Strona 8 z 14 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 136

Wątek: Obiektywy z mocowaniem RF

  1. #71
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Obiektywy z mocowaniem RF

    O Canonie, mam. Tylko do portretu i rozmycia bym go nie brał bo nawet stary ef 85 1.8 miał ładniejsze.

  2. #72
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Obiektywy z mocowaniem RF

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    O Canonie, mam. Tylko do portretu i rozmycia bym go nie brał bo nawet stary ef 85 1.8 miał ładniejsze.
    no to mam już jasność. dzięki.
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  3. #73
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Obiektywy z mocowaniem RF

    Tak sobie z ciekawości zerknąłem na allegro. Oczywiście nie ma tych YN85 pod RF, ale może kiedyś będą. Są natomiast identyczne do Sony https://allegro.pl/oferta/obiektyw-y...ab8b1bd1d899d5

    1300zł - myślę, że dla amatorów taka cena jednak byłaby kusząca. Tak jeszcze do 1600zł ten obiektyw miałby spory sens.

    Tymczasem 85tką do której nie ma jak się przyczepić pozostaje RF 85/1.2L. Czas założyć skarbonkę
    Miłego dnia
    moja www

  4. #74
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Obiektywy z mocowaniem RF

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Tak sobie z ciekawości zerknąłem na allegro. Oczywiście nie ma tych YN85 pod RF, ale może kiedyś będą. Są natomiast identyczne do Sony https://allegro.pl/oferta/obiektyw-y...ab8b1bd1d899d5

    1300zł - myślę, że dla amatorów taka cena jednak byłaby kusząca. Tak jeszcze do 1600zł ten obiektyw miałby spory sens.

    Tymczasem 85tką do której nie ma jak się przyczepić pozostaje RF 85/1.2L. Czas założyć skarbonkę
    Na stronie BHPhoto różnica między S i R wynosi 50 USD. U nas też tak będzie.
    https://www.bhphotovideo.com/c/produ...8r_df_dsm.html
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #75
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Obiektywy z mocowaniem RF

    Swoją drogą przypadek wycofania się z bagnetu RF Samyanga jest tłumaczony złamaniem praw patentowych i podawany jako argument za tym, że długo lub nawet nigdy nie zobaczymy nic pod RF od innych firm trzecich typu Sigma i Tamron. Tymczasem w USA są bez problemu dostępne Samyangi, Rokinony i YN właśnie pod bagnet RF. W kraju, w którym takie rzeczy jak patent się szanuję. W kraju, w którym nikt nie ryzykowałby procesu z takim gigantem jak Canon. Coś to wszystko się nie klei. Tak na prawdę nigdzie nie ma oficjalnego stanowiska Samyanga, czy Canona w wiadomej sprawie. Może tu chodzi po prostu o jakieś dziwne Unijne normy dotyczące dopuszczenia produktu na nasz rynek i wcale nie dotyczą one patentu na bagnet RF?
    Miłego dnia
    moja www

  6. #76
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Obiektywy z mocowaniem RF

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Swoją drogą przypadek wycofania się z bagnetu RF Samyanga jest tłumaczony złamaniem praw patentowych i podawany jako argument za tym, że długo lub nawet nigdy nie zobaczymy nic pod RF od innych firm trzecich typu Sigma i Tamron. Tymczasem w USA są bez problemu dostępne Samyangi, Rokinony i YN właśnie pod bagnet RF. W kraju, w którym takie rzeczy jak patent się szanuję. W kraju, w którym nikt nie ryzykowałby procesu z takim gigantem jak Canon. Coś to wszystko się nie klei. Tak na prawdę nigdzie nie ma oficjalnego stanowiska Samyanga, czy Canona w wiadomej sprawie. Może tu chodzi po prostu o jakieś dziwne Unijne normy dotyczące dopuszczenia produktu na nasz rynek i wcale nie dotyczą one patentu na bagnet RF?
    Może Samyang dał się kupić i nie wypuści już nic z AF pod bagnet RF i Z. Jak Zeiss.
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 04-10-2021 o 21:00
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #77
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Obiektywy z mocowaniem RF

    No jakiś deal musiał pójść. Być może muszą poczekać przez kilka lat aż rynek się nasyci do pewnego poziomu nowym systemem.
    Miłego dnia
    moja www

  8. #78
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Obiektywy z mocowaniem RF

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    No jakiś deal musiał pójść. Być może muszą poczekać przez kilka lat aż rynek się nasyci do pewnego poziomu nowym systemem.
    Chyba nie sądzisz, że Canon i Nikon zapłaciły zgodnie Samyangowi, żeby nie produkował szkieł do ich korpusów
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #79
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Obiektywy z mocowaniem RF

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Chyba nie sądzisz, że Canon i Nikon zapłaciły zgodnie Samyangowi, żeby nie produkował szkieł do ich korpusów
    Że zapłacili to może nie, ale mogli przedstawić wizję utrudniania życia przez ciągłą potrzebę aktualizacji firmware-u. Choć tak szczerze to cholera już wie o co w tym wszystkim chodzi

    Edit:
    Jeśli chodzi o Nikona to są już 3 viltroxy pod bagnet Z i na razie nie wycofują się z produkcji
    Ostatnio edytowane przez jinks ; 04-10-2021 o 22:55
    Miłego dnia
    moja www

  10. #80
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Obiektywy z mocowaniem RF

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Jeśli chodzi o Nikona to są już 3 viltroxy pod bagnet Z i na razie nie wycofują się z produkcji
    Póki co sprawa dotyczy Samyanga i jego produkcji szkieł AF FF wyłącznie pod jeden bagnet, jak Zeiss.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 8 z 14 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •