Cześć.
Klamka zapadła. 5d1 szuka następcy. Po 5 latach z tą rewelacyjną puszką muszę ją zmienić. Dlaczego?
1. Głównie robię zdjęcia amatorsko, dla rodziny i znajomych. Nie chcę tego zmieniać. Brakuje mi większej czułości i lepszego AF. Przy 3 dzieci i domowych warunkach oświetleniowych jest to spora kula u nogi.
2. Brak live view, archaiczny ekran - kiepsko ocenić czy zdjęcie jest ostre czy nie.
3. Z RAWa 5d1 nie wyciągnę tak wiele jakbym chciał.

Kiedyś wybór był prostszy. Teraz to już nie jest tak oczywiste.
Rozważam stajnię Canona bo miałem trochę ich szkieł i oferują dobry stosunek jakości do ceny. Obecnie mam 35 2.0 IS i 85 1.8. W zupełności mi starcza. Czasami wracam do 70-200 2.8 bo to świetne szkło.
Jeżeli Canon to 6d2. Nie chcę pchać się w starsze puszki.

Jeżeli nie Canon to?
Próbowałem A6500, ale na kitowym szkle i w ogóle mnie nie uwiódł. Może A7II ? D750? Xt30? Kompletnie nie orientuje się w optyce oferowanej przez te firmy.

Budżet. Jeżeli nie zmienię systemu to pewnie 5-6k. Przy założeniu, że sprzedam z czasem swoje manele to do 9k ale razem z podstawowymi szkłami.

Nie jestem fanem porównywania tabelek. Sami widzicie, że dotychczas pracowałem na archaicznym sprzęcie, który w plenerze nadal bardzo mi pasuje, ale w domu już niedomaga.