Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Canon EF 16-35mm f/4 L IS - jakie wrażenia z używania ?

Mieszany widok

  1. #1

    Domyślnie Canon EF 16-35mm f/4 L IS - jakie wrażenia z używania ?

    Witam serdecznie,
    proszę o opinię kolegów i koleżanki praktyków odnośnie Canon EF 16-35mm f/4 L IS.
    Głównym zastosowaniem (99%) obiektywu w moim przypadku byłaby fotografia krajobrazu podczas wędrówek w górach.
    Obecnie targam EOSa 1Ds Mark III i obiektywy 14mm f/2.8 Samyanga, EF 24mm F/3.5 TS-E (1 wersja), EF 35mm f/1.4 L (1 wersja) i czasem coś dłuższego. I powiem szczerze, że momentami pasja fotograficzna staje się nieco uciążliwa. W obawie żeby pasja fotografowania w górach nie skończyła w przydrożnym rowie, zaspie lub podobnym miejscu naszła mnie myśl aby zastąpić te trzy wymienione tytułowym obiektywem – 1Ds + 16-35 f/4 wydaje mi się ciężarem do zaakceptowania (obecnie nie ma widoków finansowych na lżejszą pełną klatkę więc muszę lubić co mam).
    Recenzje czytałem – zachwalają ten obiektyw. Za ciemny też nie będzie do widoczków w górach bo w zasadzie 95% zdjęć mam na przysłonach f/8 – f/11. O winietowaniu tego obiektywu też doczytałem.
    Ale nie znalazłem tak naprawdę opinii użytkowników tego szkła.
    Stąd moja wielka prośba o podzielenie się praktycznymi wrażeniami z jego użytkowania – czy faktycznie jest tak dobry i ostry jak piszą w recenzjach.
    Z góry dziękuję za podzielenie się wrażeniami.
    Amatorsko: cyfrowo i analogowo

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Canon EF 16-35mm f/4 L IS - jakie wrażenia z używania ?

    wpisz w yt nazwę tego szkła i wyskoczą dziesiątki filmów z opiniami...
    ebe ebe

  3. #3
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Canon EF 16-35mm f/4 L IS - jakie wrażenia z używania ?

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    wpisz w yt nazwę tego szkła i wyskoczą dziesiątki filmów z opiniami...
    Te opinie jutubowe niby są, ale trochę tak jakby ich nie było. Zazwyczaj są to opinie "testowe" gdzie osoba opiniująca dostaje dane szkło na kilka dni od dystrybutora/sklepu. Nie jest to jakoś mocno wiarygodne, zwłaszcza że wszystko co dostaja opiniuja jako zarąbiste

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: Canon EF 16-35mm f/4 L IS - jakie wrażenia z używania ?

    Cytat Zamieszczone przez Nelro Zobacz posta
    czy faktycznie jest tak dobry i ostry jak piszą w recenzjach.
    Z góry dziękuję za podzielenie się wrażeniami.
    Jest tak dobry i ostry jak piszą.
    Na matrycy 30Mp idealna ostrość od f/4. Obrazek jest kontrastowy, mikrokontrast bardzo dobry. Praca pod światło bardzo dobra.
    Jakość wykonania super. No i co dziwne u Canona atrakcyjna cena. Trzeba mieć to szkło jak ktoś się nie upiera przy lepszym świetle.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #5
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Canon EF 16-35mm f/4 L IS - jakie wrażenia z używania ?

    Świetne szkło, z małym ale. Nie wiem, czy to przypadłość mojego egzemplarza, ale o ile jest naprawdę bardzo ostry przy 16mm, to przy 35mm jest lekkie mydło. Myślałem o wysłaniu do serwisu, ale odstrasza mnie obawa, że pogorszy się na 16mm.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Canon EF 16-35mm f/4 L IS - jakie wrażenia z używania ?

    Mam oba obiektywy, tytułowy oraz 16-35/2.8L iii. 16-35/2.8Liii jest ostrzejszy na f2.8 od 16-35/4L na f4. Winieta na jaśniejszej wersji to natomiast kpina z użytkowników. Oba szkła dają bardzo kontrastowy, ostry obrazek i ogólnie to bardzo dobre obiektywy. Uważam, że Twoja decyzja powinna być podyktowana tylko tym ile kasy chcesz wydać. W obu wypadkach będziesz zadowolony.
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie Odp: Canon EF 16-35mm f/4 L IS - jakie wrażenia z używania ?

    Obiektyw bardzo dobry, ale f4 może czasem okazać się za mało. Nie zauważyłem jakiś szczególnie aby IS który mamy do dyspozycji wyraźnie ułatwiał nam fotografowanie Wszak przy 16mm i tak tego IS nie zauważymy. Nasunęło się mi pytanie jako użytkownikowi 16-35/4 - czy równie fajny jest obiektyw 24-70/4 IS? od Canona?
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  8. #8
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Canon EF 16-35mm f/4 L IS - jakie wrażenia z używania ?

    Cytat Zamieszczone przez zanussi Zobacz posta
    czy równie fajny jest obiektyw 24-70/4 IS? od Canona?
    Tak, podobne i dobre, używam prawie tylko tych dwóch na FF, bo nie chce mi się już taszczyć stałek

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: Canon EF 16-35mm f/4 L IS - jakie wrażenia z używania ?

    Cytat Zamieszczone przez zanussi Zobacz posta
    Nie zauważyłem jakiś szczególnie aby IS który mamy do dyspozycji wyraźnie ułatwiał nam fotografowanie Wszak przy 16mm i tak tego IS nie zauważymy.
    W pomieszczeniach (muzea, koscioły), gdzie nie można użyć statywu jest przydatny. Przy 1/4s jest względnie ostro.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EF 16-35mm f/4 L IS - jakie wrażenia z używania ?

    Cytat Zamieszczone przez zanussi Zobacz posta
    Obiektyw bardzo dobry, ale f4 może czasem okazać się za mało. Nie zauważyłem jakiś szczególnie aby IS który mamy do dyspozycji wyraźnie ułatwiał nam fotografowanie Wszak przy 16mm i tak tego IS nie zauważymy.
    IS to uzysk okolo 2 - 3 Ev - blizej 3 Ev - co odpowiadaloby swiatlosile 1,4 - przy 16-35 mm. Taki zoom nie powstal jeszcze i raczej nie powstanie dla fotografii domowej ze wzgledu na potezne wymiary. Lub pozwala na obnizenie ISI o te 3 Ev , co natychmiast przeklada sie na jakosc zdjecia.

    uzyk jak najbardziej widoczny i majacy znaczenie w praktyce.
    Zdecydowanie wole i lepiej mi sie sprawdza 4.0 IS od 2,8 bez IS. Mimo potencjalnie lepszej optyki obiektywu 2,8 w warunkach slabszego swiatla , fotografujac z reki, zdjecia z 4.0 IS sa lepsze. Dodatkowo czesty przypadek , ze ze wzgledu na wymagana GO trzeba obiektyw przymknac. IS ma wieksze znaczenie niz moznaby sadzic.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •