nie miales idealnie skalibrowanego AF , to rozrzut byl duzy , aparat raz trafial , raz nie. bylo trudno sie zorientowac czy to BF czy FF , bo moglo byc raz tak raz inaczej. To widac b. ladnie na wykresach , ktorych nie ma sensu pokazywac. Im dokladniejsza kalibracja tym ochylenie standardowe w serii ostrzen coraz mniejsze. Dla dobrze skalibrowanego ukladu odchylenie standardowe wyraznie osiaga gwaltowny pik na dol w kierunku Minimum - doslownie litera V. I jesli tego dobrze nie skalibrusjesz , to sa klopoty z trafnoscia.

    Parokrotnie rozstawalem sie z mkII i zawsze wrocilem , gdyz nie znalazlem nic zdecydowanie przekonywujacego a mialem juz szeroka optyke. mkiii mial tylko leposzy AF , z ktorego i tak bylem zadowolny , mkIV nie bralem pod uwage ze wzgledow ideowych , czyli zaglosowalem przeciwko polityce cenowej canona nie kupujac aparatu.

    1. AF dziala u mnie prawidlowo , automatyki wyboru pol nie potrzebuje.
    2. DR jest niski , ale nie ma do tej pory takiej matrycy , ktorej DR by mnie zadowolil. W duzej czesci panoram 360 zawsze DR kazdej matrycy bedzie przekroczony. Tzn czy z sony czy z canona i tak potrzebuje AEB. Czesto nizszy DR jest korzystny - dla scen o niskim kontrascie w zdjeciach pojedynczych.

    pozbylem sie paru canonow ze wzgledu na slaby AF , ale nie akurat ten model.

    Sensory liniowe boczne Maja zalete .

    jesli w sensorze krzyzowym linia przebiega prostopadle do jednego z czujnikow , to przebiega tym samym rownolegle do drugiego.
    Mamy sygnal z jednego sensora , szumy z obydwu.
    W takim przypadku w sensorze liniowym mamy ten sam sygnal i szumy tylko z jednego sensora.
    odstep sygnal/szum jest wiekszy , sensor liniowy zadziala lepiej.


    oczywiscie jesli linia przebiega rownolegle to sensor liniowy nie wyostrzy wcale , sensor krzyzowy wyostrzy.

    wiedzac o tej sprawei mozna tak korzystac z bocznych iz ostrza wspaniale.


    rozklad wyniku ostrzenia ma Charakter statystycznych . w okreslonych sytuacjach wynik usredniony z wielu sensorow przy aktywacji calego pola , daje najmniejszy blad ostrzenia , tym bardziej ze do pomiaru jest brany wynik z sensorow dajacych najlepszy sygnal- niekoniecznie wszystkich.
    to wszystko prowadzi do calkiem fajnej pracy. Ograniczeniem szybkosci bylo najczesciej ograniczenie napedu obiektywu.
    Starsze obiektywy byly wolne , choc mogly byc dokladne , nowsze jak np przeznaczony 24-105 L , ostrzyl szybko i sprawnie.
    85 1,2 L jest w ogole obiektywem zbyt wolnym do scen dynamicznych - z kazda puszka.

    Jesli chcesz miec w 1 strzale niemal 100 % pewnosci ostrosci , to detekcja fazy tego nie gwarantuje , gdyz to jest zawsze przewidywanie polozenia nastawy - blad zawsze moze sie trafic. trzeba przejsc na LV.

    w gruncie rzeczy to spor o prawde historyczna ;-)

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •